Vai pienācis laiks nomainīt jumta logu? 

Tavi jumta logi noveco, un tu domā par to nomaiņu... vai tas tā ir? Kāds ir vidējais jumta loga kalpošanas ilgums? Vai tāds termiņš vispār ir? Kā tu vari noteikt, vai tavs logs(-i) ir vecs(-i)? Kas vispār ir “vecs”? Ar šo mēs tev parādām, ko apskatīt un ko meklēt pirms lēmuma pieņemšanas. Citiem vārdiem sakot: mēs atklājam visizplatītākās “jumta logu maiņas pazīmes”.  

Pirmās pazīmes 

Precīzs vecā jumta loga iebūvēšanas datums nav galvenais faktors, lai izlemtu, vai to nomainīt, dažas pazīmes uzreiz liecina par to, vai ir pienācis laiks — tā ir taisnība, pat ja iebūvēšanas laikā izvēlējies labākās loga iespējas, vienkārši tāpēc, ka tehnoloģiju un būvniecības līmenis nebija tādā līmenī kā šodien. Kādas ir pazīmes? Ja stikls pastāvīgi aizsvīst, tas jau ir spēcīgs rādītājs. Ja koka virsma ir saplaisājusi, tas ir vēl spēcīgāks un noteikti acīmredzamāks. Pelējums ir vēl viena pazīme: ja logs vai tā apkārtne ir sapelējusi un netiek konstatētas ar jumtu saistītas problēmas, var būt kaut kas nepareizs ar loga darbību; šajā gadījumā beidz pierakstīt jumta logu nomaiņas plusus un mīnusus, jo vienkārši nav mīnusu! Dari tā. 

Un pievieno vairāk acīmredzamu pazīmju...  

Taviem vecajiem jumta logiem var būt redzami bojājumi, kas vairāk liecina par vēlmi to nomainīt. Ja jumta logs netiek pareizi aizvērts, piemēram, koka deformācijas dēļ. Tad tu noteikti vari pateikt, ka ir pienācis laiks! Vari arī sākt plānot nomaiņu, ja ir bijuši trūkumi jumta konstrukcijā. Arī jumta logs var būt bojāts kondensāta dēļ gadu desmitiem... Atkal tā ir klasiska (un viegli nosakāma) jumta logu nomaiņas zīme.  

Mazs eksperiments un lieli maldi 

Tagad novieto rokas tuvu jumta logam. Vai tu jūti aukstu gaisu? Vai loga stikla iekšpuse ir ļoti auksta? (Piezīme: stikls jebkurā gadījumā ir aukstākais jumta konstrukcijas elements, tas vienmēr būs vēsāks par sienām.) Auksts gaiss stikla tuvumā un/vai ārkārtīgi auksts stikls varētu būt tipisks(-i) simptoms(-i), kas parāda, ka tavs jumta logs ir jānomaina! 

Vai vasarā bēniņos ir neizturami karsts? Cilvēki, visticamāk, to uztvers kā faktu, domājot, ka bēniņu telpā vasarā pēc būtības ir karsts. Tie ir pilnīgi maldi. Ar pareizu jumta un sienu izolāciju un īpašu jumta ventilāciju, kas paredzēta jumta konstrukcijai (piemēram, ventilācijas dakstiņi), un pareizu jumta logu risinājumu tu vari aizsargāt bēniņu telpas pret karstākajām vasaras dienām. 

Jumta logu nomaiņa energotaupībai 

Ja bēniņu vispārējais stāvoklis ir slikts un tu plāno kaut ko darīt saistībā ar to, ir jāpārskata vispārējā pieeja problēmai: pajautā sev, ko tu sagaidi no bēniņu telpas? Komforts un gaisma? Tās, iespējams, ir vienas no pirmajām domām... taču neaizmirsti sarakstam pievienot energoefektivitāti. Ja enerģijas taupīšana ir viens no taviem galvenajiem apsvērumiem, tu ne tikai iegūsi no tā ilgtermiņā, bet arī tas atmaksāsies uzreiz. 

Ņem vērā: kad būsi izlēmis veikt korekcijas energotaupības vārdā, tev ir jāpadomā plašākā perspektīvā! Cieta jumta vai plātņu izolācija ir tikai viena lieta, veco jumta logu nomaiņa var būt tikpat svarīga. Jā, jauni jumta logi ir galvenie energoefektīvas mājas noteicēji, jo logs ir vairāk nekā tikai stikla pakete... Jauns jumta logs ietver galvenos uzstādīšanas produktus un piederumus, kas var būt tik tikko pamanāmi, bet ir būtiski elementi energotaupīgā mājā: labāka izolācija, vairāk ietaupīta enerģija, vairāk dienasgaismas un pilnīga brīvība no apkopes.  

