Kā izvēlēties jumta logus, lai bēniņi būtu pilni ar gaismu? 

Vai tu sapņo pārvērst neizmantotos putekļainos bēniņus par dzīvīgu un gaišu telpu, kas piepildīta ar dienasgaismu? Uzzini vairāk par visiem bēniņu logu veidiem un saņem informāciju, kā pārbūvēt bēniņus! 

Ieguldījums jumta logos nozīmē ne tikai vairāk dabiskā apgaismojuma un labāku ventilāciju, bet arī nodrošina labāku izolāciju un palielina īpašuma vērtību! Jumta logu risinājums pārvērš katru telpu par iecienītāko vietu!  

Vispirms: VELUX piedāvā virkni risinājumu, kas noteiks tavu vispārējo jumta logu pieredzi: no ar pulti vadāmajiem jumta logiem līdz žalūzijām, kas izgatavotas no pārstrādātiem materiāliem, VELUX uzņēmumam ir viss. Jumta logi parasti kalpo gadu desmitiem, tāpēc labāk visu attiecīgi izplānot: divreiz nomērīt, vienreiz nogriezt! Apskati mūsu ceļvedi un izpēti savas iespējas, lai izveidotu pēc iespējas mājīgāku telpu! 

Šajā rakstā tu uzzināsi ne tikai par jumta logiem, bet arī par visiem piederumiem, kas ir būtiski, lai maksimāli palielinātu komfortu: trīs papildu galvenās produktu kategorijas, kas palīdz aizsargāt pret karstumu, pielāgot apgaismojumu un neielaist telpā kukaiņus un odus. 

Manuālie vai elektriskie jumta logi 

Jumta logus var atvērt divos veidos: manuāli vai ar pulti. Lai gan manuāli vadāmi logi ir labs ikdienas risinājums, attālināti vadāmi logi ir ieteicami pieejamības apsvērumu dēļ, vecāka gadagājuma cilvēkiem vai cilvēkiem, kas dzīvo kopā ar veciem cilvēkiem, kā arī viedas mājas būvniecības gadījumā vai vienkārši, lai palielinātu mājas komfortu. Iedomājies, cik ērti ir regulēt gaismu un svaigu gaisu no sava dīvāna... 

Jumta logu iespējas 

Izvēloties jumta logus bēniņiem, tu vari izvēlēties starp pa augšējo un apakšējo asi veramiem logiem. Augšējie rokturi ir visizplatītākā izvēle, savukārt apakšējie rokturi ir ieteicami augstu jumta izbūves sienu gadījumā. Izmantojot VELUX, abas iespējas piedāvā lielisku ergonomiku un ir par tādu pašu cenu ar pa centrālo asi veramo jumta logu! Tavām ērtībām pa augšējo asi veramos logus var vēlāk motorizēt. Iedomājies, ka vari darbināt jumta logu un slēģus no mobilā tālruņa, izmantojot lietotni.  

Ja jumta logs ir novietots zemā augstumā (90–120 cm no grīdas līmeņa), tu vari izvēlēties pa centrālo asi veramo jumta logu ar augšējo rokturi. Tā kā rokturis atrodas augšpusē, zem tā būs iespējams novietot mēbeles. Ja tas ir 80–100 cm augstumā, skats uz āru ir pieejams sēdus pozā — tāpat kā vertikālo logu gadījumā. 

Ja jumta loga apakšējais rāmis ir 130–150 cm no grīdas līmeņa, iesakām izmantot pa centrālo asi veramo jumta logu ar apakšējo rokturi. Šajā gadījumā mēs neiesakām zem loga novietot mēbeles. Tā kā jumta loga augšdaļa parasti nav aizsniedzama, ārējos piederumus aizsardzībai pret karstumu var ērti darbināt tikai ar solārajiem vai elektriskajiem risinājumiem. 

Ja jumta loga apakšējais rāmis atrodas no 90 līdz 120 cm no grīdas līmeņa, optimāla izvēle var būt arī pa augšējo asi veramais jumta logs. Kad logi ir atvērti, ir pieejams netraucēts panorāmas skats. Atvēršana un aizvēršana notiek ar apakšējo rokturi.   

Plāno savus bēniņus!

Koks vai poliuretāns 

Gan koks, gan poliuretāns ir standarta materiāli jumta logiem un tie tiek uzskatīti par optimāliem bēniņu elementiem. Tiem ir nepieciešama minimāla apkope, vai tā nav nepieciešama vispār. Klasiskais koka risinājums ir piemērots visām mājām: tradicionālajiem interjeriem ieteicams izmantot tikai koka variantu ar caurspīdīgas lakas apdari (tos var krāsot jebkurā krāsā), savukārt baltais variants, kam nav jāveic apkope, ar poliuretāna apdari vislabāk sader ar modernām vai minimālistiskām konstrukcijām.  

VELUX baltie varianti, kam nav jāveic apkope, ar poliuretāna apdari ir uzticami jumta logi, kas ir mitrumizturīgi un neatstāj redzamas salaiduma vietas, tāpēc poliuretāna apdare ir ieteicama istabām ar augstu mitruma līmeni, piemēram, vannas istabām un virtuvēm, neaizsniedzamām vietām vai birojiem, un darbavietām, pateicoties tās efektīvajai un tīrajai estētikai. Visiem logiem ir ilgs kalpošanas mūžs, tie priecēs tevi gadu desmitiem!  

