{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Sasaiste ar dabu katru dienu

Jaukas, plašas un gaismas pilnas telpas radīšana ir ikviena sapnis. Ar pareizu dizainu tas ir iespējams ikvienā vietā. Pilnīgi funkcionāla māja ierobežotā vietā, ar modernu plānojumu tradicionālā vidē? Nekādu problēmu! Slovākijā, pie Bratislavas rodas jauns, interesants mājokļu veids starp tradicionāla izskata mājām. Viena stāva vasarnīcu priekšrocība ir visu telpu izvietojums vienā plaknē, kas ļauj mājai būt intensīvā saskarē ar apkārtējo vidi, lai saimnieki justos tuvāk dabai pat tad, ja vieta, kurā to var darīt, ir ierobežota.

Gudras idejas bez kompromisiem

Šīs ģimenes mājas arhitektiem un interjera dizaineriem bija vairāki izaicinājumi, kas galvenokārt saistīti ar iemesliem, ar kuriem daudziem īpašniekiem jāsaskaras šajās jaunajās būvēs: zemes gabala izmērs, ēkas atrašanās vieta un slikta piekļuve dabīgajai gaismai. Tas viss kopā apgrūtina tādas mājas radīšanu, kas atbilstu visām ģimenes vajadzībām. Arhitektiem šajā gadījumā bija nepieciešamas neordināras idejas, lai nevajadzētu veidot kompromisus, kas radītu māju, kas nav izmantojama ģimenei, kura uz to pārceļas. Neatsakoties no nepieciešamā, viņi meklēja unikālus risinājumus, lai radītu mājīgu, dienasgaismas pilnu māju ar izcilu atmosfēru, kur saules staru sajušana caur logu sniegtu enerģiju visai dienai. Izmantojot pareizu logu kombināciju un novietojot tos vienu otram blakus, dienasgaismas daudzums un skats tiek uzlabots ikvienā mājas vietā, lai ģimene varētu baudīt dabīgo apgaismojumu arī, gatavojot ēdienu vai sēžot dīvānā. Žalūzijas un risinājumi aizsardzībai pret karstumu ļauj viņiem to kontrolēt.

Mums nepieciešamas dažas neparastas idejas, lai beigās padarītu ēku par gaišu un vieglu ģimenes māju, kas vienlaikus ietver mūsdienu elementus un saplūst ar apkārtējo vidi.

Labi izgaismota dzīvojamā telpa

Tā kā vasarnīca atrodas uz neliela zemes gabala, saskare ar ainavu un gaismas piekļuve ir ierobežota. Tomēr, liekot lietā radošumu un gudru plānojumu, viņi pārvērta šo ēkas trūkumu par priekšrocību. Koridors mājā sadala ēku divās daļās – dienas un nakts zonā. Dominējošajā mājas daļā, kurā atrodas dzīvojamā istaba, virtuve un ēdamistaba, gaisma iekļūst caur trīs VELUX virsgaismas logiem.

Dienasgaismas nogādāšana slēptās vietās

Protams, ka gaismas nedrīkst būt par maz arī pārējās mājas daļās. Koridorā un pie ieejas mājā tika uzstādīti eleganti gaismas tuneļi, kas novada dienasgaismu no jumta plaknes. VELUX gaismas tuneļi novada gaismu pat uz visnoslēgtākajām mājas daļām, piemēram, garderobi. Saimniekiem patika būt saistītiem ar dabu un apkārtējo vidi, tāpēc viņi atrada iespēju to nodrošināt pat šajā mājas daļā. No iekšpuses atgādinot griestu lampas un izskatoties pēc mazām virsgaismām, kas iebūvētas jumta konstrukcijā no ārpuses, gaismas tuneļiem ir priekšrocība – tie spēj nodrošināt arī ventilāciju, padarot māju labāk apdzīvojamu, radot veselīgāku un aicinošāku vidi. Tādās vietās kā šajā, jumta logiem ir papildu priekšrocības: vertikālie logi spētu piedāvāt tikai skatu uz sētu vai blakus esošo māju, savukārt jumta logi rāda iemītniekiem garām skrejošos mākoņus, radot sasaisti ar dabu pat pilsētas vidū vai blīvi apbūvētās zonās.

Ieteicamie VELUX produkti
VELUX tālvadības jumta logs (GGL)
Doties uz produktu

Mīkstie slēģi (SSS)
Doties uz produktu
VELUX gaismas tunelis (TWR)
Doties uz produktu