{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Arhitekts: Francs Karners Arch. Dipl.Ing. Dr. techn.
Māja ar skatu

Noilengbaha, kas atrodas stundas brauciena attālumā no Vīnes, ir maza pilsētiņa, kuru ieskauj mierpilni pakalni un lauki. Plašais skats uz tiem bija svarīgs projektēšanas aspekts arhitekta Franca Karnera paša mājai. Uz nogāzes tika novietota vienkārša apjoma būve, caur kuras terases logiem tuvplānā var redzēt vecu pili un uz rietumiem - horizontu 13 kilometrus tālu.

Nelielajam dzīvokļa tipa namiņam, kurā ir plaša viesistabas zona, guļamistaba un vannas istaba, ir atsevišķa ieeja, kas savieno to ar garu darbnīcu un noliktavas ēku. Visi trīs ēkas apjomi ir novietoti uz koka platformas, kas "peld" pļavā.

Fasādes logi atrodas tikai tur, kur redzami brīnišķīgi skati, dažas atlikušās sienas bija nepieciešamas glabāšanas vietām. Jumta logu izmantošana bija perfekts risinājums, lai nodrošinātu māju ar dienasgaismu vietās, kur tā nepieciešama visvairāk.

Pēc iespējas mazāka un tik liela, cik nepieciešams

Iekštelpas nemanāmi saplūst ar terasi, tāpēc dzīvojamā zona vasaras mēnešos paplašinās. Visā citā, bez liekiem šķēršļiem perfekti plānotā māja ir, kā radītās saka "pēc iespējas mazāka un tik liela, cik nepieciešams". Francs Karners apraksta māju kā vienas telpas būvi, kas veidota no dažādām zonām un aprīkota ar iebūvētām mēbelēm. Ar sākotnējo namdara apmācību, viņš ir pārdomājis katru mājas stūrīti.

VELUX jumta logiem ir svarīga loma šajā dzīvesstilā: tie ne tikai ļauj ieplūst telpā gaismai, bet arī nodrošina telpās ātru gaisa apmaiņu. Pateicoties lielam atvērumam virs plīts, virtuve kļūst par vietu ārpus telpām, kad karstais gaiss un gatavošanas smaržas ceļas debesīs. Šis lielais atvērums arī nodrošina mājas efektīvu dzesēšanu pēc garas, karstas vasaras dienas.

Māja Noilengbahā ar VELUX jumta logiem

Arhitekts: Francs Karners Arch. Dipl.Ing. Dr. techn.; Foto: Patrīcija Vaiskirhnere

Francs Karners (Franz Karner)

Arhitekts

Mēs iedrošinām mūsu studentiem domāt par ilgtspēju no paša sākuma. Kursa laikā tie uzzina par dienasgaismas svarīgumu ilgtspējīgā dizainā un uzzina, kā to mērīt savos projektos, izmantojot Dienasgaismas vizualizatoru.

Arhitekts: Francs Karners Arch. Dipl.Ing. Dr. techn.; Foto: Patrīcija Vaiskirhnere
Rūpīga plānošana maksimālai dienasgaismai

Projektējot savu māju, arhitekts veica dienas gaismas simulāciju, kā to dara viņa studenti. Tā kā arhitektam ir liela pieredze — viņš jau septiņus gadus sadarbojas ar VELUX —, dienas gaisma ēkā izrādījās tāda, kādu viņš to bija iedomājies. Arī ēkas iekšiene izskatās tieši tāda, kā to solīja Dienasgaismas vizualizators.

Arhitekts: Francs Karners Arch. Dipl.Ing. Dr. techn.; Foto: Patrīcija Vaiskirhnere
Projektēšana savām vajadzībām

Pusotra gada rūpīga plānošana un koka būves izvēle ļāva veikt būvniecību tikai piecu mēnešu laikā. Īstenībā mājas ārsienu uzcelšanai bija nepieciešamas tikai dažas dienas. Franča Karnera mērķis šajā projektā būtiski atšķīrās no daudziem citiem arhitektiem – viņš nevēlējās atstāt pēdas uz visiem laikiem. Viņš izveidoja gaismas pilnu un mājīgu dzīves telpu, kas kalpos ilgu laiku, patērējot minimālu enerģijas daudzumu tik ilgi, kamēr diviem iemītniekiem tā būs nepieciešama.

Ieteicamie VELUX produkti
Virsgaismas logs ar izliektu stikla virsmu
Doties uz produktu
Saulessargs (MSU)
Doties uz produktu
Virsgaismas logs ar akrila kupolu
Doties uz produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts: Ģimenes māja
Atrašanās vieta: Neilenbaha, Austrija 
Arhitekts: Francs Karners (Franz Karner)
Gads: 2015. gads
Foto: Patrīcija Veiskirhnere (Patricia Weisskirchner) / Francs Karners (Franz Karner)