{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Plānojums: Baukooperative GmbH / Fotogrāfijas: Patricia Weisskirchner
Vienkārši par maz vietas

Dažkārt dzīve rada pārsteigumus, kas uz brīdi sajauc visus plānus, bet galu galā aizved līdz iznākumam, kādu tieši vēlējāties. Kramu ģimene tikko kā bija pabeiguši mājai daļēju renovāciju un gatavojās nedaudz atpūsties, tomēr beigās nācās ķerties pie pilnīgi jaunas, daudz lielākas pārbūves — viscēlākā mērķa dēļ.
"Mūsu māja tika būvēta sešdesmitajos gados kā māja vairākām paaudzēm. 2008. gadā mēs nomainījām apkuri. Kad saņēmām priecīgās ziņas, ka mūsu ģimenē būs pieaugums, ātri sapratām, ka ar pašlaik esošo vietu būs daudz par maz", saka Bernards Krams, mājas īpašnieks. Topošais tēvs ķērās pie paplašināšanas plānošanas. Pēc gandrīz divu mēnešu ilgas plānošanas tika uzbūvēta 60 m2 liela piebūve, kas tagad, pēc trīs mēnešu būvniecības, kļuvusi par ģimenes dzīves centru.

Optimāls virsgaismas logu izvietojums

Jau pašā sākumā Baukooperative arhitektiem gaismas plūsmas organizēšana bija projektēšanas procesa daļa. Pamatā bija doma ar dabīgo gaismu izgaismot koka detaļas dzīvojamā istabā, lai radītu siltu, mājīgu sajūtu. Dabīgā gaisma ir svarīga ikvienam, bet tai ir īpaša loma ģimenēs ar maziem bērniem. Dienasgaisma palīdz bērniem būt aktīviem un pat veicina koncentrēšanos un mācīšanos — lietas ko viņi dara savos pirmajos dzīves gados, skatoties uz visu apkārtējo un saglabājot atmiņā kopā ar vecākiem vai radot mākslas darbus un spēlējot paslēpes dzīvojamā istabā. "Mēs izmantojām VELUX Dienasgaismas vizualizācijas rīku, lai veicinātu visu plānošanu. Plānošanas procesā ar VELUX vizualizāciju palīdzību mēs spējām noteikt atšķirības dažādam dienas gaismas avotu izvietojumam, lai nodrošinātu, ka visas daļas tiek izvietotas vislabākajā veidā."

Galu galā ģimene izvēlējās izvietot virsgaismas logu vistālākajā piebūves stūrī un arī virtuves zonā. Virsgaisma ar izliekto stiklu ļauj ieplūst mājā dienas gaismas brīnumam: unikālais izliektais stikls ļauj lietus ūdenim viegli noplūst no virsmas par uz jumtiem ar 0° slīpumu. Unikālā konstrukcija, šaurais rāmis un neredzamā vērtne sniedz maksimāli daudz dienas gaismas pat ar uzstādītu žalūziju. Izliektā stikla virsgaismai ir 2 vai 3 slāņu stiklojums, kas nodrošina izcilu energoefektivitāti, vienlaikus samazinot troksni no lietus, krusas vai apkārtējās satiksmes. Tā jūs iegūstat labāko no apkārtējās vides bez jebkādiem traucējumiem — tas arī ir ļoti vērtīgi ģimenei ar maziem bērniem.

VELUX jumta logu galvenās priekšrocības

Tā kā viņi dzīvo mājās, jumta logs ģimenei sniedz vairākas priekšrocības. "Lielie logi un rūpīgi novietotie virsgaismas logi ļāva mums radīt telpu, kas pilna dabīgas gaismas pat vistālākajos stūros. Mums vienmēr ir gaišs — no rīta līdz pat krēslai — un nepieciešams ļoti maz mākslīgā apgaismojuma," skaidro Krama kungs. Viņi to ir spējuši paveikt, vienlaikus aizsargājot arī privātumu savā mājā. "Doma par virsgaismas logu pievienošanu radās plānošanas gaitā, kad kļuva skaidrs, ka piebūves tālākajā, skatam slēptākajā daļā būs pārāk tumšs." Kā saka Krama kungs, "Šīs vietas izgaismošana no augšas, izmantojot virsgaismas logu, bija patiešām ideāls risinājums." Turklāt jumta logi palīdz nodrošināt dabīgo ventilāciju, padarot gaisu ģimenes mājā veselīgāku un novēršot pelējuma veidošanās risku mitrākajās daļās. Ģimene nolēma novietot otru virsgaismas logu virs virtuves, kas atvieglo virtuves vēdināšanu gatavošanas laikā.

Virsgaisma ar izliekto stiklu ļauj ieplūst mājā dienas gaismas brīnumam: unikālais izliektais stikls ļauj lietus ūdenim viegli noplūst no virsmas par uz jumtiem ar 0° slīpumu. Unikālā konstrukcija, šaurais rāmis un neredzamā vērtne sniedz maksimāli daudz dienas gaismas pat ar uzstādītu žalūziju. Izliektā stikla virsgaismai ir 2 vai 3 slāņu stiklojums, kas nodrošina izcilu energoefektivitāti, vienlaikus samazinot troksni no lietus, krusas vai apkārtējās satiksmes. Tā jūs iegūstat labāko no apkārtējās vides bez jebkādiem traucējumiem — tas arī ir ļoti vērtīgi ģimenei ar maziem bērniem.

Plānojums: Baukooperative GmbH / Fotogrāfijas: Patricia Weisskirchner
Peldēšana zeltainā gaismā

Bernards Krams burtiski staro, kad runā par "zeltaino gaismu", kas vakaros, kad saule rietumos jau ir zemu, plūst caur virsgaismas logu un piepludina visu telpu ar siltu, maigu gaismu.

"Kopējā atmosfēra ir patiešām kaut kas īpašs."
- Bernards Krams, mājas īpašnieks
Plānojums: Baukooperative GmbH / Fotogrāfijas: Patricia Weisskirchner
Jauna dzīves kvalitāte

Pēc dažu mēnešu darba četru cilvēku ģimene tagad bauda dzīvi savā jaunajā mājā, radot atmiņas kopā ar saviem mazajiem. Māja ir tieši tāda, kādu viņi iztēlojās ideālu vietu savu bērnu augšanai. Un tā nav tikai dienas gaisma. Bernards Krams nespēj pārstāt priecāties par skatu uz dārzu: "Mēs sēžam pie pusdienu galda un skatāmies uz veco plūmi vai vērojam putnus un vāveres — šāda dzīves kvalitāte ir vienkārši nenovērtējama. Mums patīk piebūve un mēs patiešām jūtamies mājīgi."

Ieteicamie VELUX produkti
Virsgaismas logs ar izliektu stikla virsmu
Doties uz produktu
Virsgaismas logs ar plakanu stiklu
Doties uz produktu
Saulessargs (MSU)
Doties uz produktu