Bēniņu renovācija: energoefektivitāte 

Energoefektivitāte. Šķiet, ka tas ir tikai vēl viens modes vārds, kas liek tērēt vairāk. Tomēr energoefektivitāte ir kaut kas tāds, uz ko mums patiesi jātiecas. Apskatīsim, kāpēc. 

Kas ir energoefektivitāte? 

Energoefektivitātes konceptam izmanto mazāk enerģijas, lai realizētu uzdevumu ar to pašu rezultātu. Energoefektīvās mājās izmanto mazāk enerģijas, lai apsildītu, atdzesētu telpas un darbinātu ierīces. No klientu skatu punkta tas ir viens no labākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā samazināt enerģijas izmaksas, vienlaikus uzturot komfortablu iekštelpu klimatu, ka arī vienlaikus tā ir iespēja cīnīties pret klimata izmaiņām. 

Sienu izolācija

Kad runa ir par renovāciju, sienu izolācijas uzstādīšanai vai modernizēšanai noteikti ir jābūt galvenajai prioritātei. Sienu izolācija ne tikai pasargā mūsu mājas no siltuma zaudēšanas ziemā, bet arī palīdz izvairīties no uzkaršanas vasarā. Tavas mājas sienas zaudē aptuveni 15–20% siltuma1. Līdz ar to pareizi izolētā mājā ir labāk regulējama iekštelpu temperatūra. Tas arī nozīmē to, ka tev nav visu laiku jāpārbauda termostats. Pat ja tev ir jāregulē iekštelpu temperatūra, izmantojot gaisa kondicionētāju vai apkuri, to būs daudz vieglāk nodrošināt, ja ir veikta pareiza sienu izolācija. Tu ietaupīsi patērēto enerģiju un samazināsi savus rēķinus.  

Bēniņu izolācija 

Vai zini, cik daudz no kopējā izmaksām procentuāli sastāda apkure un dzesēšana? Kāds ir tavs minējums? 30 procenti? 40? Patiesībā tas ir vēl vairāk, aptuveni 50–70 procenti2. Siltuma zudums ziemā vai aukstā gaisa zudums vasarā nozīmē zaudētu enerģiju. Bēniņu izolācija var patiesi palīdzēt samazināt enerģijas izmaksas, pārvaldot enerģiju, kas nepieciešama temperatūras kontrolei. Kas ir laba bēniņu izolācija? Patiesībā stāsts nav tikai par sienas izolāciju, bet arī jumta izolācijas biezumu.  

Bēniņu ventilācija

Bēniņu ventilatori nodrošina cirkulēto gaisu bēniņos. Tie izvada iekštelpu gaisu no bēniņiem un aizstāj to ar svaigu gaisu no āra. Gaisa apmaiņas process ne tikai palīdz samazināt siltumu bēniņos, bet arī palīdz samazināt mitruma uzkrāšanos. Arī karstās vasaras dienās tie ir parocīgi, kad bēniņi uzkarst vairāk par faktisko āra temperatūru. Šajās dienās ārējie saulessargi un slēģi var lieliski noderēt, samazinot vajadzību pēc gaisa kondicionētājiem, līdz ar to ietaupot enerģiju. Ziemā jumta ventilācija darbojas tādā pašā veidā, bet ar citu mērķi. Kad aukstais gaiss, kas plūst no ārpuses, satiekas ar silto gaisu, var uzkrāties mitrums. Mitrums palielina pelējuma iespēju un var radīt citas nepatīkamas problēmas.

Logu nomaiņa

Energoefektīvi jumta logi samazina tavus enerģijas rēķinus un rada mazāku oglekļa pēdas nospiedumu. Viena no vislabāk zināmajām iespējam ir logi ar divkameru stikla paketii, lai gan izmaksas var atšķirties atkarībā no izmantotajiem materiāliem un dizaina. Runājot par logu nomaiņu, iesakām izdarīt pareizo izvēli — VELUX jumta logi ar vairāk nekā 80 gadu pieredzi. 

Enerģijas līdzsvars jumta logiem — apkures sezonas laikā — ir vispārīgi labāks nekā enerģijas līdzsvars regulāriem logiem. Enerģijas līdzsvars ir svarīgs termins, ar ko raksturo logu; tas ir līdzsvars starp saules ieguvumu un siltuma zaudēšanu. Jumta logi ļauj taupīt siltumu saulainās ziemas dienās, jo saules starojums caur stiklu nodrošina iespēju sildīt bez maksas.  

VELUX jumta logi rūpējas par bēniņu termālo izolāciju, sakaršanu un energoefektivitāti. Jumta logi ielaiž divreiz vairāk dienasgaismas istabā kā vertikālu logs un trīs reiz vairāk dienasgaismas kā jumta izbūves logs. Tomēr 40% Eiropas dzīvojamo ēku tika uzbūvētas pirms 1960. gada, kad attiecībā uz enerģijas prasībām nebija gandrīz nekādu noteikumu. Šīm ēkām ar steigu ir nepieciešamas energoefektivitātes renovācijas. 

Globālā enerģijas patēriņa samazinājums

Izvēlies VELUX jumta logus maksimālam komfortam un vairāk dienasgaismas, tā tu palīdzēsi taupīt planētas resursus! Pētījums rāda, ka ēkas ir atbildīgas par 40% no kopējā enerģijas patēriņa Eiropas Savienībā3. Tāpēc nav nekādu pārsteigumu, ka logi un jumta logi var atstāt ievērojamu ietekmi uz ēku enerģijas patēriņu. 

Lasi vairāk rakstu

VELUX jumta logu risinājumiem ir papildu priekšrocības

Paskaties, kas tie ir!

Kādēļ izvēlēties VELUX?

Pārveido telpas

Mūsu dienasgaismu nodrošinošie risinājumi palīdz iegūt papildu dzīvojamo platību zem jumta, vairo tevī patīkamas sajūtas, uzturoties mājās, kā arī kāpina tavu māju vērtību un kopumā vairo tavu labklājību.

Ceļ īpašuma vērtību

Vari būt drošs, ka tavs ieguldījums VELUX produktu risinājumos palielinās tava īpašuma vērtību un atmaksāsies ātri.

Sirdsmiers tavās mājās

Izmantojot mūsu plašo žalūziju, slēģu, rezerves daļu un remontdarbu klāstu, mēs nodrošinām, ka tu iegūsi vislabāko servisu.

Mēs esam šeit, lai tev palīdzētu

Mūsu komanda ir apņēmusies nodrošināt to, lai tu saņemtu vislabāko servisu, sākot no brīža, kad sazinies ar mums, līdz konsultāciju sniegšanai par iebūvēšanu.

Bezkompromisa kvalitāte

Tavas vajadzības ir mūsu kompass. Mēs esam nepārtraukti attīstījuši un pilnveidojuši savus produktus kopš 1941. gada, un mēs tos veidojam tā, lai tie būtu izturīgi.

Atbildīga izvēle

Tu vari uzlabot savas dzīves kvalitāti, izmantojot ilgtspējīgus risinājumus, kas ir izdevīgi tev un planētai.