Nelielas renovācijas energoefektīvām mājām 

Neskatoties uz acīmredzamajiem klimata pārmaiņu efektiem, mēs zinām kā tikt galā arī ar strauji augošajām cenām; līdz ar to energotaupība ir kļuvusi par dominējošo apsvērumu mājsaimniecībās. Energoefektivitāte nozīmē to, ka mēs izmantojam mazāk enerģijas, lai veiktu to pašu uzdevumu vai iegūtu to pašu rezultātu. Lasi mūsu padomus par to, kā būt energoefektīvam.  

Taupi enerģiju, taupi naudu  

Lai samazinātu komunālo pakalpojumu izmaksas, tev ir vai nu jāsamazina enerģijas patēriņš, vai jāoptimizē mājsaimniecības telpas. Abējādi tiek taupīta gan enerģija, gan nauda. Šī ir raksta galvenā iecere: dalīties ar dažiem padomiem, lai tev palīdzētu izpētīt veidus, kā nodrošināt augstāku mājas uzturēšanas energoefektivitātes līmeni. 

Kas ir energoefektivitātes un energotaupības pamatā? 

Termins “energoefektivitāte” ir saistīts ar ierīcēm, kas palīdz samazināt enerģijas patēriņu. Bieži vien tas tiek minēts kopā ar energotaupību.  

Energotaupība ir prakse, kad tiek lietots mazāk enerģijas, lai ietaupītu naudu un vienlaikus samazinātu negatīvo ietekmi uz vidi. Energotaupība nozīmē lietot mazāk gāzes, elektrības un citu enerģijas avotu, ko iegādājamies no komunālo pakalpojumu uzņēmumiem. Mums ir jāpatur prātā, ka mūsu planētas resursi ir ierobežoti, kā arī nedrīkstam aizmirst par pašreizējo enerģētikas krīzi.  

Mājas uzlabojumi enerģijas taupīšanai  

Tu aizvien turpini saņemt lielus komunālo pakalpojumu rēķinus, neskatoties uz to, ka dari visu iespējamo, lai taupītu enerģiju. Vai šī situācija šķiet pazīstama? Izejot no mājas, tu samazini apkures sistēmas temperatūru un izslēdz gaismu, aizver logus un iestati normālu istabas temperatūras līmeni. Taču nekas nelīdz… Ko tu dari nepareizi? Kāpēc tu maksā par māju veselu bagātību? Patiesā problēma nav atrisināma ar šo loģisko rīcību. Tāpēc veiksim dziļāku problēmas analīzi un papētīsim dažus citus energotaupības piemērus, par kuriem neviens tik bieži nerunā. 

Vispārējā izolācija: sienas, grīda, griesti, jumts 

Runājot par energotaupību, izolācija ir visnozīmīgākā no visiem citiem risinājumiem. Ar izolācijas palīdzību varam saglabāt telpās siltumu un neielaist svelmi. Tā ienesīs pozitīvas izmaiņas tavā vispārējā noskaņojumā un negatīvi ietekmēs apkures rēķinu. Ja tu plāno veikt kādus uzlabojumus šajā jomā, tev tas nav jādara vienam. Tu vari saņemt profesionālu palīdzību. Vispirms tev ir jāapkopo visa informācija par savu ēku: kad tā ir uzcelta, kāds ir tās energoaudits utt. Pēc tam tev ir jākonsultējas ar izolācijas speciālistiem.

Logu un jumta logu nomaiņa

Ja esi pārliecinājies, ka izolācija nav vienīgā problēma, otrais iemesls noteikti ir logi un jumta logi! Ja tava māja vasarā ir pārāk karsta un ziemā — pārāk auksta, tev ir jāpievērš uzmanība savu logu un jumta logu termoizolācijai. Jumta logi var labi kalpot un nodrošināt to sniegtās priekšrocības gadu desmitiem, taču, ja to kalpošanas laiks ir pagājis, ir ļoti ieteicams sazināties ar labāko jumta logu speciālistu uzņēmumu — VELUX. Ņem vērā, ka jumta logu nomaiņa ir saistīta ar nelielu mājas remontu, kura laikā nav nemaz vai ir minimāls daudzums putekļu, un uzņēmuma VELUX ieteiktie profesionāļi tev palīdzēs no sākuma līdz beigām.  

