{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Fotogrāfijas: Relja Ivanic
Vieta brīvdienām pie dabas

Visu laiku esot aizņemtiem darbā un skolā, ģimenes sapnis bija brīvdienu māja pie dabas, kur katram no viņiem būtu kāds stūrītis, kurā atpūsties, bet būtu arī vieta, kur sapulcēties, kur varētu sanākt, lai paēstu un aprunātos, un kur bērni varētu spēlēties. Viņiem bija nepieciešama vieta, uz kuru izbraukt ģimenes svētkos un atvaļinājumos un kas būtu pietiekoši plaša un mājīga arī ilgākai dzīvošanai. Viņu redzējums tika īstenots šajā mājā Alibunarā, Serbijā: tā tika veidota, lai labi pavadītu laiku kopā, radot lieliskas atmiņas, un būtu ērta arī ilgākai dzīvošanai.

Atpūta dabīgā gaismā

Jumta izbūvē trīs guļamistabas ir savienotas ar balkonu, kas ir pilns ar gaismu uz svaigu gaisu, izmantojot VELUX jumta logus. Jumta logu materiāls arī papildina telpas dizainu, jo koks sniedz dabīgu, siltu pieskārienu modernā stila mājai, tas ir arī ilgtspējīgs un ilgi kalpojošs materiāls. Dubultie logi tiek izmantot vairākās mājas vietās, radot skatu un ielaižot mājā vairāk gaismas. Šādā izkārtojumā Modelart Arhitekti radīja vietu, kurā tiek piepildīta ģimenes galvenē vēlme, un viņi var pavadīt laiku kopā, tomēr vienlaikus arī noslēpties, lai atpūstos klusumā. Tas padarīja brīvdienu māju par ideālu vietu arī ilgākām brīvdienām. Jumta logi padara bēniņus gaišākus un plašākus, tāpēc mazās telpas kalpo tikpat labi kā jebkuras citas guļamistabas, varbūt pat labāk! Bērni izbauda laiku, atpūšoties savos sēžammaisos un skatoties garām skrejošajos mākoņos, bet pieaugušie var skaitīt zvaigznes, guļot gultā. Dabīgā gaisma vannas istabā arī ir liels pluss, ko nodrošina jumta logi, ģimenei ir iespēja arī izvēdināt telpu, neuztraucoties par savu privātumu.

Fotogrāfijas: Relja Ivanic
Plašas un gaismas pilnas otrās mājas

Mājas ģeometriju iedvesmoja tradicionālā Vojvodinas māja, kas pazīstama arī "Švābiešu" māja, kas novietota gareniski gar ielu, tāpēc ēka ir atvērtāka pret pagalmu un spēj sniegt labāku saikni ar dabu. Iekšpusē dzīvojamā istaba un ēdamistaba kopā veido lielu pulsēšanās zonu, lielu atvērtu telpu ar VELUX jumta logiem, kas izgaismo telpu un padara to vēl plašāku. Pusdienu zona atveras uz terasi pagalmā un vēl vairāk savieno to ar apkārtējo dabu. Skats caur logu padara dzīvojamo telpu vēl plašāku, un ieplūstošā gaisma piešķir telpai siltu, mājīgu sajūtu. Ģimenei šeit ir viss aprīkojums – tieši kā pastāvīgā dzīvesvietā, un vienlaikus viņiem ir pietiekami daudz vietas, lai komfortabli pavadītu laiku kopā. Tāpēc, atrodoties šeit, viņi ir vienlaikus atvaļinājumā un tomēr tā nešķiet kā otršķirīga vieta. Šeit viss vairāk līdzinās otrajām mājām.

Fotogrāfijas: Relja Ivanic
Tradīciju ievērošana

Ēka atrodas starp tradicionālām mājām, tāpēc arhitekti vēlējās izveidot vietu, kas šeit iederētos, tomēr būtu jauna un pārsteidzoša, un sagaidītu ģimeni ar svaigu un modernu izskatu katrā ierašanās reizē. Ēkas izkārtojums ir raksturīgs tradicionālajām vietējām būvēm, bet krāsām un izmantotajiem materiāliem ir mūsdienu piesitiens. Ārpusē fasāde ir pārklāta ar melniem, nedaudz spīdīgiem ķieģeļiem, uz jumta ir tumši dakstiņi, kas piešķir mājai monolītu izskatu, tomēr vienlaikus māja joprojām izskatās rotaļīga ar dzelteniem akcentiem un stikla virsmām. Spīdīgie ķieģeļi rada dažādus efektus dienas gaitā, kad saule atspīd no sienas citā leņķī katru stundu. Šī spēja mainīties nodrošina, ka dizains izturēs laika pārbaudi un šī būs ģimenei iemīļota brīvdienu vieta vēl daudzus gadus.

Ieteicamie VELUX produkti
VELUX jumta loga balkons (GDL)
Doties uz produktu
VELUX fiksēts vertikālais loga elements (VIU)
Doties uz produktu

VELUX Slēģis (SSL)
Doties uz produktu