Bēniņu apgaismojums: dabiskuma garā 

Vai esi pamanījis, ka mājā (vai augšstāva istabā/dzīvoklī) nepietiek apgaismojuma? Kopš ievākšanās tu esi sajutis to, bet, tā kā neredzi iespēju ierīkot jaunus logus, esi padeves un pārtrauci domāt par risinājumiem. Vai tiešām esi aplūkojis visas iespējas? Vai esi paskatījies uz augšu? Burtiski uz augšu. Ja ierīkosi jumta logus, istabā ieplūdīs ne tikai vairāk dabiskās gaismas, bet arī tas sniegs vēl citus ieguvumus. Lasi tālāk, lai uzzinātu, kādi tie ir. 

Vairāk dienasgaismas tavā mājā

Ja pietiekama apgaismojuma trūkums ir faktors, kas ir par iemeslu apsvērt pārvākšanos uz jaunu vietu, aizmirsti par to. Tam nevajag būt vairāk par iemeslu dilemmai. Lai gan nav viena universāla risinājuma, kas šajā gadījuma ir piemērots ikviena vajadzībām, ir daudz ideju, kuras būtu vērts ņemt vērā. Starp tām nav idejas par pārvākšanos.  

Lai māja iegūtu daudz dienasgaismas, ir būtiski padomāt par to, kur un kā dienasgaisma ieplūst un kādi ir varētu būt tās zaudēšanas potenciālie iemesli. Vairumā gadījumā — bez pārsteiguma — logi ir primārie dabiskās gaismas avoti, tie definē iekštelpu gaismas zonu. 

Bēniņu apgaismojums kā dizaina elements

Lai gan aizkari var kalpot par lielisku dizaina elementu telpā, piešķirot eleganci; tos noņemot, ieplūst vairāk saules. Un gaišākas vietas pašas par sevi ir iekštelpas dizaina elementi. Jautājums ir šāds: kā radīt gaišākas telpas? Viena atbilde varētu būt izmantot atstarojošās krāsas, kas ir tuvu baltai krāsai, gaišu krāsu pasteļi ir lieliski piemēri. Tomēr spoguļi arī var būt piemēroti elementi istabas dizainam. Ja tu ieviesīsi kādu no ieteikumiem, gaisma sasniegs tālākās mājas daļas.  

Ierīkojot jumta logus vai virsgaismas logus, tu ne tikai vari papildināt dzīvojamo istabu ar gaismu,, bet arī tā lieliski kalpos. 

Dabiskā gaisma uzvar daudzos veidos 

Dienasgaisma ir sildošs partneris neatkarīgi no atrašanās vietas — ārā saulainā parkā vai iekštelpās, ērti sēžot bēniņu istabā. Turklāt, vairojot sava D vitamīna līmeni, saules gaisma sniedz tev labu garastāvokli, nemaz vēl neminot tās fantastisko jaudu, pārveidojot telpas estētiku. Dabiskā gaisma spēj arhitektoniski pārveidot telpas, uzlabojot dizainu. Ēnas un gaisma rada kontrastu, kas palīdz smalkākajiem elementiem atdzīvoties. Līdz ar to vairāk gaismas dzīvojamajā telpā ne tikai pozitīvi ietekmēs garastāvokli, bet arī ietekmēs dzīvokļa/mājas kopējo vizuālo izskatu.  

Kad izmantot mākslīgo apgaismojumu? 

Piemērots jautājums un godīga atbilde. Īsumā — tas ir gaumes jautājums... noteiktā apjomā. Ja domāt, kādu maģiskumu dabiskā gaisma piešķir vidējas bēniņu istabas kopējai atmosfērai salīdzinājumā ar mākslīgo apgaismojumu, ir diezgan skaidrs, ko izvēlēties. Turklāt ir jāņem vērā arī estētiskie finansiālie aspekti. Katru reizi, kad izvēlaties izmantot mākslīgo apgaismojumu, tu izvēlies neizmantot dabisko gaismu, par ko droši var teikt, ka tas nav labvēlīgi tavai veselībai un budžetam. Acīmredzami — mākslīgais apgaismojums ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa, kaut gan mums būtu no tā jāizvairās. Vienmēr, kad iespējams, izvēlies tās vietā dabisko apgaismojumu. 

Bēniņu apgaismojums kā ieguldījums 

Jumta logi derēs ikvienam mērķim. Turklāt, nodrošinot dabisko apgaismojumu bēniņiem, tas ir arī vērtīgs ieguldījums. Visi dabiskās gaismas ieguvumi ir ilgtermiņa: ja nākotnē grasīsies pārdot māju, tu redzēsi, ka tirgus vērtība tai ir lielāka.  

Profesionāli iedvesmas avoti 

Ja esi pārliecināts, ka vēlies ierīkot jumta logus, un esi gatavs turpināt, VELUX ir īstais uzņēmums sadarbībai. Mums ir vairāk nekā 80 gadu pieredze dienasgaismas un svaiga gaisa ienešanā mājās. Pateicoties plašajam VELUX produktu un piederumu klāstam, visas personiskās vajadzības tiek apmierinātas, un visi risinājumi tiek pielāgoti. Gaišums, veselība un energoefektivitāte ir atslēgvārdi, kas raksturo VELUX pieeju, kas, iespējams, atbilst arī tavām vērtībām. Ja esi gatavs rīkoties, bet ir nepieciešams vairāk ideju un iesaistes, VELUX risinājumi var būt lieliski iedvesmas avoti, kas atbalsta visus plānus ar daudz dabiskās gaismas. 

Lasīt vairāk rakstu

VELUX jumta logu risinājumiem ir papildu priekšrocības

Paskaties, kas tie ir!

Kādēļ izvēlēties VELUX?

Pārveido telpas

Mūsu dienasgaismu nodrošinošie risinājumi palīdz iegūt papildu dzīvojamo platību zem jumta, vairo tevī patīkamas sajūtas, uzturoties mājās, kā arī kāpina tavu māju vērtību un kopumā vairo tavu labklājību.

Ceļ īpašuma vērtību

Vari būt drošs, ka tavs ieguldījums VELUX produktu risinājumos palielinās tava īpašuma vērtību un atmaksāsies ātri.

Sirdsmiers tavās mājās

Izmantojot mūsu plašo žalūziju, slēģu, rezerves daļu un remontdarbu klāstu, mēs nodrošinām, ka tu iegūsi vislabāko servisu.

Mēs esam šeit, lai tev palīdzētu

Mūsu komanda ir apņēmusies nodrošināt to, lai tu saņemtu vislabāko servisu, sākot no brīža, kad sazinies ar mums, līdz konsultāciju sniegšanai par iebūvēšanu.

Bezkompromisa kvalitāte

Tavas vajadzības ir mūsu kompass. Mēs esam nepārtraukti attīstījuši un pilnveidojuši savus produktus kopš 1941. gada, un mēs tos veidojam tā, lai tie būtu izturīgi.

Atbildīga izvēle

Tu vari uzlabot savas dzīves kvalitāti, izmantojot ilgtspējīgus risinājumus, kas ir izdevīgi tev un planētai.