Ja tu izvēlies VELUX, tu vari iegūt precīzu nomaiņas risinājumu, kuru izveidos VELUX ieteiktie iebūvētāji. Tu varēsi izvēlēties modeļus, kas pieskaņoti tavām vajadzībām, un galu galā ietaupīt enerģiju un naudu. Bet tas nav viss! Jaunie jumta logi piedāvā jaunas apgaismojuma avotu iespējas... Kāpēc gan neiebūvēt vairāk jumta logu? Ja rodas šaubas, vienmēr vari griezties pie VELUX ieteiktajiem profesionāļiem un saņemt padomu. 

Jaunas jumta perspektīvas: drošība, dienasgaisma, svaigs gaiss un energoefektivitāte 

Jumta logu nomaiņa — un bēniņu renovācija kopumā — ir risinājums par pieņemamu cenu, kamēr vien tiek ņemtas vēra energotaupības iespējas. Tās ir lietderīgas visās sezonās. Ar VELUX žalūzijām un slēģiem ziemā ir viegli uzturēt patīkamu istabas temperatūru; no otras puses, tu vari būt aizsargāts no karstām vasaras dienām. Vai vēlies uzzināt vairāk par iespējamajiem variantiem?  

Saules kolektori un saules paneļi 

Solārie paneļi ir lielisks energotaupības risinājums, taču tas var būt liels naudas ieguldījums vienai reizei. Labās ziņas ir tādas, ka tev nav jāizvēlas starp solārajiem paneļiem un jumta logiem. Pārdomāti plānojot, tie abi labi iederēsies uz tava jumta. 

Apkures sistēmas maiņa  

Tā ir opcija. Jā, energoefektīva telpu apkure ir labs ieguldījums, bet, iespējams, mūsu sarakstā tas ir visdārgākais un visradikālākais risinājums.

Līdz ar to šis bija mūsu piedāvājums enerģijas taupīšanai un energoefektivitātei. Abējādi iesakām plānot un sazināties ar VELUX. VELUX piedāvā ne tikai jumta logus, bet arī energoefektīvus iebūvēšanas materiālus, žalūzijas un slēģus pilnvērtīgam komfortam iekštelpās. 

Lasīt vairāk rakstu

VELUX jumta logu risinājumiem ir papildu priekšrocības

Paskaties, kas tie ir!

Kādēļ izvēlēties VELUX?

Pārveido telpas

Mūsu dienasgaismu nodrošinošie risinājumi palīdz iegūt papildu dzīvojamo platību zem jumta, vairo tevī patīkamas sajūtas, uzturoties mājās, kā arī kāpina tavu māju vērtību un kopumā vairo tavu labklājību.

Ceļ īpašuma vērtību

Vari būt drošs, ka tavs ieguldījums VELUX produktu risinājumos palielinās tava īpašuma vērtību un atmaksāsies ātri.

Sirdsmiers tavās mājās

Izmantojot mūsu plašo žalūziju, slēģu, rezerves daļu un remontdarbu klāstu, mēs nodrošinām, ka tu iegūsi vislabāko servisu.

Mēs esam šeit, lai tev palīdzētu

Mūsu komanda ir apņēmusies nodrošināt to, lai tu saņemtu vislabāko servisu, sākot no brīža, kad sazinies ar mums, līdz konsultāciju sniegšanai par iebūvēšanu.

Bezkompromisa kvalitāte

Tavas vajadzības ir mūsu kompass. Mēs esam nepārtraukti attīstījuši un pilnveidojuši savus produktus kopš 1941. gada, un mēs tos veidojam tā, lai tie būtu izturīgi.

Atbildīga izvēle

Tu vari uzlabot savas dzīves kvalitāti, izmantojot ilgtspējīgus risinājumus, kas ir izdevīgi tev un planētai.