Jumta logi ar vienkameras vai divkameru stikla paketi 

Jo vairāk stiklu, jo labāka izolācija: jumta logi ar divkameru stikla paketi nodrošina labāku skaņas izolāciju un siltumizolāciju, salīdzinot ar vienkameras versijām. Ņem vērā: labāka izolācija ietaupa naudu!  

Pirms esi izdarījis izvēli, lūdzu apsver, kurš no šiem variantiem vislabāk iederēsies bēniņos!  

Parunāsim par stiklošanas iespējām! 

Stikla pakete 61 ir paredzēta enerģijas taupīšanai. Tā ir divkameru stikla pakete ar augstas kvalitātes siltumizolāciju par pieņemamu cenu. Tā novērš siltuma zudumus un efektīvi aizsargā pret ielas trokšņiem. 

Stikla paketes 64 opcija ir paredzēta enerģijas taupīšanai un komfortam. Stiklojumam ir lieliska siltumizolācija, pastiprināta trokšņu samazināšana (arī lietus trokšņu). Loga ārējā stikla pakete ir pārklāta ar viegli tīrāmu pārklājumu, tāpēc ārējam stiklam nepieciešama mazāka tīrīšana. 

Stikla pakete 68 ir radīta labākam komfortam. Tā ir divkameru stikla pakete, kas piedāvā visas VELUX Premium standarta funkcijas un labāku energoefektivitāti. Stikla pakete ziemā samazina aukstuma sajūtu no loga. 

Stikla pakete 66 ir izgatavota labklājībai. Divkameru stikla pakete samazina aukstuma sajūtu un bloķē ārējo troksni, lai tu varētu justies silti un atpūsties. Tā ir viegli tīrāma un ar pretsvīduma pārklājumu, nodrošinot skaidrāku skatu bez šķēršļiem. 

Stikla pakete 62 ir izgatavota trokšņu samazināšanai un komfortam. Šis logs ar divkameru stikla paketi, kas nodrošina līdz pat 42 dB skaņas samazinājumu kopā ar augstu siltumizolāciju. Tas ir lielisks risinājums mājām, kurām nepieciešama papildu aizsardzība pret ārējiem trokšņiem un aukstākiem laikapstākļiem. 

Stikla pakete 70 ir izgatavota komfortam. Tā ir vienkameras stikla pakete, kas nodrošina lielisku komfortu ar visām standarta funkcijām, tostarp lietus trokšņa samazināšana, laminēts aizsargstikls, aizsardzība pret UV starojumu un īpaši rūdīts stikls. 

Žalūzijas un slēģi 

Tavam jaunajam VELUX jumta logam ir pieejami vairāki piederumi. Plašais žalūziju klāsts nodrošina neskaitāmas dabas iedvesmotas krāsas, kas ir noderīgas saules gaismas filtrēšanai un pilnīgai aptumšošanai pēcpusdienas snaudām. Slēģi ir paredzēti, lai aizsargātu bēniņus no vasaras tveices vai saglabātu siltumu ziemā. Žalūzijas un slēģi ir pieejami arī elektriski darbināmās un solārajās versijās!  

Atsevišķs jumta logs vai jumta logu kombinācijas 

Bēniņu pārbūves laikā tev būs iespēja iebūvēt ne tikai vienu, bet vairākus jumta logus. Izvēloties šo iespēju, tu iegūsi vēl vairāk saules gaismas, kas uzlabos garastāvokli un veselību, kā arī tu varēsi izbaudīt sajūtu, ka tev ir lielāka telpa nekā patiesībā! Tāpat tu uzzināsi vairāk par VELUX vienkārši izbūvējamiem balkoniem un terasēm pie profesionāļiem! Vai vēlies ar viņiem sazināties? 

Lasīt vairāk rakstu

VELUX jumta logu risinājumiem ir papildu priekšrocības

Paskaties, kas tie ir!

Kādēļ izvēlēties VELUX?

Pārveido telpas

Mūsu dienasgaismu nodrošinošie risinājumi palīdz iegūt papildu dzīvojamo platību zem jumta, vairo tevī patīkamas sajūtas, uzturoties mājās, kā arī kāpina tavu māju vērtību un kopumā vairo tavu labklājību.

Ceļ īpašuma vērtību

Vari būt drošs, ka tavs ieguldījums VELUX produktu risinājumos palielinās tava īpašuma vērtību un atmaksāsies ātri.

Sirdsmiers tavās mājās

Izmantojot mūsu plašo žalūziju, slēģu, rezerves daļu un remontdarbu klāstu, mēs nodrošinām, ka tu iegūsi vislabāko servisu.

Mēs esam šeit, lai tev palīdzētu

Mūsu komanda ir apņēmusies nodrošināt to, lai tu saņemtu vislabāko servisu, sākot no brīža, kad sazinies ar mums, līdz konsultāciju sniegšanai par iebūvēšanu.

Bezkompromisa kvalitāte

Tavas vajadzības ir mūsu kompass. Mēs esam nepārtraukti attīstījuši un pilnveidojuši savus produktus kopš 1941. gada, un mēs tos veidojam tā, lai tie būtu izturīgi.

Atbildīga izvēle

Tu vari uzlabot savas dzīves kvalitāti, izmantojot ilgtspējīgus risinājumus, kas ir izdevīgi tev un planētai.