Kā izveidot perfektu viesistabu  

Ienes savā mājā jaunu elpu, renovējot viesistabu. Viesistaba ir pamatelements vairumā māju; tā ir vieta, kur relaksējamies pēc garas dienas vai izklaidējam viesus. Viens no veidiem, kā pārveidot viesistabu, ir pievienot jumta logu.

Papildini savu viesistabu ar dabisko gaismu

Jumta logs var pilnībā mainīt viesistabas izskatu un sajūtu. Jumta loga novietojums ļaus piepildīt telpu ar dabisko dienas gaismu, kā arī nodrošinās lielisku ventilāciju. Neviens nevēlas pārāk daudz laika pavadīt tumšā telpā; tāpēc labs apgaismojums ir būtisks. 

Izmanto dienas gaismu produktīvi

Dienas gaisma ir bezmaksas dabiskā gaisma! Lai maksimāli izmantotu dienas gaismu, ir jāzina mājas orientācija, lai tu varētu vislabāk izmantot saules kustību pa debesīm. Dabiskajai dienas gaismai viesistabā ir vairākas priekšrocības, tostarp samazināts spuldzīšu lietojums un uzlabots iekštelpu klimats. 

Savieno ārtelpu ar viesistabu

Modernais dzīves stils ietver tā dabiskas apkārtnes integrēšanu telpās. Redzam pieaugošu tendenci izvēlēties vairāk augu mājās, bet tas nenozīmē, ka mājās ir jārada džungļi, lai ienestu dabas pasauli savā viesistabā. Jumta logi var integrēt ārtelpu tavā istabā, ļaujot ieplūst svaigam gaisam un dienas gaismai. 

Radi veselīgu vidi

Būtiski mājā nodrošināt veselīgu iekštelpu klimatu. Tas ir īpaši svarīgi viesistabai, kur mēs pavadām daudz sava laika kopā ar ģimeni un draugiem. 

Labāks gaiss un ventilācija

Viena no galvenajām priekšrocībām, iebūvējot jumta logus viesistabā, ir ventilācijas iespējas, ko tie nodrošina. Viesistaba ir vieta, kur cilvēki pulcējas ballītēm un relaksējošām nodarbēm. Ar jumta logu tu varēsi iegūt labāku gaisa cirkulāciju viesistabā; novietojot jumta logu augstāk, tu vari novērst aukstā gaisa vilkmi.   

Palielini dabiskās gaismas daudzumu

Tu vari palielināt dabiskās gaismas daudzumu savās mājās, izmantojot jumta logu, vairāk nekā ar vertikāliem logiem. Pētījumos ir apliecināts, ka līdzīgos apstākļos jumta logi nodrošina vismaz divreiz vairāk dienas gaismas nekā vertikālais stiklojums. Turklāt papildus tam, ka dienas gaismas ir vairāk, jumta logi samazina atspīduma risku.  

Ļauj viesistabai izskatīties lielākai

Var nebūt iespējams padarīt viesistabu lielāku, jo grīdas laukums ir tik liels, cik tas ir, tāpēc šeit lieti noder jumta logi! Tie sniedz iespēju viesistabai pievienot vairāk gaismas un dziļumu, kas rada lielākas telpas ilūziju.  

Sajūti dabiskumu ar jumta logu

Jumta logi var nodrošināt viesistabai dabisku dienas gaismu. Papildus dienas gaismas priekšrocībām mājās, tev būs arī labāka ventilācija un gaisa cirkulācija, kā arī drošība, pateicoties jumta logu augstākam novietojumam.  

Ienes dabisko vidi caur jumta logiem

Izmantojot jumta logus, tu vari integrēt mājas apkārtni dabiskā veidā. Lieli logi darbosies kā dabas glezna, un tu varēsi sekot līdzi, kā mainās dienas apgaismojums un gadalaiki. 

