{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Fotogrāfijas: Jaroslav Hejzlar
Dažiem patīk tradicionālais, citiem – jaunais

Dažiem cilvēkiem patīk tradicionālais, citiem - jaunais, tomēr viena lieta ir pilnīgi noteikta: visiem patīk gaiša un mājīga vide dzīvošanai. Apvienojot tradīcijas, modernās līnijas un saules gaismu, rezultāts garantēti neliks vilties!
Nedaudz ārpus mierīgas mazas pilsētiņas Varnsdorfas, tieši Šluknova kalna pakājē ģimene atrada perfektu vietu savu sapņu īstenošanai. Apkārtnē ir jauks vecu un jaunu ēku sajaukums, radot dažādu stilu un struktūru apvienojumu, kurā blakus modernām mājām joprojām var atrast dažas vietējās tradicionālās mājas, sauktas par "podstávka" mājām.

Dienasgaismas kā būvmateriāla izmantošana

Jau pašā sākumā bija skaidrs, ka ģimene, kas uz šejieni pārcelsies, vēlas kaut ko stilīgu, modernu un vairāk minimālistisku, elegantu ēku, bet viņi arī juta lielu cieņu pret vietu, uz kuru gatavojās pārcelties, tāpēc nolēma būvēt māju, kas iederētos vietējās tradīcijās. Kompaktā māja ar tīrām dizaina līnijām ir eleganta - ar baltu fasādi, impregnētiem dēļiem un divslīpu jumtu bez pārkarēm, kas sniedz ēkai minimālisma dizainu, kas piemērots lauku videi.
Kores augstums ir 10 metri, tāpēc ēkas iekšpusi varēja sadalīt divos plašos stāvos, un, tā kā dienasgaisma šajā gadījumā bija vissvarīgākais būvmateriāls, vizuālā sasaiste starp pirmo stāvu un diviem augšējiem stāviem jumtā un vēlamie gaismas efekti tika panākti, atverot daļu griestu struktūras abos balkonos.

Fotogrāfijas: Jaroslav Hejzlar

Šajā pārdomāti izveidotajā mājā dabīgai gaismai ir būtiska loma, lai izceltu gan tradicionālās, gan mūsdienu iezīmes.

Fotogrāfijas: Jaroslav Hejzlar
Cieša saikne ar dabu mājās

Divu jumtā izbūvēto stāvu apgaismošana tika panākta ar daudziem VELUX jumta logiem, kuri tika ietverti jumta pārsegumā. Jumta logu izvietošana bija stratēģiska funkcija un iekšējais telpu plānojums tika rūpīgi pārdomāts, radot labi apgaismotu un atvērtu interjeru, kurā stingra saikne ar ārpusi un dabu sniedz citādi modernajai un minimālistiskajai ēkai mājīgu un nomierinošu atmosfēru, jau atkal sasaistot kopā abas pasaules.

Fotogrāfijas: Jaroslav Hejzlar
Atrasties tuvu dabai, tomēr spēt kontrolēt

Projektēšanas laikā bija svarīgi nodrošināt, lai ģimene justos pēc iespējas tuvāk dabai, bet jo īpaši bērnistabā, kurā bija būtiski visu laiku spēt kontrolēt ieplūstošo gaismu un karstumu. Kombinētie logi tāpēc tika aprīkoti ar ārējo aizsardzību pret karstumu un žalūzijām.

Viegla logu un žalūziju lietošana atvieglo arī ventilāciju, un ar viedajām lietotnēm logi automātiski nosaka gaisa temperatūru un kvalitāti mājā un atbilstoši aizver vai atver logus, visu laiku nodrošinot mājā jauku un veselīgu atmosfēru.

Ieteicamie VELUX produkti
Tālvadības jumta logi
Doties uz produktu
VELUX Gaismu necaurlaidīgās ruļļveida žalūzijas (DKL)
Doties uz produktu

Mīkstie slēģi (SSS)
Doties uz produktu