{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Veselīga un ilgtspējīga

Moderna māja, kas piedāvā veselīgu klimatu telpās un izcilu energoefektivitāti – vienlaikus esot harmonijā ar tās tradicionālo apkārtni. Tā ir pirmā aktīvā māna Amerikas Savienotajās Valstīs. Tās ir mājas Smitu ģimenei no Sentluisas, Misuri, kuri uzskata, ka viņu māja ir ārkārtīgi ērta.

Smitu ģimenei pārcelšanās uz ASV pirmo aktīvo māju 2013. gadā bija jauns sākums un atgriešanās pagātnē. Deivids Smits izauga blakus aktīvās mājas atrašanās vietai, un viņam ir jaukas atmiņas par softbola spēlēšanu laukumā, kas atradās ielas pretējā pusē. Kad Smitu arhitekts Džefs Deijs (no biroja Jeff Day and Associates Sentluisā) piedāvāja aktīvās mājas ideju, ģimenei tā iepatikās.

Komfortabla māja trijiem

"Mēs gribējām, lai māja būtu ērta, mēs gribējām ļoti skaistu māju ar komforta aprīkojumu", saka īpašnieks Deivids Smits. Viņš gribēja uzbūvēt labu māju savai ģimenei – diviem vecākiem un meitai. "Kad mēs uzzinājām vairāk par aktīvās mājas standartu, un ko tas ļauj mums darīt, mēs bijām ļoti ieinteresēti", Smits atceras.

Smitu rezidences guļamistabas pilns skats

Deivids Smits

namīpašnieks

Patiesi svarīga lieta jebkuram projektam ir būt pārliecinātam, ka māja iederēsies kopienā un iederēsies apkārtnē. Kopumā, kopienai tā patīk, un mums tiek pievērsta liela uzmanība. Tagad, bieži vien, kad cilvēki jautā, kur es dzīvoju, es saku ka aktīvajā mājā. Viņi zina, kur tas ir.

Tradicionālas mājas pārvēršana aktīvajā mājā

Mājas projekta stratēģiju noteica kultūra un arhitektūras standarti, kas izveidojušies Vecās Vebsteras rajonā, Sentluisas piepilsētā ar vēsturiskām mājām, jauki vidi un kopienu ar ciešām saitēm, kas rada pievilcīgu vidi ģimenēm.

Projekta komanda pārvērta tradicionālu māju aktīvajā mājā, radot struktūru, kas iederas apkārtējā vidē un vienlaikus pārspēj apkārtējās mājas visā tās dzīves ciklā ar minimālām lietošanas, enerģijas un uzturēšanas izmaksām. Kā pieredzējis grāmatvedis Simts apraksta sevi kā "ciparu cilvēku."

"Ikvienā projektā ir jānodrošina, ka tas rada pievienoto vērtību. Man šķiet, ka šajā gadījumā tāda noteikti ir."
Smits saka
Enerģijas taupīšana, vienlaikus uzlabojot dzīves kvalitāti

Ģimene izbauda samazinātās izmaksas par enerģiju, bet Deividam Smitam arī šķiet, ka aktīvā māja viņam devusi atbilstošu pienesumu attiecībā uz dzīves kvalitāti:
"Viens no šīs mājas jaukākajiem aspektiem ir apbrīnojamais dienasgaismas daudzums. Dienas laikā mēs ļoti reti mājā ieslēdzam apgaismojumu", viņš saka un apraksta ģimenes māju kā "ārkārtīgi ērtu".

Ieteicamie VELUX produkti
Roof window (GLU) with KMG motor
Doties uz produktu
VELUX Gaismu necaurlaidīgās ruļļveida žalūzijas (DKL)
Doties uz produktu

Mīkstie slēģi (SSS)
Doties uz produktu