Vai tu dzīvo bēniņos, kur ar ģimeni pārvācāties pirms desmit vai divdesmit gadiem? Vai arī jūs tagad ievācāties mājā, kas šķiet mazliet... novecojusi? Tā var notikt. Tāpēc mēs vēlamies tevi iedrošināt veikt izmaiņas savā dzīvē. Paskaties uz savas mājas bēniņiem no cita skatu punkta!

Šis ir laiks pārbaudīt jumta izolācijas, apkures, logu un grīdu kvalitāti. Tāpat ir labi pārdomāt zem jumta esošo telpu izmantošanu un pilnībā izmantot bēniņus. Konsultējies ar arhitektu par pašreizējo dienas gaismas daudzumu un apsver priekšrocības, pievienojot citu dienasgaismas avotu.

Vai tu zini, kāda ir jumta logu loma? VELUX veiktais pētījums liecina, ka 70% aptaujāto sagaida, ka jumta logi nodrošinās vairāk apdzīvojamās telpas, un 51% aptaujāto sagaida, ka tie palielinās dzīves komfortu.

Pieci bēniņu renovācijas principi

1. Palielināts loga laukums

Ja tu dzīvo bēniņos jau vairākus gadus, iespējams, esi pamanījis visus tā trūkumus un lietas, kas jāmaina. Viens no tiem varētu būt dienasgaismas trūkums. Dienas gaismas piepildīts mājoklis nodrošina patīkamu iekštelpu vidi. Apvienojot to ar svaigu gaisu katrā istabā, tu ieliec pamatu veselīgai un omulīgai mājai.

Ja tavā mājoklī trūkst dienasgaismas, tu vari apsvērt iespēju mājā pievienot vairāk logu. Jumta logi atrisinās šo problēmu bēniņos. Lūdzu, esi piesardzīgs un jumta logu iebūvēšanā lūdz palīdzību profesionālim, piemēram, arhitektam, iebūvētājam vai būvniecības uzņēmumam. Arī logu sadalījums pirmajā un otrajā stāvā veicina ideālu apgaismojumu, kas var uzlabot dienas gaismas daudzumu mājā līdz pat 40%.

2. Dinamiska aizsardzība pret karstumu

Ārējie ruļļveida slēģi nodrošina aizsardzību pret pārkaršanu. Tie darbojas kā vēl viens izolācijas slānis, kas palīdz uzturēt ideālu temperatūru mājās ne tikai vasarā, arī ziemā. Slēģi palīdz ietaupīt apkurei izmantoto enerģiju.

3. Hibrīda ventilācijas sistēma

Efektīva ventilācijas sistēma ir tā sauktā hibrīda ventilācijas sistēma, kas apvieno mehānisko un dabisko ventilāciju, automatizējot logus un apkuri. Būtībā logi un kāpņu telpa palīdz dabiski atdzesēt ēku vasarā, izmantojot skursteņa ventilācijas efektu, kas palīdz nodrošināt efektīvu gaisa apmaiņu. Ziemā mehāniskā ventilācija palīdz uzturēt patīkamu iekštelpu gaisa kvalitāti un samazināt mitruma līmeni. Efektīva ventilācijas sistēma nodrošina veselīgāku māju. Tā novērš pelējuma veidošanos vai paaugstinātu mitruma līmeni, kas ir bieži sastopami elpceļu slimību un alerģiju izraisītāji.

4. Uzlabota siltumizolācija

Bēniņu pārbūves projekta izstrāde ir īstais brīdis, lai novērtētu mājas siltumizolācijas kvalitāti, kas sevī ietvers arī pareizi nosiltinātu ēkas fasādi un jumtu. Pareizi nosiltināta fasāde un jumts, kā arī moderna apkures sistēma palīdz optimizēt enerģijas patēriņu un uzlabo komfortu mājā. Uzlabojot apkures sistēmu, kas ietver apsildāmo grīdu, kā arī modernus radiatorus grīdās, māja patērēs par 80% mazāk enerģijas.

Bēniņu renovācija ilgtermiņā var nodrošināt ievērojamu enerģijas ietaupījumu. Šis ieguldījums atmaksāsies dažu gadu laikā.

5. Viedā māja

Ja ir iespēja atvieglot savu dzīvi, tev tas ir jāizmanto. Dzīvošana viedā mājā ne tikai padara tavu dzīvi vieglāku, bet arī padara māju veselīgāku. Apsverot bēniņu renovācijas projektu, iesākām padomāt par viedo ierīču iegādi. Pirmais solis ir uzstādīt sensorus, kas mēra gaisa temperatūru, mitrumu un CO2 līmeni. Ja maini vecos jumta logus, iesakām izvēlēties iebūvēt elektriski vai solāri darbināmus jumta logus, jo tie ir aprīkoti ar lietus sensoru, kas lietus gadījumā paši aizvērsies. Izmantojot lietotni, gudrās mājas ieīces var vadīt praktiski no jebkuras vietas.

"Pārdzīvot sešus būvniecības mēnešus bija tā vērts. Mēs precīzi zinājām, ko vēlamies, un pamazām to īstenojām.

Viviāna un Matiass, māju īpašnieki

Installer installing a new VELUX roof window on a roof with black tiles.

Vai tevi interesē dažādas istabas tavam projektam?