Sniegs var radīt problēmas

Ziemās ar ilgstoši aukstiem laika apstākļiem un lielu sniega nokrišņu daudzumu, jumta logus uz ilgu laika periodu pārklāj bieza sniega kārta.

Paaugstinoties temperatūrai, uz logiem sakrājies sniegs sāk kust. Tas notiek vietās, kur ir novērojami siltuma zudumi – parasti uz stikla paketes. Kūstošais sniegs notek pa loga detaļām uz jumta konstrukcijas, kur parasti ir laba siltuma izolācija un ievērojami zemāka temperatūra. Rezultātā ap jumta logu un tā pieslēgumu izveidojas bieza ledus kārta, kas traucē notecēt kūstošā sniega ūdenim.

Izveidojoties šādiem ledus aizsprostiem, pastāv augsts kūstošā sniega nosprostošanās risks. Rezultātā atkušņa laikā pastāv iespēja, ka uzkrājies ūdens, kas nenotek no loga un uzkrājas ledus aizsprostā, var iekļūt dziļāk loga konstrukcijā, jo ne logs, ne pieslēgums nav paredzēts kūstošā sniega ūdens uzkrāšanai.


 

Sniegs un ledus

Kā novērst šīs problēmas

Nodrošini, lai kūstošais sniegs var brīvi notecēt no loga.

Pārliecinies, ka ap logu un pieslēgumu nav sakrājusies bieza sniega kārta un ledus. Ja tomēr sniega un ledus kārta ir sakrājusies, tā ir jānotīra.

Pārliecinies, ka jumta logam ir aizvērts vēdināšanas režīms.

Ja nokļūt uz jumta ir apgrūtinoši, pastāv iespēja ap jumta logu uzstādīt sildošus elektrības kabeļus.

Sniegs un ledus

Sildošie elektrības kabeļi

Sildošie elektrības kabeļi atkausē ceļu kūstošā sniega ūdenim. Sildošos kabeļus uzstāda no loga līdz pat lietus ūdeņu drenāžas sistēmai. Lūdzu ņem vērā: VELUX produktu klāstā nav pieejami sildošie elektrības kabeļi, taču tos atradīsi pie pazīstamākajiem būvmateriālu tirgotājiem.   

Vispārīgi: 
• Pārliecinies, ka ievēro spēkā esošos celtniecības noteikumus; 
• Pārliecinies, ka ievēro siltuma kabeļu un jumta seguma materiāla ražotāju ieteikumus un specifikācijas; 
• Vairāk informācijas pa tālruni 80 00 88 02Sniega un ledus komplekts
Sniega un ledus aizsardzības komplekts ZIS

Komplekts aizsardzībai no sniega un ledus ZIS

Lai izvairītos no sniega un ledus kušanas riskiem, VELUX piedāvā klientiem aprīkot jumta logus ar speciālu aizsardzības komplektu. Šis komplekts samazina ledus un sniega aizsprostojumu veidošanos uz loga apakšējās daļas un samazina iespēju, ka ūdens varētu sūkties telpās.


Ātru montāžu veiks apmācīts speciālists

Lai gan VELUX sniega un ledus komplekta montāža ir vienkārša un ātra, to ir svarīgi veikt atbilstoši iebūvēšanas instrukcijai. Aicinām par montāžas darbiem konsultēties VELUX birojā, bet montāžas darbus uzticēt VELUX apmācītiem speciālistiem. Sniega un ledus aizsardzības komplekta montāžu var apvienot ar stikla paketes nomaiņu.

Aprīko esošos jumta logus

VELUX iesaka aprīkot jau iebūvētos jumta logus ar sniega un ledus aizsardzības komplektu, ja mājas jumtu bieži klāj bieza sniega sega un aukstuma periodi mijas ar biežiem atkušņiem. Komplektā ietilpst speciālas blīves un skrūves. Sniega un ledus aizsardzības komplekts ZIS kopā ar trīskāršu stikla paketi nodrošinās nevainojamu jumta loga darbību arī skarbos ziemas apstākļos.

 

Sniegs un ledus

Citi ieteikumi

Ja ap jumta logu nav ierīkoti sildošie elektrības kabeļi, ilgstoši aukstās ziemās zem jumta loga nenovēršami veidosies ledus aizsprosti. Lai cīnītos pret kūstošā sniega ūdens uzkrāšanos, iesakām veikt zemāk minētos pasākumus. 

Pārbaudi, vai jumta konstrukcijā ir pareizi uzlikta jumta plēve, un vai jumta logs ir labi noizolēts. Vairums jumta segumu nenodrošina pietiekami ciešu izolāciju pret kūstoša sniega ūdeni. 

Pārliecinies, ka ap logu ir rūpīgi izveidota siltuma izolācija, lai izvairītos no aukstuma tiltu veidošanās. 

Pārliecinies, ka ailes apdarē ir iestrādāta tvaika barjera, kas neļauj mitrajam gaisam no telpu iekšpuses nokļūt uz loga konstrukcijas.