{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Fotogrāfijas: Matej Lozar
Dabīga ikvienā detaļā

Cik tuvu Jūs varat nonākt savām saknēm, kad būvējat pilnīgi jaunu, modernu māju dzīvošanai savai ģimenei? Ja Jūs uzdotu šo jautājumu šīs mājas dizainerim, tad atbilde būtu: diezgan tuvu! Tā kā ģimene vēlējās māju, kas celta vienīgi no dabīgiem materiāliem, un arhitektam Robertam Veselko jau bija pieredze ar šāda veida būvēm un materiāliem, tad viņu sadarbības rezultāts ir moderna, ērta un vienlaikus dabīga un piezemēta māja kalna galā, kas atrodas Dobrnas apkaimē un būvēta no māliem, salmiem un koka.

Pasaka, kas iederas interjera dizaina žurnālā

Interesantas līnijas, izgaismots interjers un daži krāšņi gaismekļi piešķir šai neparastajai mājai īpašu raksturu, lai gan dabīgie būvmateriāli jau paši par sevi mājā rada unikālu, piezemētu atmosfēru. Tomēr šī māja nemaz neizskatās vecmodīga. Ikviena lieta izskatās mūsdienīga un ērta, neradot vēsumu vai samākslotu gaisotni. Tā varētu iedomāties dzīvojam meža laumas, ja viņas būtu pašķirstījušas mūsdienīga dizaina žurnālus!

Fotogrāfijas: Matej Lozar

Dzīves kvalitāti veido atvērtā telpa līdz pat jumta korei, kas sniedz viegluma sajūtu, un lielās stikla virsmas dienvidu pusē, kas nodrošina labu dabisko apgaismojumu un skatu uz dārzu, un kalnaino ainavu tālumā.

Fotogrāfijas: Matej Lozar
Māja, kas būvēta dzīvošanai

Mājas centrālā daļa ir dzīvojamā zona, kurā apvienota dzīvojamā istaba, ēdamistaba un virtuve, kas ietvertas vienā lielā atvērtā telpā, veidojot mājas sirdi. Šī ir vieta, kurā pulcējas ģimene, un bija svarīgi to radīt plašu, atvērtu un aicinošu, lai varētu kopā pavadīt laiku, nejūtoties saspiesti. Atvērtā telpa līdz korei ļauj tai šķist vēl vieglākai un plašākai ar VELUX jumta logiem, radot brīvības sajūtu. Šī sajūta ir sataustāma visā mājā, un to sniedz dabīgie materiāli un saikne ar dabu caur logiem, ikviens var justies brīvi pat visšaurākajā mājas stūrī. Māja tika projektēta un būvēta dzīvošanai, ne tikai fotogrāfijai katalogā, tāpēc svarīgi bija saglabāt šo brīvības sajūtu, nekļūstot pārmērīgi hipijiem līdzīgiem un neupurējot mūsdienu dzīves ērtības. Arhitekts nodrošināja, ka pat šajā atvērtajā, piezemētajā vietā ir labi aprīkota virtuve un ikvienam ir neliels stūrītis, kurā pavadīt laiku vienatnē un atpūsties. Guļamā zona ir nodalīta no dzīvojamās zonas ar nobīdi pusstāvā, kas notikusi, pielāgojot ēku zemes reljefam. Tas nodrošina, ka guļamistabas ir klusas, vienlaikus saglabājot atvērto telpu.

Fotogrāfijas: Matej Lozar
Gaismas uzņemšana mājā

Protams, ka dienasgaismai ir svarīga loma šīs dabīgās mājas atdzīvināšanai: kamēr ziemeļu aukstajā fasādē ir retas logu atveres, dienvidu fasāde atveras ar lielām stikla virsmām, kas sniedz atbilstošu dabisko apgaismojumu visām telpām mājā, un nodrošina saules siltuma uzkrāšanu gada aukstākajā daļā. Ar inovatīvo augšējo rokturi logus var iebūvēt zemāk, tāpēc tie ir izcili gan stāvot, gan sēžot.

Ieteicamie VELUX produkti
VELUX tālvadības jumta logs (GGL)
Doties uz produktu
Ruļļveida žalūzijas (RFL)
Doties uz produktu

Mīkstie slēģi (SSS)
Doties uz produktu