Kā uzlabot iekštelpu gaisa kvalitāti 

Mēs pavadām līdz 90% sava laika telpās. Lai gan mēs daudz dzirdam par āra piesārņojumu un pieaugošo CO2 līmeni, vai esi kādreiz domājis par gaisa kvalitāti mājā? Iekštelpu gaisa kvalitātei ir būtiska ietekme uz mūsu veselību. Vidēji cilvēks dienā izelpo aptuveni 10 000 litru gaisa, no kura lielāko daļu veido gaiss no mājas. Tas ir daudz gaisa! Mēs uzskatām, ka jumta logi var sniegt estētisku elementu katrai mājai un daudz dabiskās gaismas. Turklāt tie veicina labāku iekštelpu klimatu, kas nāks par labu veselībai. 

3 lietas, kuras ir labi zināt par iekštelpu klimatu

Vilkme

Vilkme ir karstā iekštelpu gaisa kustība no apakšējā līmeņa uz augšējo stāvu. Ziemas laikā aukstais gaiss nonāk uz zemes, paceļas, pieaugot temperatūrai, un izplūst caur bēniņiem vai augšējo stāvu. Gaiss izplūst caur nelielām ēkas plaisām un spraugām. Papildus vilkmei mājās tu pamanīsi šo gaisa izplūdumu savā komunālo pakalpojumu rēķinā. Parasti lietotās enerģijas zudums mājā sasniedz līdz 40%. Un tas nav viss; gaisa piesārņotāji iekļūst mājā un samazina gaisa kvalitāti. 

Mitrums

Ir svarīgi mājās uzturēt pareizo mitruma līmeni. Ziemas laikā ideālais mitruma līmenis ir 30–40%, bet vasarā — 50–60%. Sausais gaiss padara lūpas sausas! Tas var radīt arī statisko elektrību matos un drēbēs. Vasaras laikā mitrais gaiss var radīt problēmas astmatiķiem un cilvēkiem ar alerģijām, galvenokārt putekļu daļiņu dēļ. Mitruma līmeņa zināšana ir labs sākums, no kura sākt modernizēt iekštelpu klimatu. Labāku iekštelpu vidi var sasniegt, izvairoties no augsta mitruma līmeņa. 

Iekštelpu gaisa kvalitāte 

Labs iekštelpu gaiss var tikt definēts kā gaiss, kas ir bez piesārņotājiem, kas izraisa kairinājumu, diskomfortu un slimības ēkā iemītniekiem. Labai iekštelpu gaisa kvalitātei ir ievērojama ietekme uz mums. Augsta gaisa kvalitāte iekštelpās var uzlabot mūsu mentālo labklājību.  

Uzzini vairāk par gaisa kvalitāti mūsu pētījumā. 

Jumta logi uzlabos iekštelpu klimatu

Labāka gaisa kvalitāte 

Lai maksimāli izmantotu jumta logu priekšrocības iekštelpu klimata nolūkos, tu vari pievienot VELUX ACTIVE with NETATMO, kas savienojas ar taviem VELUX elektriskajiem vai solārajiem jumta logiem. Ierīce automātiski seko līdzi gaisa kvalitātei un temperatūrai, lai uzturētu iekštelpu klimatu svaigu. Tā ir uz sensoriem balstīta ventilācijas sistēma, seko līdzi CO2 līmenim. VELUX elektriskajiem un solārajiem jumta logiem ir arī iebūvēti lietus sensori, kas automātiski aizver jumta logus lietus gadījumā. 

Ventilācija

Visvienkāršākais veids, kā atbrīvoties no kaitīgām iekštelpu gaisa vielām, ir ieviest ventilāciju: loga atvēršanas gadījumā ir iespējams ātri novērst daudzas neērtības. Ventilācija ļauj izplūst liekajam mitrumam. Tas novērsīs jebkādus strukturālos bojājumus, ko izraisa kondensāts, pelējums un ēkas kļūmes, kā arī palīdz novērst elpceļu slimības, kas rodas no šādām problēmām. Bieža ventilācija ir būtiska, lai nodrošinātu veselību iekštelpu klimatu. Pievienojot jumta logu, kas automātiski atveras un aizveras, ir viegls veids, kā nodrošināt atbilstošu ventilāciju veselīgam iekštelpu klimatam.  

Svaiga gaisa veselības priekšrocības mājā

Komforts.Svaigs gaiss ir tīkams. Tu vari to sajust uzreiz kā tas ir ieplūdis telpā. 

Veselība. Ieelpojot neatbilstošu iekštelpu gaisu, var tikt atstāta negatīva ietekme uz veselību. Putekļu daļiņas vairojas mitrā vidē. Laba iekštelpu gaisa kvalitāte var samazināt alerģiju un astmas risku. 

Veiktspēja. Augstas kvalitātes iekštelpu gaiss var uzlabot vispārīgo labklājību. Tas arī sniegs atbalstu tavai spējai koncentrēties. Ja tu strādā no mājām, noteikti dienas laikā biezi vēdini telpas. 

Vidēji persona ieelpo aptuveni 10 000 litru gaisa dienā, kas lielākoties ir gaiss mājās. Tas ir liels gaisa daudzums!

Saistītie raksti

Kādēļ izvēlēties VELUX?

Pārveido telpas

Mūsu dienasgaismu nodrošinošie risinājumi palīdz iegūt papildu dzīvojamo platību zem jumta, vairo tevī patīkamas sajūtas, uzturoties mājās, kā arī kāpina tavu māju vērtību un kopumā vairo tavu labklājību.

Ceļ īpašuma vērtību

Vari būt drošs, ka tavs ieguldījums VELUX produktu risinājumos palielinās tava īpašuma vērtību un atmaksāsies ātri.

Sirdsmiers tavās mājās

Izmantojot mūsu plašo žalūziju, slēģu, rezerves daļu un remontdarbu klāstu, mēs nodrošinām, ka tu iegūsi vislabāko servisu.

Mēs esam šeit, lai tev palīdzētu

Mūsu komanda ir apņēmusies nodrošināt to, lai tu saņemtu vislabāko servisu, sākot no brīža, kad sazinies ar mums, līdz konsultāciju sniegšanai par iebūvēšanu.

Bezkompromisa kvalitāte

Tavas vajadzības ir mūsu kompass. Mēs esam nepārtraukti attīstījuši un pilnveidojuši savus produktus kopš 1941. gada, un mēs tos veidojam tā, lai tie būtu izturīgi.

Atbildīga izvēle

Tu vari uzlabot savas dzīves kvalitāti, izmantojot ilgtspējīgus risinājumus, kas ir izdevīgi tev un planētai.