Kāda veida māju tu plāno būvēt?

Plānojot savu jauno māju, jāsāk ar jumtu! Jumta veids nosaka iekštelpu formu, un ar dažādiem jumta logu risinājumiem tu vari pielāgot telpas savām vēlmēm un vajadzībām. Šeit ir trīs visizplatītākie jumtu veidi un to piedāvātās iespējas.

Slīps jumts

Slīps jumts piedāvā daudzas iespējas izveidot skaistu un prakstisku telpu. Bēniņus ar sļīpu jumtu var pārveidot par dzīvokli vai par vienu vai divām istabām ar izciliem dzīvošanas apstākļiem.

Ar jauniem jumta logu risinājumiem ir bezgalīgas iespējas projektēt dzīvojamās telpas bēniņos zem slīpa jumta un vēl labāk izmantot šīs kādreiz aizmirstās telpas. Ļauj mums iepazīstināt tevi ar dažām idejām.

  • Maģiska un romantiska guļamistaba — iedomājies skatu ar tūkstošiem zvaigžņu, zem kura tu aizmiedz katru nakti.

  • "Stilīgākā" istaba jūsu bērniem — no jautras bērnu rotaļu istabas līdz drošai privātuma oāzei pusaudžiem. Bēniņi ir fantastiski!

  • Dzīvoklis virs pilsētas - dzīvoklis ar skatu uz pilsētu, kur nav ielas trokšņa, un tu vari baudīt atpūtu uz terases vai balkona.

  • Ideāli piemērotas istabas bēniņos – labāk izmanto vietu blīvi apdzīvotās vietās, un tev būs tas viss: dārzs, autostāvvieta un pietiekami daudz vietas visai ģimenei.

Plakans jumts

Plakanais jumts ir moderns risinājums mūsdienu arhitektūrā, jo tas sniedz vairākas priekšrocības, kas atstāj iespaidu uz iedzīvotājiem. To atpazīstamā forma ir būtisks mūsdienu dizaina elements. Tie piedāvā papildu āra telpu, un apvienojumā ar plakaniem jumta logiem zemāk esošās telpas ir piepildītas ar dienas gaismu un svaigu gaisu. Apsveriet dažas galvenās plakano jumtu priekšrocības:

Dabiskā apgaismojuma, telpas un stila pārpilnība augšējās telpās — ar plakaniem jumta logiem un saules tuneļiem jūs varat apgaismot visus telpu stūrus zem plakana jumta, pat tos, kas atrodas vistālāk no ārsienām.

  • Noturība pret laikapstākļiem – plakanie jumti ir mazāk jutīgi pret vēju, un tie ir pareizi izpildīti, tiem nav problēmu ar nokrišņiem vai ūdens aizsērēšanu

  • Mazāki siltuma zudumi — modernas mājas ar plakaniem jumtiem ir energoefektīvākas

  • Dažādas jumta virsmas izmantošanas iespējas – uz jumta var uzstādīt saules paneļus, pārvērst to par terasi vai domāt par dārzu vai zaļās zonas ierīkošanu

Bungalo tipa ēka

Bungalo tipa ēkas vai vienstāva ģimenes mājām ir vairākas priekšrocības, taču tajā pašā laikā tās prasa arī dažus kompromisus. Mājā nav kāpņu, un vairumam istabu var būt tieša izeja uz dārzu, bet, no otras puses, šādas mājas grīdas plāns parasti ir lielāks. Rezultāts ir sliktāks apgaismojums telpās, kas atrodas tālāk no logiem, vai arī dažās telpās mājas centrā tā var nebūt. Kāds varētu būt kompromiss? Ar jumta logiem un gaismas tuneļiem tu vari atrisināt šo problēmu.

Ar pareiziem risinājumiem pat mazāku bungalo var pārveidot par plašu, patīkamu un veselīgu mājokli, kurā visas telpas ir dienas gaismas un svaiga gaisa pilnas!

  • Bungalo pārsteidz ar augstiem griestiem un unikālu plašuma sajūtu

  • Novietojot logus augstāk un tuvāk jumta korei, dienasgaisma sasniedz katru mājas stūri.

  • Ar tālvadību darbināmi VELUX jumta logi ļauj tos atvērt un aizvērt attālināti. Solārie jumta logi ļauj vadīt jumta logus attālināti vietās, kur nav elektrības padeves.

Kā padarīt savu jauno māju vēl labāku?

Gaišākas un plašākas telpas

Dāsns dienas gaismas daudzums, kas apskauj visu māju, nodrošina lielāku komforta sajūtu. Jumta logi liek telpām izskatīties daudz lielākām, nekā tās patiesībā ir, radot plašuma sajūtu. Gaisma, kas izplatās telpā, pārvērš visus stūrus skaistās telpās, kas bieži kļūst par mājas centrālo un populārāko telpu.

Gaišās un gaisīgās telpas padara mājas skaistākas, taču dabiskā apgaismojuma iedarbība ir saistīta arī ar daudziem veselības un labklājības ieguvumiem. Interjera dizaineri cenšas veidot telpas dabiskā apgaismojumā un maksimāli palielināt to, kur vien iespējams.

Energoefektivitāte un siltumizolācija

Mājas energoefektivitāti ietekmē daudz un dažādi faktori. Ēkas novietojums un orientācija, fasādes veids, jumta veids un slīpums, siltināšana, klasisko un jumta logu izvietojums un skaits.

Ar dažāda veida jumta logiem, to izvietojumu un slēģiem, saulessargiem un žalūzijām iespējams būtiski uzlabot energoefektivitāti un pielāgot māju laikapstākļiem un gadalaikiem. Šeit būtiska nozīme ir stikla veidam, stiklojuma slāņu skaitam, stikla pārklājumiem un rāmju siltumizolācijai, jo tie filtrē saules staru siltumu, nosaka stikla un loga siltuma caurlaidību un paaugstina skaņas izolāciju.

Gaisa kvalitāte

Iekštelpu gaisa kvalitātei ir būtiska ietekme uz veselību un komfortu. Trīs svarīgākie gaisa kvalitātes rādītāji ir CO2 līmenis, gaisa temperatūra un mitruma līmenis. Turot tos ietektajā līmenī, dzīvošana telpās ir patīkama un veselīga, kā arī uzlabojas garīgā darbība, piemēram, spēja koncentrēties.

Lai uzturētu augstu gaisa kvalitātes līmeni, ir ļoti svarīgi, lai mājās būtu svaigs gaiss. Ventilāciju var veikt manuāli vai automātiski, izmantojot tālvadības slēdzi vai lietotni. Tādā veidā logus var individuāli ieprogrammēt atvērties dažādos dienas vai nakts laikos. Un ar lietus sensoru logi automātiski aizveras, ja vēdināšanas laikā sākas lietus. Ir arī iespēja paļauties uz sistēmu ar iebūvētiem iekštelpu klimata sensoriem un tiešo laika prognozi.

Installer installing a new VELUX roof window on a roof with black tiles.