{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Fotogrāfijas: Dano Veselskis
Skandināvu māja Slovākijā

Vienkārša, mūsdienīga māja ar tīrām līnijām, dabas ieskauta: tā tiek veidoti skandināvu dizaina sapņi. Bet kā tas darbojas Jarovniku kalnos? Slovāku pāris, kas dzīvo Nīderlandē, nolēma radīt sapņu brīvdienu māju savai lielajai ģimenei un draugiem, cenšoties izmantot gaisīgo un eleganto skandināvu stilu, bet ievērojot vietējās tradīcijas un atceroties par savām saknēm. Rezultāts: gleznaina plaša celtne, kura izskatās tā, it kā šis ziemeļu fragments vienmēr būtu bijis ielejas daļa. Aicinoša vieta ģimenes locekļiem, kur sanākt kopā un atpūsties, kurā šķiet, ka šī mūsdienīgā un svaigā vieta būtu kalpojusi ģimenei jau vairākas paaudzes.

Mīlestība no pirmā acumirkļa

Pāra mērķis bija iegūt skandināvu stila māju ar Slovāku tehniskajiem standartiem un vienlaikus arī saglabāt labas attiecības ar kaimiņiem celtniecības laikā un pēc tās. Tas, un būvniecības vieta ar gandrīz 3 metrus augstu, stāvu nogāzi noteikti bija izaicinājums, tomēr pāris iemīlējās ēkā un nolēma iegādāties zemi uzreiz pēc pirmās ēkas skices. "Mēs iemīlējāmies šajā vietā jau pirmajā acumirklī, mēs tikai nebijām pārliecināti, ka tā ir piemērota būvniecībai", saka īpašnieki. "Bet brīdī, kad mēs aplūkojām plānus, mēs zinājām, ka visu, ko mēs uzskatījām par grūtībām, var pārvērst iespējā izveidot unikālu un pārsteidzošu ēku un joprojām īstenot visas mūsu obligātās vēlmes."

Fotogrāfijas: Dano Veselskis

Smalki izstrādātas detaļas, dabīgi materiāli un tīras līnijas nodrošināja, ka ēka iederēsies ielejā un vienlaikus tajā izcelsies.

Fotogrāfijas: Dano Veselskis
Perfektu skatu punktu atrašana

Lieli logi nav tikai būtiski Skandināvijas arhitektūras elementi, tie arī nodrošina, ka māja ir gaismas pilna, un rada gaisīgu un nomierinošu atmosfēru, vienlaikus savienojot mājas iekšpusi un ārpusi. Ēka tika projektēta, paturot to prātā un nodrošinot, ka logi ir vērsti pret visskaistākajām vietām, piedāvājot gleznām līdzīgus skatus no jebkuras mājas daļas. Tas mums sniedza arī iespēju papildināt istabu ar dažām mīļām un jautrām detaļām: viens no trīs VELUX jumta logiem vecāku guļamistabā ir vērsts pret slēpošanas trasi, piešķirot vietai romantisku un unikālu raksturu, un skats uz slīdošajiem cilvēkiem raisa smaidu viņu sejās pat šajā, mājas prestižajā daļā.

Fotogrāfijas: Dano Veselskis
Mierīga saikne ar dabu

Mājas ārpuse ir harmonijā ar dabu, jo ķieģeļu sienas tika pārklātas ar neapstrādāto kopu. Dizaina ideja bija ļaut kokam laika gaitā novecot, lai ēka nepārtraukti mainītos, novecotu un attīstītos – tieši tāpat kā pati daba. Tas palīdz modernajai būvei iederēties šajā vietā un būt par tās daļu. Iekšpusē dizains ir pieskaņots ārpusei, jo baltās krāsas, dabīgie materiāli un ozolkoka grīdas tika izmantotas, lai saglabātu dabīgo auru. Paprando māja tagad ir ielejas dārgakmens un jautājums par tās iederēšanos šajā vietā ir zudis.

Ieteicamie VELUX produkti
VELUX vertikālais loga elements (VFE)
Doties uz produktu
VELUX Gaismu necaurlaidīgās ruļļveida žalūzijas (DKL)
Doties uz produktu

Mīkstie slēģi (SSS)
Doties uz produktu