SATRAUCOŠI FAKTI PAR IEKŠTELPU PAAUDZI


90% sava laika mēs pavadām telpās, kur nav pietiekams daudzums dienasgaismas un svaiga gaisa. Lai arī mēs par to īpaši neuztraucamies, zinātnieki ir pierādījuši, ka tas var kaitēt mūsu veselībai un labsajūtai.

Mēs esam paaudze, kura lielāko daļu laika pavada iekštelpās, un vidi tajās veidojam mēs paši.

Noskatīties filmu


GAISS IEKŠTELPĀS VAR BŪT PIECKĀRT PIESĀRŅOTĀKS NEKĀ GAISS ĀRPUS TĀM

Neatkarīgi no tā, kur jūs dzīvojat, gandrīz vienmēr ir ieteicams laiku pa laikam atvērt logu, lai telpas vēdinātu un ielaistu tajās svaigu gaisu.

DIENASGAISMA VAR PAR 15% UZLABOT BĒRNU SPĒJU MĀCĪTIES

Pētījumos tiek pierādīts, ka labi apgaismotās telpās mācību process ir efektīvāks nekā vāji apgaismotās telpās. Nav šaubu, ka to pašu var apgalvot arī par mājām un darba vietu.

KAS JUMS BŪTU JĀDARA

Labāku gaisu un dienasgaismu mājās var iegūt dažādos veidos. Dažkārt to var panākt ātri un vienkārši, bet citkārt — ilgstoši, tomēr jebkurš no tiem nodrošina uzlabojumus ilgtermiņā.

DZĪVOJOT MITRĀ UN PELĒJUMA SKARTĀ MĀJĀ, IR PAR 40% LIELĀKS RISKS IEGŪT ASTMU

Sliktas kvalitātes gaiss iekštelpās
var izraisīt vai pastiprināt elpceļu problēmas un alerģijas.

BĒRNU GUĻAMISTABĀ GAISS BIEŽI VIEN IR VISPIESĀRŅOTĀKAIS

Toksiskās daļiņas un izelpotā CO2 gāze — bērnu istabās bieži ir mājās visaugstākā kaitīgo vielu koncentrācija.

DIENASGAISMAS TRŪKUMS PADARA MŪS PAR 15% BĒDĪGĀKUS

Dienasgaismas spēku nevar radīt mākslīgi. Saules gaisma labvēlīgi ietekmē veselību un novērš enerģijas trūkumu.

NEPIETIEK AR ZINĀŠANĀM VIEN


Ir svarīgi mums visiem nopietni padomāt par vidi mūsu telpās. Gan privātpersonu un arhitektu, gan uzņēmumu un valsts iestāžu pienākums ir darīt visu iespējamo, lai ikvienā mājā nodrošinātu veselīgu dzīves vietu un vidi.


Kādēļ tas mūs uztrauc?

Jau vairāk nekā 75 gadus Velux uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti, mājās un darba vietās nodrošinot pietiekamu daudzumu gaismas un svaiga gaisa.
Ieguvumus veselībai apstiprina zinātniskie pētījumi. Tomēr mēs vēl neesam pilnībā izpratuši to, ka svaigs gaiss ir ne tikai patīkams, bet tas ir arī viens no vissvarīgākajiem elementiem.
Par laimi mēs neesam vieni. Kopīgi ar starptautiskiem tirgū vadošajiem būvniecības un projektēšanas uzņēmumiem mēs veidojam labākas mājas. Mūsu risinājumi nespēj novērst visas iekštelpu paaudzes problēmas, tomēr tie var palīdzēt ieviest ievērojamus uzlabojumus