Kā izvēlēties pareizo jumta logu?

Mūsu viegli pārskatāmā rokasgrāmata ved jūs cauri piecām svarīgākajām lietām, kas jāņem vērā, izvēloties jaunu jumta logu.

  • Vispārīgs ieteikums ir tāds, ka jumta loga stiklojuma laukumam jābūt vismaz 10 % no grīdas laukuma, lai nodrošinātu pietiekamu dienas gaismas apjomu. Mēs esam gatavi palīdzēt jums izvēlēties pareizos VELUX jumta loga izmērus savai istabai.

  • Mūsu jumta logiem ir trīs dažādi darbības veidi, kas var apmierināt dažādas vajadzības. Tas viss atkarīgs no tā, kur vēlaties novietot savu jauno VELUX jumta logu.

  • VELUX jumta logi ir pieejami ar vienkamru vai divkameru stikla paketi. Lai kāda arī būtu jūsu vajadzība, mēs ticam, ka varam jums atrast pareizo jumta logu.

  • Jūsu jaunajam jumta logam piedāvājam dažādu veidu iekšējo apdari: balto poliuretānu un caurspīdīgo laku. Katram no tiem ir priekšrocības noteiktiem telpu tipiem, tāpēc palīdzēsim jums izvēlēties pareizo.

  • Pievienojiet VELUX gaismu necaurlaidīgās žalūzijas, saulessargus vai ruļļveida slēģus, lai pilnībā izmantotu jaunā jumta loga priekšrocības. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties labi izgulēties naktī vai bloķēt saules gaismu, mūsu piederumi ir ideāli piemēroti jaunajam jumta logam.

Jumta logu atvēršana un aizvēršana

Mēs piedāvājam dažādas jumta logu vadības iespējas

Ar tālvadības pulti

Tavi jumta logi tiks atvērti un aizvērti, ar vienas pogas palīdzību. Tas ir tik vienkārši. Tavs interjers netiks sabojāts, ja laiks kļūs lietains, jo logi automātiski aizveras pie pirmajām lietus lāsēm.

Ja esi iegādājies VELUX App Control, tu vari vadīt visus VELUX elektriskos/solāros jumta logus, slēģus un žalūzijas no mobilās ierīces pēc vajadzības.

Ja tev patīk viedās sistēmas, iegādājies mūsu VELUX ACTIVE ar NETAMO iekštelpu klimata kontrolei. Sensors un aplikācija sekos līdzi laikapstākļu datiem, izmērīs mitruma un CO2 līmeni tavās mājās un nodrošinās veselīgu iekštelpu klimatu. Tādā veidā tu vari ērti izvēdināt tveicīgo vannas istabu pēc dušas, sēžot savā gultā. Ļauj savām mājām parūpēties par tevi!

Rokas vadība

Jumta logu vadība atšķiras no vertikālo logu vadības.

Jumta logi ar eņģi pa vidu: tie veras pa centrālo horizontālo asi. Jumta logus var atvērt ar augšējo rokturi, ja jumta logi ir uzstādīti tādā augstumā, lai tos varētu viegli aizsniegt. No šiem logiem paveras lielisks skats uz apkārtni un zem tiem var novietot mēbeles. Ja jumta logs ir iebūvēts 120-140 cm augstumā no grīdas un zem tā nav plānots likt mēbeles vai izlietnii, tam var izvēlēties apakšējo rokturi.

Jumta logi ar eņģi augšpusē: ja vēlies netraucētu panorāmas skatu pa logu, istaba ar mūsu panorāmiskajiem jumta logiem kļūs par tavu iecienītāko vietu mājas bēniņos. Loga vērtne pilnībā atveras uz ārpusi.

Labi zināt

Neatkarīgi no darbības metodes jūs varat apgriezt visu šo jumta logu loga vērtni un salabot to, lai atvieglotu ārējās rūts tīrīšanu.

Jumta logu stiklojums

Ļauj mums tev palīdzēt izvēlēties tev piemērotāko jumta loga stiklojumu, lai tu varētu domāt par nākamajiem būvniecības soļiem. Šeit ir mūsu padomi:

Ir karsti vai auksti

Neatkarīgi no gadalaika telpās tu vēlies justies labi. Apkures sezonā, kā arī laikā pirms un pēc šī perioda, tu vēlies saglabāt māju siltu. Neskatoties, kāda ir gaisa temperatūra ārā, izbaudi patīkamu iekštelpu temperatūru ar mūsu lieliskajām siltumizolācijas stikla paketēm.

Jumta logi ar divkameras stikla paketēm 64 vai 66 atbilst Uw vērtībai 1,0 W/m2K (atbilst siltumizolācijas līmenim, jo zemāks, jo labāk) būs drošs un energoefektīvs risinājumsi jaunai mājai un jumtam.

Satiksmes vai lietus trokšņi

Atkarībā no apgabala, kurā dzīvo, ārējais troksnis patiešām var būt faktors, kas sabojā tavu mierīgo uzturēšanos mājās. Stikla paketes 64 un 68 ar skaņas izolācijas koeficientu 35 dB (kas atspoguļo skaņas samazināšanu, jo augstāks, jo labāk) perfekti pildīs savu funkciju pilsētās. Ja esi jutīgāks pret troksni vai dzīvoj tuvu galvenajiem ceļiem, izvēlies stikla paketi 66 (Rw=37 dB). Ja tuvumā atrodas lidosta vai automaģistrāle, stikla pakete 62 (Rw=42 dB) nodrošinās tev komfortu.

