{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Arhitekts: Ketils Skogholts (Ketill Skogholt). Foto: Annikens Cāls Furuness (Anniken Zahl Furunes)

Sešas rindu mājas, kas atrodas Stjērdāles aktīvo māju dzīvojamā kompleksā ārpus Norvēģijas pilsētas Tronheimas, veido divas rindas ar mājām ar terasēm, ko ieskauj daba. Koks — viens no galvenajiem materiāliem, kas izmantots šajās mājās un gadsimtiem ilgi ir izmantots kā būvmateriāls Norvēģijā, — ir vietējas izcelsmes.

Katras rindu mājas platība ir 138 m2, kas sadalīti divos stāvos šaurā, dziļā zemes gabalā. Kaut arī dziļums pieļauj ekonomisku izkārtojumu un enerģijas ekonomiju, jumta logiem ir izšķiroša nozīme, lai nodrošinātu pietiekami daudz gaismas un veselīgu iekštelpu klimatu.

Katrā celtnē ir trīs guļamistabas, ērta saimniecības telpa un plaša terase. Ir pieejamas daudzveidīgas ērtības dažādām ģimenēm. Mājas centrālais punkts ir lielā virtuve un ēdamzona augšējā stāvā. Šeit jumta logi nodrošina dienas gaismu no augšas, un fasādes logi nodrošina lielisku skatu uz Tronheimas fjordu. Arī pirmā stāva viesistabā iedzīvotāji var baudīt saules gaismu no augšas. Pa gaismas tuneli griestos dabiskā dienas gaisma tiek ievadīta telpā, tādējādi samazinot nepieciešamību pēc elektriskā apgaismojuma.

Veselīgās rindu mājas Stjērdālē ar VELUX jumta logiemArhitekts: Ketils Skogholts (Ketill Skogholt). Foto: Annikens Cāls Furuness (Anniken Zahl Furunes)

Toršteins Nordbijs (Torstein Nordby)

Stjērdālē

Dzīvei energoefektīvā ēkā nav jābūt sarežģītai vai dārgai. Tāpat telpās nav jāupurē pievilcīga arhitektūra vai svaiga gaisa kvalitāte.

Arhitekts: Ketils Skogholts (Ketill Skogholt). Foto: Annikens Cāls Furuness (Anniken Zahl Furunes)

Projektēšanas procesā optimālo dienas gaismas apstākļu mērīšanai un nodrošināšanai tika izmantots dizaina rīks VELUX Daylight Visualizer 2. Apgaismojuma atveidojums tika sagatavots, lai izmērītu dienas gaismas faktoru — atzītu veiktspējas rādītāju, ar kuru var novērtēt pieejamo dienas gaismas daudzumu telpā.

Sadarbībā ar VELUX jau no koncepta projektēšanas fāzes tika izmantots viegls dizaina rīks, kas ļāva pielāgot stāvu plānus, lai daļa gaismas no augstu novietotajiem jumta logiem nokļūtu pirmajā stāvā pa atvērtām kāpnēm.

Grafika

Arhitekts: Ketils Skogholts (Ketill Skogholt). Foto: Annikens Cāls Furuness (Anniken Zahl Furunes)

Veselīgajām rindu mājām ir hibrīda ventilācijas risinājums, kas nodrošina lielisku gaisa kvalitāti telpās visa gada garumā. Svaigu gaisu nodrošina dabiska ventilācija pa VELUX INTEGRA® jumta logiem. Jumta logus var ieprogrammēt, lai vajadzības gadījumā veiktu automātisku, dabisku ventilāciju ar tālvadības pulti. Dabiskā ventilācija ir apvienota ar līdzsvarotu mehāniskās ventilācijas sistēmu ar siltuma atjaunošanu, kas ietaupa gan enerģiju, gan naudu.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti
VELUX tālvadības jumta logs (GGU)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts: Veselīgas rindu mājas 
Atrašanās vieta: Stjērdāle (Norvēģija)
Arhitekts: Ketils Skogholts (Ketill Skogholt)
Attīstītājs: Tore Lingaard A/S
Inženieris: Grontmij
Gads: 2014. gads
Foto: Annikens Cāls Furuness (Anniken Zahl Furunes)