{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Arhitekts: Charlie Luxton Design; Foto: Eds RS Avess

Daudzu Lielbritānijas ciematu nomale pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados strauji pieauga, pateicoties izmaiņām pilsētvides projektēšanas noteikumos, kā rezultātā pēdējo dažu gadu laikā tirgū ienāca liels skaits labu zemes gabalu ar novecojušām, galvenokārt vienstāvu ēkām. Lai gan lielākā daļa jauno īpašnieku nojauca mājas un sāka no nulles, daži procesa laikā izmanto videi draudzīgāku pieeju.

Tāds gadījums bija Charlie Luxton Design klientiem, kuri vērsās birojā pēc zemes gabala iegādes Cotswolds, ir iecerējuši būvēt pilnīgi jaunu māju. Bet Čārlijs Lukstons (Charlie Luxton) atbilstoši savai pārliecībai par arhitektūru rīkoties videi draudzīgā veidā pārliecināja viņus izmantot vismaz esošos pamatus.

Lai arī ēka savaldzina ar tiešo skaistumu, Čārlijs Lukstons (Charlie Luxton) jautāja par dizainu, runāja par oglekļa emisiju samazināšanu un dabisko ventilāciju.

Viens no būtiskiem punktiem, lai izvairītos no pārkaršanas, ir laba jumta izolācija; labi izolētais skārda jumts Lamorna neļauj siltumam nokļūt mājas konstrukcijā.

Aizraujošs ieskats Čārlijs Lukstons (Charlie Luxton) stratēģijās par to, kā veidot ekoloģisku apziņu, atrodams biroja vietnē. Lai arī tas ir viegli uzrakstīts, teksts ir pilns ar precīzu informāciju, kas atspoguļo gan arhitektus, gan topošos klientus.

Jaunceltnes projekts, kurā demonstrēti VELUX jumta logi — lauku māja Oksfordšīrā
Arhitekts: Charlie Luxton Design; Foto: Eds RS Avess

Čārlijs Lukstons (Charlie Luxton)

arhitekts uzņēmumā Charlie Luxton Design

Gaisma ienāk mājā no visiem virzieniem. Gaisma ir atslēga neatkarīgi no tā, vai projektējat no jauna vai pārveidojat ēku. Laba, dabiska gaisma telpās var gan uzlabot, gan sabojāt istabu. Es arhitektūru saprotu kā glezniecību ar gaismu, kontrastu radīšanu.

Arhitekts: Charlie Luxton Design; Foto: Eds RS Avess

“Šeit mēs izmantojām Integra loga automātisko versiju: tie darbojas labi un ir uzticami, bieži ir daļa no mūsu projektiem. Es neesmu par to, lai atvieglotu dzīvi tikai tāpēc, ka vēlamies komfortu, taču, tā kā daži cilvēki, iespējams, nav pietiekami informēti, lai paši regulētu iekštelpu klimatu, noderīga ir tehnoloģija, kas pieejama automātiski vadāma jumta loga veidā. Tas ir lieliski, ja mēs to varam izmantot, lai vienlaikus samazinātu enerģijas patēriņu un uzlabotu dzīves apstākļus. Es pilnībā esmu par inteliģentu atbalstu, kas nenozīmē atvienošanos no dabas vai atteikšanos no kontroles. Ir svarīgi, lai no rīta varētu pats atvērt logu un klausīties putnu dziedāšanu,” skaidro Čārlijs Lukstons (Charlie Luxton).

Grafika

Arhitekts: Charlie Luxton Design; Foto: Eds RS Avess

Papildu stāvā mājas austrumu spārnā ir divas lielas guļamistabas, ģērbtuve un divas privātas vannas istabas.

Vairāki VELUX logi izgaismo telpas; mazākās istabas pilnībā izmanto to gaismu.

Atvere virs kāpnēm nodrošina zenīta gaismu pirmajā stāvā.

Gaisma iekļūst plašajā, mājīgajā virtuvē no visiem virzieniem, pateicoties jumta īpašajai formai.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti

VELUX jumta logi (GGU)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts:  Ģimenes māja
Atrašanās vieta: Oksfordšīra, Lielbritānija
Arhitekts  Charlie Luxton Design
Gads: 2017.–2018. gads
Foto: Eds RS Avess (Ed RS Aves)