Kā energoefektīvu arhitektūru un lielas ērtības var ideāli sakombinēt, modernizējot vecas mājas?
LichtAktiv Haus ietver 1950. gadu, tā sauktās, kolonistu mājas, kas atrodas Hamburgas Wilhelmsburg rajonā, modernizāciju. Eksperiments parāda, kā vīzija par dabiskās gaismas, svaiga gaisa pārpilnību un skaistiem skatiem pa logiem, var tikt īstenota pat ļoti grūtā modernizācijas projektā. Mērķis bija apvienot optimālu energoefektivitāti ar visaugstākajām prasībām pēc ērtībām mājā, kas tiek pārvaldīta uz neitrālu oglekļa izmešu pamata.
Kas padara LichtAktiv Haus konceptuālo dizainu tik unikālu, ir novatoriska modernizācijas stratēģija, kas apvieno maksimālas ērtības ar optimālu energoefektivitāti. Esošās ēkas reiz slēgtā struktūra ir pārveidota plašās istabās, kas ir gaismas pielietas un kas nodrošina to iemītniekus ar maksimālām ērtībām. Divas bērnistabas, divas vannas istabas un guļamistaba atrodas vecā mājā. Ar, tā saukto, "dienasgaismas spuldzi" telpa zem jumta ir vizuāli pagarināta, izveidojot centrā dzīvojamo zonu un lasītavu, kurās ieplūst optimāls daudzums dabiskās gaismas. Dzīvojamā zona atveras arī horizontāli, pateicoties stikla fasādei, kas sniedzas gandrīz piecu metru garumā un ir vērsta pret dārzu. Logu laukums kopumā ir palielināts no 18 m2 vecajā ēkā līdz 60 m2. Veiktais telpu paplašinājums ir radījis iespēju izveidot dzīvojamo istabu un ēdamistabu, virtuvi un saimniecības telpu.
Unikālais renovācijas projekts LichtAktiv Haus ir pārvērtis kastveidīgo, slēgto struktūru par dabīgas gaismas pielietu un atvērtu, ietilpīgu telpu grupu. LichtAktiv Haus var īstenot dažādos variantos - kā vienkāršotu modernizāciju vai pa moduļiem - atbilstoši finansiālajām iespējām, enerģētiskajām prasībām un nepieciešamības pēc papildu platības.
Šajā ēkā ir divas bērnistabas, divas vannas istabas, galvenā guļamistaba, centrālā dzīvojamā zona un lasītava. Visām istabām ir fasādes un jumta logi, kas ir izvietoti tā, lai nodrošinātu optimālu dabīgā apgaismojuma sadalījumu; mājas logu laukums tika palielināts no 18 m² līdz 60 m². Dzīvojamo zonu ierobežo piecus metrus gara stikla siena, ko iespējams atvērt uz piemājas dārzu. Paplašinājuma rezultātā ir izveidota atklāta dzīvojamā istaba, kas ir savienota ar ēdamistabu. Arī virtuve un saimniecības telpa ir šeit izveidota. Veranda kļuvusi par saikni starp veco un jauno ēku. Lai nodrošinātu elektrību un karsto ūdeni, tika izmantoti saules kolektori un fotoelektriskās šūnas - lai segtu mājas enerģētiskās vajadzības.
LichtAktiv Haus koncepcija tika balstīta uz "kolonistu gara", taču pārtikas pašpietiekamības vietā māja ir kļuvusi pašpietiekama enerģijas ziņā.
Aplūkojiet zemāk dažus no VELUX produktiem, ko izmanto mājokļu paplašināšanā.