{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
vietas plāns
Arhitekts: FIER architecten, Nijkerk

“Gildenhof” ir viens no šādiem unikāliem projektiem. Patiešām — tas ir pirmais projekts Flevolandē, kurā tiek piedāvātas mājas, kas rada tik daudz enerģijas, cik to patērē iedzīvotāji. Projekta iniciators ir IJsselland Ontwikkeling. Tāpat kā iepriekšējos projektos, šis nekustamā īpašuma attīstītājs cieši sadarbojās ar FIER arhitektiem un Bouwbedrijf De Bruin-Putten. Galu galā tika nolemts uzcelt 29 neitrālas enerģijas mājas ar sākuma cenu 169 000 eiro. Enerģijas ziņā neitrāls nozīmē, ka mājas saražo vismaz tik daudz enerģijas, cik parastai ģimenei ir nepieciešams dzīvošanai.

Saules paneļi ir pamatelements daudzās neitrālās enerģijas mājās.

Tas pats attiecas uz 29 īpašumiem projektā “Gildenhof”, kas ir jauna dzīvojamā ēka Drontenā. Katra māja ir aprīkota ar 23 saules paneļiem. Tie ir būtiski enerģijas piegādei, tomēr rada ievērojamu izaicinājumu, kad jānodrošina pietiekams dienas gaismas apjoms telpās. Par projektu “Gildenhof” atbildīgā būvniecības komanda, meklējot atbildi, vērsās pie VELUX. Kopā viņi izstrādāja piemērotu risinājumu, izmantojot jumta logus, kas ir vienmērīgi saskaņoti ar jumta integrēto saules paneļu sistēmu, lai garantētu optimālu
dienas gaismu.

Rindu mājas Drontenā — arhitekts: FIER architecten, NijkerkArhitekts: FIER architecten, Nijkerk

Toms Grevengoeds (Thom Grevengoed)

Bouwbedrijf De Bruin-Putten B.V.

Mani pārsteidza arī tas, kā VELUX savos jumta logos iestrādāja policijas apstiprinātas droša mājokļa slēdzenes. Rezultāts ir iespaidīgs. Manuprāt, jumts vairs nevarētu būt patīkamāks acīm.

Arhitekts: FIER architecten, Nijkerk. Foto: Kasja Jackovska (Kasia Jackowska)

Cita starpā tas nozīmēja, ka mums bija jābūvē hermētiski īpašumi. Sagatavošanās posmā jums rūpīgi jāapsver kritiskās detaļas, piemēram, jumta logu hermētiskums, un tas arī jāpārbauda visā procesā,” saka Toms Grevengoeds (Thom Grevengoed), Bouwbedrijf De Bruin-Putten B.V.

“Veidojot enerģijas ziņā neitrālas mājas, visām ieinteresētajām personām vienlaikus ir jādarbojas savās individuālajās jomās, lai sasniegtu gala produktu. Tieši šī iemesla dēļ projektā bija tieši iesaistīts instalāciju konsultants Bremans Haselts (Breman Hasselt). Izmantojot tradicionālos ēku projektus, jūs strādājat soli pa solim. Vispirms savu darbu veic arhitekts, pēc tam konsultants, darbuzņēmējs utt. Instalācijas ir sava veida, tā teikt, papildinājums. Izmantojot enerģijas neitrālu konstrukciju, korpusa un instalācijas prasības nosaka faktisko dizainu, un viss ir jāintegrē ar to.”

Grafika

Arhitekts: FIER architecten, Nijkerk. Foto: Kasja Jackovska (Kasia Jackowska)

Jumta logi bija galvenais apsvērums projektēšanā. Tiem bija jānodrošina pietiekama dienas gaisma, tie bija vienmērīgi jāintegrējas uz jumta uzstādītajā saules paneļu sistēmā, tiem ir jābūt hermētiskiem, estētiski pievilcīgiem, kā arī jāgūst labums no policijas apstiprinātās drošā mājokļa uzlīmes. Divi jumta logi katrā mājā garantēja nepieciešamo dienas gaismu telpās, kas atrodas tieši zem jumta.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti

VELUX jumta logi (GGU)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts: Rindu mājas
Atrašanās vieta: Drontena, Nīderlande
Arhitekts: FIER Architecten, Nijkerk
Instalācijas konsultants: Bremans Haselts (Breman Hasselt). 
Foto: Kasja Jackovska (Kasia Jackowska)