Izbaudi netraucētu miegu bez lietus troksņa no loga. Mūsu stikla paketeēm 64, 68, 66 un 62 ir uzlabota skaņas izolācija.

Mazāk mājsaimniecības darbu

Netīrumus atgrūdošs pārklājums ļauj pavadīt mazāk laika loga rūts tīrīšanai un vairāk laika skata baudīšanai. Mūsu jumta logi ar stikla paketēm 64 un 66 tiek piegādātas ar šo īpašo viegli tīrāmo pārklājumu.

Jūties droši

Ir grūti sagatavoties negaidītajam. Šī iemesla dēļ mēs visus jumta logus piegādājam ar rūdītiem stikliem. Tas piešķir stiprību ārējai rūtij, lai pasargātu no ārkārtējiem laikapstākļiem, piemēram, stiprām vētrām un krusas. Tavs interjers un ģimene būs pasargāta, izvēloties jumta logus ar stikla paketēm 68, 66 un 62, kas ir aprīkoti ar laminētu drošības stiklu. Tas neļauj stiklam nejauši saplīst un izkrist telpā.

Ja tu dzīvo īpaši saulainā vietā, piedāvājam izvēlēties jumta logus ar stikla paketēm 68, 66 un 62, kas pasargās tavas mēbeles no izbalēšanas saules kaitīgo UV staru ietekmē.

Iekšējā apdare

Mēs piedāvājam trīs dažādu veidu iekšējo jumta logu apdari:

  • Jumta logs ar baltu poliuretāna pārklājumu: šī loga iekšpusē ir koks, ko klāj balti lakots poliuretāna pārklājums. Pateicoties tam, tu iegūsi gan lielisku siltumizolāciju, gan mitrumizturīgus risinājumus no VELUX. Mūsu logu virsma ir izturīga, bez skrāpējumiem un tai ir ārkārtīgi ilgs kalpošanas laiks. Izvēlies tos jebkurai telpai, kur latradīsies logi, kuru kopšana būs apgrūtināta vai kur regulāri ir augsts mitruma līmenis (piemēram, vannas istabai, virtuvei). Logu virsmai nav nepieciešama apkope.

  • Koka jumta logs ar caurspīdīgu laku: logs tiek ražots no priedes masīvkoka, lai nodrošinātu izturību. Koka virsmu aizsargā un pārklāj ar izcilas kvalitātes bezkrāsainu laku bez šķīdinātājiem. Izvēlies to dabīgiem interjeriem, dzīvojamām istabām vai guļamistabām. Apkopes padoms: apstrādākoksni ik pēc 4 gadiem (nopulēšana un pārlakošana).

  • Balti krāsots jumta logs: Logs ir izgatavots no priedes masīvkoka, ko pārklājam ar augstas kvalitātes baltu laku, kas nesatur šķīdinātājus. Pieejams mūsu Premium jumta logu klāstā. Izvēlies to telpām, kur nepieciešams balts, moderns izskats. Apkopes padoms: apstrādā virsmu ik pēc 7 gadiem (nopulēšana un pārlakošana).

Žalūzijas un slēģi

Jumta logu piederumi ir svarīgs solis, lai uzlabotu jūsu mājas komfortu un interjera dizainu. Pārdomā savas vajadzības un apvieno ārējos un iekšējos aksesuārus.

Aizsardzība pret karstumu

Tikai ārējie aksesuāri bloķē karsējošos saules starus, pirms tie sasniedz loga rūti. Iespējas: saulessargi, mīkstie slēģi, ruļļveida slēģi.

Siltumizolācija ziemā

Ja vēlies izmantot papildu izolācijas slāni starp ārpasauli un savu istabu, izmanto mūsu piederumus kā vairogu uz jumta loga. Tie palīdz saglabāt siltumu telpā. Iespējas: energoefektīvās gaismu necaurlaidīgās žalūzijas, mīkstie slēģi, ruļļveida slēģi.

Pilnīga tumsa

Mēs piedāvājam dažādus efektīvus aptumšošanas risinājumus, kur izmantotais audums/materiāls nelaidīs cauri gaismu. Iespējas: gaismu necaurlaidīgās ruļļveida žalūzijas, Duo gaismu necaurlaidīgās ruļļveida žalūzijas, aptumšojošās plisētās žalūzijas, mīkstie slēģi, ruļļveida slēģi.

Gaismas kontrole ar aptumšojumu

Žalūzijas krāsa nosaka aptumšošanas pakāpi. Labā ziņa ir tā, ka mūsu piedāvājumā ir daudz krāsu, no kurām izvēlēties piemērotāko. Caurspīdīgās ruļļveida žalūzijas ar savu gludo materiālu izskatās vienkāršas, plisētās žalūzijas piešķir tavam jumta logam ģeogrāfiskus formātus, savukārt horizontālās žalūzijas ir ūdensizturīgs risinājums telpām ar augstu mitruma līmeni.

Apturi kukaiņus

Mūsu insektu tīkliem ir caurspīdīgs siets, kas tiek montēts pie iekšējās sienas. Tie ļauj baudīt svaigu gaisu bez nevēlamiem un kaitinošiem apmeklētājiem.

Lietus trokšņa samazināšana

Mūsu ārējie aksesuāri samazina troksni, ko rada lietus lāses, kas klauvē pie jumta loga rūts. Iespējas: saulessargi, mīkstie slēģi, ruļļveida slēģi.

Aizsardzība

Pasargā savus jumta logus no bojājumiem (piem., krusa) vai māju no ielaušanās caur jumtu, Iespējas: ruļļveida slēģi.

Installer installing a new VELUX roof window on a roof with black tiles.