Izmanto kompasu

Ja tu esi jau ieplānojis viesistabas pārmaiņas un tagad centies izlemt, kur novietot jumta logus, apsver telpas orientāciju. Tas palīdzēs ienest pēc iespējas vairāk dienas gaismas. 

  1. Ziemeļi. Viesistabai, kas ir vērsta uz ziemeļiem, izvēlies siltākus toņus un jumta logu, lai ielaistu vairāk dienas gaismas. 

  2. Austrumi. Ar jumta logu vērstu pret austrumiem, būs pieejama rīta saule. Šajā gadījumā sienas var krāsot zaļā krāsā, lai padarītu telpu maigāku un ieskaujošāku.  

  3. Rietumi. Uz rietumu pusi vērstais jumta logs ienesīs mazāk gaismas nekā citos virzienos. Mājīgumam sienas vari krāsot zemes toņos.  

  4. Dienvidi. Ja telpa ir vērsta uz dienvidiem, tā, iespējams, būs saulainākā vieta mājās! Tonē šīs telpas ar maigiem toņiem, piemēram, zaļu, pelēku vai gaiši zilu ēnojumu. 

Dabiskā gaisma palīdz atkārtoti līdzsvarot diennakts ritmu mūsu miega ciklu, lai naktī varētu labāk atpūsties un diena būtu produktīvāka. Saule stimulē ķermeni ražot melatonīnu un līdzsvarot diennakts ritmu.

Kā plānot viesistabas pārveidi

Ja tu sapņo par viesistabas renovāciju, tev būs nepieciešams detalizēts plāns. Viesistabai ir jāgarantē mājīga atmosfēra. Tālāk ir norādītas dažas lietas, kas jāņem vērā renovācijas gadījumā.  

  • Kam viesistaba ir paredzēta?

  • Kur atrodas telpas galvenā zona? 

  • Kāda ir pārējās mājas krāsu palete? 

  • Kāds ir tavs budžets? 

Savieno virtuvi ar viesistabu

Ja tu vēlies, lai viesistaba izskatītos lielāka un tiktu apvienotas vairākas istabas, atvērta tipa virtuves/ viesistabas vide ir lielisks risinājums. Ar atvērtu un integrētu izkārtojumu, tu vari gatavot un izbaudīt ģimenes un/vai viesu kompāniju. Kad tu būsi izlēmis integrēt un savienot divas telpas, ventilācija un apgaismojums ir svarīgi. Pirms renovācijas iesakām veikt rūpīgu izpēti.   

Jumta logs var pilnībā izmainīt viesistabas izskatu un sajūtas. 

Saistītie raksti

Kādēļ izvēlēties VELUX?

Pārveido telpas

Mūsu dienasgaismu nodrošinošie risinājumi palīdz iegūt papildu dzīvojamo platību zem jumta, vairo tevī patīkamas sajūtas, uzturoties mājās, kā arī kāpina tavu māju vērtību un kopumā vairo tavu labklājību.

Ceļ īpašuma vērtību

Vari būt drošs, ka tavs ieguldījums VELUX produktu risinājumos palielinās tava īpašuma vērtību un atmaksāsies ātri.

Sirdsmiers tavās mājās

Izmantojot mūsu plašo žalūziju, slēģu, rezerves daļu un remontdarbu klāstu, mēs nodrošinām, ka tu iegūsi vislabāko servisu.

Mēs esam šeit, lai tev palīdzētu

Mūsu komanda ir apņēmusies nodrošināt to, lai tu saņemtu vislabāko servisu, sākot no brīža, kad sazinies ar mums, līdz konsultāciju sniegšanai par iebūvēšanu.

Bezkompromisa kvalitāte

Tavas vajadzības ir mūsu kompass. Mēs esam nepārtraukti attīstījuši un pilnveidojuši savus produktus kopš 1941. gada, un mēs tos veidojam tā, lai tie būtu izturīgi.

Atbildīga izvēle

Tu vari uzlabot savas dzīves kvalitāti, izmantojot ilgtspējīgus risinājumus, kas ir izdevīgi tev un planētai.