Logu izolācijas testi  

Vai vecā jumta loga izolācija ir sliktā stāvoklī? Tas ir tiešs aicinājums nomainīt jumta logu. Bet kā novērst logu izolācijas problēmas?  

Tālāk ir neliels tests. 

Ja ziemas mēnešos pie loga ir auksts, tas nozīmē, ka gaiss kustas iekšā un ārā un logā ir caurvējš.  

Ja stikls ir duļķains, starp stikla paketēm ir noplūdis pildījums,līdz ar ko tā izolācijas spēja ir ievērojami samazinājusies. Ar jaunu divkameru stikla paketes jumta logu tu vari uzlabot izolāciju un tev nebūs jāuztraucas par vērtīgā siltuma zudumu!  

Pārtrauc risināt problēmas... Tā vietā radi sapņu māju 

Ja rodas problēmas, cilvēki cenšas tās novērst. Pareizi? Pareizi. Protams. Ciktāl tas attiecas uz mums, mēs runājam par kaut ko citu... mēs iesakām ne tikai labot. Atver savu perspektīvu. Raugies uz aktuālajām problēmām kā uz lieliskām iespējām radīt ko labāku! Atklājot izolācijas problēmas, var radīt savu sapņu māju; jautājums ir par to, kā tu uz to skaties. Nemaz nerunājot par to, ka jumta logi ir piedzīvojuši nopietnu evolūciju. Tiem, kuriem, piemēram, ir manuāli vadāmi logi, tagad var iebūvēt elektriskos vai solāros logus.   

Ja ievērosi mūsu ieteikumu un aktīvi reaģēsi uz jumta logu nomaiņas pazīmēm, bēniņu zona izrādīsies gaiša un mājīga telpa ar maksimālu komfortu. Bet, lai to panāktu, ir nepieciešams uzticams partneris. 

Ja ir laiks nomainīt jumta logu, tas ir VELUX laiks 

Ja esi nolēmis nomainīt veco jumta logu un izvēlēties kādu no VELUX risinājumiem, tavs enerģijas patēriņš samazināsies — ja problēmas cēlonis bija tikai logs. Turklāt ziemā telpā būs par 1–2 grādiem siltāks. Vasarā ar atbilstošiem piederumiem bēniņu telpa var atdzist par 5–6 grādiem. Tā ir atšķirība, ko VELUX var izmainīt tavā rēķinā un iekšējā temperatūrā. Nemaz nerunājot par turpmākajiem ieguvumiem...  

Lasīt vairāk rakstu

VELUX jumta logu risinājumiem ir papildu priekšrocības

Paskaties, kas tie ir!

Kādēļ izvēlēties VELUX?

Pārveido telpas

Mūsu dienasgaismu nodrošinošie risinājumi palīdz iegūt papildu dzīvojamo platību zem jumta, vairo tevī patīkamas sajūtas, uzturoties mājās, kā arī kāpina tavu māju vērtību un kopumā vairo tavu labklājību.

Ceļ īpašuma vērtību

Vari būt drošs, ka tavs ieguldījums VELUX produktu risinājumos palielinās tava īpašuma vērtību un atmaksāsies ātri.

Sirdsmiers tavās mājās

Izmantojot mūsu plašo žalūziju, slēģu, rezerves daļu un remontdarbu klāstu, mēs nodrošinām, ka tu iegūsi vislabāko servisu.

Mēs esam šeit, lai tev palīdzētu

Mūsu komanda ir apņēmusies nodrošināt to, lai tu saņemtu vislabāko servisu, sākot no brīža, kad sazinies ar mums, līdz konsultāciju sniegšanai par iebūvēšanu.

Bezkompromisa kvalitāte

Tavas vajadzības ir mūsu kompass. Mēs esam nepārtraukti attīstījuši un pilnveidojuši savus produktus kopš 1941. gada, un mēs tos veidojam tā, lai tie būtu izturīgi.

Atbildīga izvēle

Tu vari uzlabot savas dzīves kvalitāti, izmantojot ilgtspējīgus risinājumus, kas ir izdevīgi tev un planētai.