Vai tavā mājoklī ir neizmantoti bēniņi? Ja atbildēji apstiprinoši, iespējams, tu vēlies to pārveidot par funkcionējošu telpu savai ģimenei. Tas ir ideāls veids, kā pievienot mājai papildu telpu par pieņemamu cenu un kas ietaupīs tavas nākotnes investīcijas. Kā? Uzlabojot bēniņus, kas izmantoti tikai mantu glabāšanai, ir jāpārbauda jumta stāvoklis. Kad tas izdarīts, tas labi jānosiltina, jādomā par apkuri un jaunām grīdām. Tavai mājai tiks pievienots jauns stāvs, kas pamodīsies un sāks dzīvot jaunu dzīvi.

Pareizi nosiltināts jumts nodrošinās ievērojamu enerģijas ietaupījumu, kas ir ļoti svarīgs aspekts. Mājas renovācija ir arī solis ceļā uz veselīgu māju. Pētījumi liecina, ka aptuveni 80 miljoni eiropiešu dzīvo neveselīgās ēkās, kas kaitē viņu garīgajai un fiziskajai veselībai. Viņi nav apmierināti ar savu dzīves situāciju un nezina, ko ar to darīt.

Gandrīz 60% aptaujāto apsvērtu mājas renovāciju enerģijas taupīšanas dēļ. Ja vēlies sākt renovācijas procesu un nezini, ar ko sākt, sazinies ar profesionāli, kurš palīdzēs tev atrast ideālu risinājumu. Iespējams, ka šajā vietnē atradīsi arī iedvesmu.

Septiņi bēniņu pārbūves principi

1. Bēniņu pārbūve

Neizmantotajai grīdai zem jumta ir liels potenciāls. Bēniņu pārbūve par dzīvojamo telpu var palielināt mājas lietderīgo platību līdz pat 35%. Bēniņu pārbūve ir ekonomiskāks dzīvojamās platības palielināšanas veids nekā piebūve, jo nav jābūvē pamati, grīda un jumts

2. Palielināts loga laukums

Pareizs mājas apgaismojuma dizains nodrošinās patīkamu, dabiskās gaismas un svaiga gaisa pilnu iekštelpu vidi katrā telpā un katrā stāvā. Par to parūpēsies fasādes un jumta logu kombinācija. Arī logu sadalījums pirmajā un otrajā stāvā veicina ideālu apgaismojumu, kas var uzlabot dienas gaismas daudzumu mājā līdz pat 40%.

3. Kāpņu telpa

Atvērtā ventilācijas koncepcija nodrošina labāku dienasgaismas sadalījumu un efektīvāku ventilāciju, izmantojot skursteņa efektu. Dienasgaisma caur atvērto kāpņu telpu tiek izplatīta visos stāvos, un skursteņa efekts palīdz novadīt mitro gaisu caur jumta logiem kāpņu telpas augšpusē, savukārt svaigs gaiss ieplūst dzīvoklī pa atvērtiem logiem un durvīm.

4. Dinamiska aizsardzība pret karstumu

Ārējie ruļļveida slēģi nodrošina aizsardzību pret pārkaršanu. Tas samazina telpu pārkaršanu vasarā un nodrošina komfortu mājas iekšpusē visas dienas garumā un visos gadalaikos. Gaismas kontrolei izmantojiet iekšējās žalūzijas.

5. Hibrīda ventilācija

Vasarā logi un kāpņu telpa tiek izmantoti ēkas dabiskai dzesēšanai, piemēram, izmantojot skursteņa efektu efektīvai gaisa apmaiņai. Ziemā mehāniskā ventilācija palīdz uzturēt patīkamu iekštelpu gaisa kvalitāti un samazināt mitruma līmeni. Efektīva ventilācijas sistēma ir tā sauktā hibrīda ventilācijas sistēma, kas apvieno mehānisko un dabisko ventilāciju, automatizējot logus un apkuri.

6. Uzlabota siltumizolācija

Pareizi nosiltināta fasāde un jumts, apvienojumā ar modernu apkures sistēmu palīdz optimizēt enerģijas patēriņu un nodrošina komfortu mājā. Modernizētā apkures sistēma ietver apsildāmās grīdas, kā arī modernus radiatorus uz grīdām. Pēc renovācijas, salīdzinot ar sākotnējo stāvokli, māja patērēs par 80% mazāk enerģijas.

7. Viedā māja

Automatizācija ir ne tikai rūpniecības, bet arī mūsdienu mājsaimniecību sfēra. Gudrās sistēmas atvieglo mūsu dzīvi un padara to veselīgāku. Sensori, kas mēra gaisa temperatūru, mitrumu un CO2 līmeni, uzrauga iekštelpu vides kvalitāti. Jumta logi, kas aprīkoti ar tālvadību, lietus gadījumā paši aizvērsies. Izmantojot lietotni, gudrās mājas ieīces var vadīt praktiski no jebkuras vietas.

"Mūsu bēniņu pārbūve ir ļāvusi mums iegūt tik daudz vietas mājā, par kurām mēs pat nezinājām, ka mums tādas var būt.

Patriks, mājas īpašnieks

Installer installing a new VELUX roof window on a roof with black tiles.

Vai tevi interesē dažādas istabas tavam projektam?