{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
vietas plāns
Arhitekti: Stifter+Bachmann

Reaģējot uz augošās tūrisma nozares vajadzībām, Bocenes provinces valdība piešķīra 10 miljonus eiro trīs jaunu namiņu būvniecībai un pārējo 22 — atjaunošanai.

2013. gada konkursā starp astoņiem uzaicinātajiem reģiona arhitektu birojiem uzvarēja Stifter+Bachmann. Sabiedrības viedoklis par projektu dalījās, bet gadu vēlāk arhitekti varēja sākt strādāt pie projekta īstenošanas. Būvniecība sākās 2016. gada jūnijā un tika ļoti efektīvi realizēta īsajās Alpu vasarās līdz 2017. gada oktobrim.

2018. gada jūnijā durvis vēra jaunais Sasso Nero kalnu namiņš, kas izraisīja sensāciju gan arhitektu, gan būvnieku aprindās, kā arī pārsteigto ceļotāju vidū.

Pirmajā stāvā atrodas virtuve un liela ēdamzona ar trim lieliem logiem, ko galdnieks ir uzbūvējis, saskaņojot ar līdzās tiem uzstādītajiem VELUX produktiem. Tie izskatās kā trīs atsevišķas gleznas, kurās redzama akmens siena, plakankalne ziemeļos un blakus esošā virsotne.

Veidojot logus kā gleznas, atveru izvietojumam bija jābūt ļoti pārdomātam.

Otrā un trešā stāva guļamistabas, kurām katrai ir viens gleznai līdzīgs logs, ir efektīvi aprīkotas ar divstāvu gultām. Bēniņos atrodas viena liela istaba ar pilna garuma matraču rindu uz grīdas.

Alpu patvērums, Bocene, ar VELUX jumta logiemArhitekti: Stifter+Bachmann

Helmuts Stifters (Helmut Stifter)

arhitekts, Stifter+Bachmann

Šīs ēkas fasāde nav nodalīta no jumta. Konstrukciju veido viens liels jumts, tāpēc VELUX jumta logi bija mūsu pirmā izvēle. Mēs izmantojām tos pašus jumta logus, kas izmantoti ģimenes mājām ciematā. Visi mūsu darbinieki pārzināja vara pārklājuma virsmas detaļas un montāžu — lielākā daļa jumtu šeit tiek tā veidoti.

Arhitekti: Stifter+Bachmann. Foto: Olivers Jaists (Oliver Jaist)

Gan grīdas, gan griestu konstrukcija ir izgatavota no krusteniski laminētiem koka paneļiem. Viss interjers, ieskaitot mēbeles, ir pilnībā izgatavots no neapstrādāta egles koka.
Arhitekti lika lietā savas prasmes un uzklausīja vecā namiņa pārvaldnieka ieteikumus. Tapa plaša ieejas zona ar drēbju skapi, kurā alpīnisti var novilkt aprīkojumu iekštelpās.

Pirmajā stāvā ir virtuve, liela viesistaba un ēdamzona. Pa 2 metrus augstajiem logiem saules gaisma ieplūst istabas dziļākajos stūros.

Vannas istabas, žāvēšanas un tehniskās telpas ir izvietotas divos līmeņos zem ieejas, savukārt guļamzona izbūvēta divos stāvos ar skatu uz apkārtējām virsotnēm. Lentes veidā izkārtotie logi nodrošina dienas gaismu un ventilāciju visās guļamzonās. Katrā no tām ir 2–5 divstāvu gultas.

Grafika

Arhitekti: Stifter+Bachmann. Foto: Olivers Jaists (Oliver Jaist)

Kad projekts tika publicēts, daļa sabiedrības bija pārsteigta par tā formu un pārmeta arhitektiem atkāpšanos no tradīcijām. Bet Dienvidtiroles apbūvē nemaz nav Alpu ēku tradīciju. Pirmos kalnu namiņus 19. gadsimta beigās uzcēla vācu Alpu klubi, kopējot pilsētu buržuāziskās mājas, bet būvniecībā izmantojot vietējos akmeņus. Stifter+Bachmann nemēģināja izgudrot jaunu tipoloģiju un nenāca klajā ar īpašu estētiku. Daudzas no iespaidīgajām mājas telpiskajām iezīmēm, tostarp 180 grādu panorāma un logu izvietojums, izrietēja no precīzas iekļaušanās ainavā.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti
VELUX jumta logs (GGL)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts: Kalnu namiņi
Atrašanās vieta: Bocenes province (Itālija) 
Arhitekts Stifter+Bachmann
Gads: 2015. gads 
Foto: Olivers Jaists (Oliver Jaist)