Kā renovēt bēniņus, izmantojot “dari pats” metodes

Vai esi domājis par bēniņu renovāciju? Vai tu apsver pats veikt renovāciju? Laba ideja var būt pašam veikt visu bēniņu pārbūvi vai veikt tikai bēniņu renovāciju. Tam ir vairākas priekšrocības... un pierādīt sev un savai ģimenei, ka esat īsts meistars, ir tikai viens no tiem. 

Nebaidies, dari 

Mājas (vai vienkārši bēniņu) renovācijas laikā vari paklupt uz kādiem redzamiem un neredzamiem šķēršļiem, kurus dažkārt ir diezgan grūti pārvarēt finansiāli, fiziski vai pat garīgi. Ir apgrūtinoši redzēt, ka tuvojas termiņi, bet darbs nebūt nav pabeigts. Turklāt ir grūti pieņemt, ka sākotnējā kvalitātes prognoze bija pārāk ambicioza, ņemot vērā, kāds izrādījās rezultāts. Lai projekts attaisnotu cerības, ir svarīgi nošķirt divas uzlabojumu kategorijas.  

Pirmajā kategorijā ietilpst tie darbi, kuru veikšanai ne vienmēr ir nepieciešamas amatnieka zināšanas, taču tu vari tos paveikt pats ar pietiekamu gribasspēku un nelielu izpēti. Lai sāktu bēniņu renovācijas vai bēniņu pārbūves projektu saviem spēkiem, mēs esam apkopojuši virkni darbību, kuras tu vari veikt pats, nepieņemot darbā kādu citu.  

Lai radītu ko jaunu, ir jāatbrīvojas no kaut kā veca

Vispirms ir jāveic demontāžas darbi... izklausās šausmīgi, vai ne? Tomēr tas ir absolūti izšķirošs sagatavošanās posms pirms kaut kā jauna radīšanas. (Pat skaistākie augi vispirms nokalst, lai vēlāk uzziedētu.) 

Smieklīgi, ka pašai sagatavošanai ir nepieciešams savs sagatavošanās posms. Uzvelc drēbes, kuras var smērēt, un pēc tam sāc ar tapešu noņemšanu, ja tādas ir. Izmanto lāpstiņu vai dari to ar roku pēc tam, kad tapetes ir samērcētas ūdenī vai īpašā tapešu noņemšanas šķidrumā. Lai gan nav universālas metodes visu veidu grīdas segumu noņemšanai, āmurs un kalts noteikti noderēs procesa laikā. Tīrīšana pēc katra soļa ir būtiska, lai, pārvietojoties pa māju, neatstātu pēdas. Ir ārkārtīgi svarīgi valkāt aizsargaprīkojumu ikreiz, kad darbs to pieprasa. Tāpat jāapzinās katra uzdevuma bīstamības līmenis. Piemēram, ja runa ir par lieko drupu noņemšanu no dažādām virsmām, strādājot ar smilšpapīru, rodas putekļi, kurus nevajadzētu ieelpot. Smilšpapīrs, starp citu, noder ne tikai liekā drupinājuma noņemšanai, bet arī pareizais veids, kā sagatavot virsmas krāsošanai.  

Kad esi pabeidzis telpas atbrīvošanu no liekā un darbu ar smilšpapīru... esi gatavs sākt savu bēniņu renovāciju ar “dari pats” metodēm. 

Ģipškartonu piestiprināšana

Ģipškartonu piestiprināšana bēniņos var būt īsts “dari pats” izaicinājums, taču ir vērts to apgūt, jo plākšņu uzstādīšana ir izdevīga vairāku iemeslu dēļ. Tas ir ne tikai vienkāršāk un ātrāk nekā pieaicināt profesionālo veiktu mūrēšanas darbus, bet arī kopējais būvniecības atkritumu daudzums ir salīdzinoši neliels. Noder arī šī risinājuma sniegtā elastība un nelielais svars, nemaz nerunājot par to ērtu lietošanu zem slīpiem jumtiem. Veicot ģipškartona piestiprināšanu, elektrības vadus var viegli izvilkt arī aiz sienām. Ģipškartona plāksnes ir piemērotas gan starpsienām, gan fasādes sienām. To uzstādīšana ir lieliska ideja, lai segtu izliekumus vai citas nepiemērotas sienu daļas. Ģipškartona plāksnes labi kalpo arī kā griestu risinājumi. Piekaramie griesti ir lieliska izvēle, ja griestu augstums ir pārāk augsts, vai ja vēlies iegūt kādu papildu dizaina elementu un īpašu apgaismojumu. 

Krāsošana

Krāsošanas darbiem pirmais partneris ir tava iztēle. Ņem vērā: vienam apgabalam nav jāizmanto tikai viena krāsa.  

