Download guides for roof window use and maintenance

Download the care and operating instructions for your roof window as a PDF here. To do this, you need some information that you can find on the type plate of your VELUX roof window.
Roof windows - wood (GGL/GPL/GZL/GTL/GXL)
Roof windows - polyurethane (GGU/GPU)

VELUX jumta logi - norādījumi par lietošanu Kā identificēt savu VELUX jumta logu?:

Visiem VELUX jumta logiem, kas ražoti pēc 1968. gada, ir Datu plāksnīte, uz kuras norādīta precīza informācija par logu; tā atrodas augšējās vērtnes labajā stūrī aiz ventilācijas klapes.

1. Tips
2. Izmērs
3. Variants
4. Ražošanas kods

Koka apkope

Koka detaļām rūpnīcā ir veikta standarta apstrāde un lakas uzklāšana, un tās var tīrīt ar parastiem sadzīves tīrīšanas līdzekļiem. Tām ir jāveic papildu apstrāde vismaz reizi četros gados vai biežāk, ja nepieciešams. Logi, kas ir pakļauti augstām temperatūrām, intensīvam saules starojumam un/vai īpaši augstam mitrumam (piemēram, virtuvē vai vannas istabā), ir jāapstrādā vismaz reizi divos gados.

Virsmas apkope: Noņem iepriekšējās virsmas apstrādes materiālus (laku vai krāsu). Nodrošini, ka virsma ir tīra un sausa, uzklāj uz koka gruntskrāsu. Kad tā nožuvusi, uzklāj uz ūdens bāzes izgatavotas akrila lakas/krāsas kārtu (vienmēr ievēro ražotāja norādījumus). Tādā pašā veidā rīkojies ar bojātajām zonām, kur laka/krāsa ir nolupusi. VELUX piedāvā remonta komplektu ar oriģinālo remontam nepieciešamo laku vai krāsu.

Kad tu apstrādā koka virsmas, ir svarīgi apsegt blīvgumijas, lai novērstu lakas/krāsas nokļūšanu uz tām, jo tas padarīs blīvgumijas cietas un tās nespēs pienācīgi funkcionēt.
Jumta loga koka apkope

Stikla paketes tīrīšana

Jutma logu stikla paketes tīrīšana

Lai notīrītu ārējo stikla rūti, pagriez vērtni par 180 grādiem. Vērtne jānostiprina nekustīgā stāvoklī, pabīdot logu kopšanas aizbīdni līdz blīvējumam sānu rāmja apakšā. Šī drošības funkcija nodrošina, ka abas rokas ir brīvas, lai veiktu tīrīšanu. Notīri rūti ar mīkstu, tīru, audumu, kas neatstāj pūkas vai neabrazīvu sūkli vai tīru, nemetālisku logu tīrīšanas lāpstiņu. Ar tīru ūdeni parasti pietiek, lai notīrītu rūti. Parasti var izmantot arī neabrazīvos mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļus. Mīksts ūdens ir labākais stikla pakešu tīrīšanas līdzeklis, tāpēc, ja pieejams tikai ciets ūdens, pievieno nelielu daudzumu mazgāšanas līdzekļa, lai mīkstinātu ūdeni, vai pēc tīrīšanas noslauki visu lieko ūdeni.


  • Izvairies no stikla paketes saskares ar silikonu 
  • Neizmanto tīrīšanas produktus, kas satur abrazīvas daļiņas 
  • Neizmanto ķīmiskos produktus stikla paketes tīrīšanai 
  • Izvairies no stikla paketes saskares ar jebkādiem asiem vai abrazīviem priekšmetiem, tai skaitā, juvelierizstrādājumiem 
  • Nekad nemēģini tīrīt netīrumus uz stikla paketes, ja pirms tam neesi to izdarījis ar ūdeni 
  • Ja stikla paketes tuvumā tiek veikti kādi darbi, apsedz to ar tīru polietilēna plēvi, lai novērstu agresīvu vai abrazīvu savienojumu uzšļakstīšanos vai notriepšanu ar tiem. 

Gaisa filtra tīrīšana

Jumta logu gaisa filtra tīrīšana

Pieslēguma tīrīšana

Jumta loga pieslēguma tīrīšana

Reizi gadā ir jānoņem lapas un citi gruži, kas uzkrājušies ap loga pieslēgumu, lai ļautu lietus ūdenim brīvi plūst.

Sniegs un ledus

Vietās, kur mēdz būt ilgstoši aukstuma periodi un daudz sniega, uz jumta var uzkrāties ievērojams sniega un ledus daudzums, un VELUX jumta logs var tikt pārklāts ar sniegu un ledu uz ilgu laiku. 


Kad temperatūra paaugstinās, logs bieži vien ir viena no pirmajām vietām, kur sniegs un ledus sāk kust.

Ir svarīgi nodrošināt, ka ūdens vienmēr var notecēt no jumta un pa apkārtējām notekām.
Jumta logu apkope pret sniegu un ledu

Kondensāts

Ja uz tava logu stikla veidojas kondensāts, tev vajadzētu to uzskatīt par brīdinājumu, ka ir biežāk jāventilē telpa. Regulāra ventilēšana ir visefektīvākais paņēmiens, kā novērst kondensāta ūdens veidošanos uz tava logu stikla.


Ierobežo mitruma daudzumu:
  • Ja iespējams, nežāvē veļu telpās. 
  • Turi virtuves un vannas istabas durvis aizvērtas. 
  • Regulāri vēdini telpu piecu minūšu garumā vismaz trīs vai četras reizes dienā
  • Ja iespējams, uzturi pastāvīgu istabas temperatūru vismaz 20°C.

Jumta logi ar elektrisko vadību

Iesakām nomainīt atsperes 10 gadu laikā pēc loga iebūvēšanas, jo to veiktspēja, iespējams, gadu gaitā nedaudz samazināsies.

Motorus iesakām nomainīt 10 gadu laikā pēc loga uzstādīšanas, lai novērstu to nepareizu darbību.