{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
vietas plāns
Arhitekts: Juri Troy architects

Šī projekta izaicinājumi bija rast risinājumus stāvam zemes gabalam, kur reljefu nedrīkstēja mainīt, bet vienlaikus bija jānodrošina piekļuve no ielas, kā arī ir attiecināmi stingri noteikumi par topošās mājas apjomu un formu.

Atbilde uz šīm sarežģītajām prasībām izrādījās vienkārša konstrukcija ar simetrisku jumtu, atverot ainavu katrā līmenī, uztverot dienas gaismu no visām iespējamām pusēm, tostarp jumta.

Mājai piekļūst no ielas pa garām kāpnēm, sākot no garāžas. Bērnu istabas atrodas otrajā stāvā, otrajā lielajā viesistabā ir skats uz visām pusēm. Tā ir atvērta telpa, tomēr tā piedāvā dažādus mājīgus nostūrus.

Lai arī šī māja ir pieticīga un vienkārša, tai piemīt nelielas ikdienas greznības, piemēram, āra virtuve vai pasaulē pirmā picas krāsns ar pasīvās mājas sertifikātu.

Ģimenes māja Botenvilā ar VELUX logiemArhitekts: Juri Troy architects. Foto: Jurgs Cimmermanis (Jürg Zimmermann)

Juri Troy

Arhitekts

Jumta logi ir būtiski dabiskai ventilācijai. Pietiek ar to atvēršanu kopā ar terases durvīm apakšējā līmenī, lai siltais un sasmakušais gaiss plūstu uz augšu. Tas ir tikai vecā labā skursteņa efekts.

Arhitekts: Juri Troy architects. Foto: Jurgs Cimmermanis (Jürg Zimmermann)

Galvenā ieeja ved no ielas līmeņa caur garāžu un garām kāpnēm uz dzīvojamo platību. Augšējā stāvā, kas pilnībā paredzēts pieaugušajiem, ir liela guļamistaba, vannas istaba ar saunu, viesu istaba un darbistaba. Visi jumta logi, kas vērsti uz ziemeļiem, nodrošina vienmērīgu dienas gaismu un svaigu gaisu zemāk esošajām telpām.

Grafika

Tehniskie rasējumi
Arhitekts: Juri Troy architects

Tas bija iespējams, pateicoties viedam arhitekta trikam: viņš izgudroja dziļas šahtas, savienojot viesu istabu ar pretējā jumta slīpuma atverēm. Izkliedētā ziemeļu gaisma rada jauku kontrastu ar darba zonu, kas ir pusdienas saules staru apņemta.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti
VELUX tālvadības jumta logs (GGL)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts: Ģimenes māja 
Atrašanās vieta: Botenvila (Šveice) 
Arhitekts: Juri Troy architects 
Gads: 2017. gads
Foto: Jurgs Cimmermanis (Jürg Zimmermann)