Tomēr, pirms ķeries pie krāsošanas, tev ir jānosaka, kādus rīkus tu gatavojies izmantot, un tev ir jābūt skaidrām aplēsēm par to, cik daudz krāsas tev būs nepieciešamas, un pēc tam iegādājies par 10% vairāk aprēķinātās summas. Pirms izvēlies noteiktu krāsu, iegādājies paraugu, ko vari izmēģināt. Tādā veidā tev nebūs jāizmet visas krāsas, ja iepriekš paredzētā krāsa neatbilst laukumam, kuram to vēlējies. Padomā arī par to, kādas krāsas atbilst konkrētajai telpai, piemēram, vienmēr slīpām sienām ir laba ideja izvēlēties gaišas krāsas. 

Lamināta grīdas seguma ieklāšana 

Lamināta grīdas seguma ieklāšana: šī ir tā renovācijas daļa, ko mūsdienās daudzi mēdz veikt paši. Tās popularitāte ir saistīta ar viegli izpildāmo procesu. Tev nevajag gaidīt, kad meistars atzvana, tu vari vienkārši veikt grīdas ieklāšanu pats — ja uzticies savām parocīgajām prasmēm. Var būt dažas procesa daļas, kas nav tik acīmredzamas (grīdas seguma griešana, platības mērīšana), tādēļ mēs iesakām veikt rūpīgāku izpēti vai lūgt palīdzību.   

Ar “dari pats” nesaistītās problēmas

Otrajā kategorijā ietilpst uzdevumi, kas ideālā gadījumā nav saistīti ar bēniņu pārbūvi vai bēniņu renovāciju un kuriem nepieciešami amatnieki: elektriskie darbi, santehnika, apkure un logu uzlabošana. Tas ir saistīts ar milzīgo potenciālu, kas tev var radīt vairāk kaitējuma nekā laba, ja pats apņematies veikt šāda veida darbus. Ja tu plāno veikt plašu renovāciju, tev ir iespēja patiešām “paspilgtināt” savas telpas un padarīt tās gaišākas, ielaižot vairāk gaismas.

Ja apsver iespēju būvēt bēniņus kā daļu no pārbūves vai renovēt vecus bēniņus, vienmēr ir jāplāno soļi uz priekšu. Lai gan jaunu jumta logu risinājumu iegūšana ir lielisks veids, kā palielināt bēniņu telpu par vēl vienu dimensiju, tā izpilde ir jāplāno tuvu renovācijas sākumam. Šādi rīkojoties, nebūs jātiek galā ar nekārtību, kas rodas uz tikko krāsotajām sienām vai nevainojamā grīdas seguma.

Tev gan jāapzinās, ka jumta logu nomaiņa vai iebūvēšana ir darbs, kas nav saistīts ar “dari pats” metodi, lūdzu atstāj to profesionāļu ziņā. Ko mēs saprotam ar profesionāli? Jumta logu eksperts, uzņēmums VELUX. Mums ir vairāk nekā 80 gadu pieredze telpu pārveidošanā, kā arī dienasgaismas un svaiga gaisa ienešanai mājās.. un papildus plašam produktu un piederumu klāstam mēs ieteiksim tev iebūvētājus, kuri ir gatavi uzņemties jebkuru renovācijas projektu. 

Vai vēlies apskatīt dažus piemērus? 

Kāda ir darbu secība?

Renovācijas darbu secībai ir liela nozīme. Noteikti nevajadzētu sākt ar liela mēroga krāsošanas darbiem un pēc tam nomainīt jumta logus. Tam vajadzētu būt otrādi. Neatkarīgi no tā, kāds ir remonts, pārliecinies, ka esi informēts par pareizu darbu secību.   

Lasīt vairāk rakstu

VELUX jumta logu risinājumiem ir papildu priekšrocības

Paskaties, kas tie ir!

Kādēļ izvēlēties VELUX?

Pārveido telpas

Mūsu dienasgaismu nodrošinošie risinājumi palīdz iegūt papildu dzīvojamo platību zem jumta, vairo tevī patīkamas sajūtas, uzturoties mājās, kā arī kāpina tavu māju vērtību un kopumā vairo tavu labklājību.

Ceļ īpašuma vērtību

Vari būt drošs, ka tavs ieguldījums VELUX produktu risinājumos palielinās tava īpašuma vērtību un atmaksāsies ātri.

Sirdsmiers tavās mājās

Izmantojot mūsu plašo žalūziju, slēģu, rezerves daļu un remontdarbu klāstu, mēs nodrošinām, ka tu iegūsi vislabāko servisu.

Mēs esam šeit, lai tev palīdzētu

Mūsu komanda ir apņēmusies nodrošināt to, lai tu saņemtu vislabāko servisu, sākot no brīža, kad sazinies ar mums, līdz konsultāciju sniegšanai par iebūvēšanu.

Bezkompromisa kvalitāte

Tavas vajadzības ir mūsu kompass. Mēs esam nepārtraukti attīstījuši un pilnveidojuši savus produktus kopš 1941. gada, un mēs tos veidojam tā, lai tie būtu izturīgi.

Atbildīga izvēle

Tu vari uzlabot savas dzīves kvalitāti, izmantojot ilgtspējīgus risinājumus, kas ir izdevīgi tev un planētai.