{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
vietas plāns
Arhitekts: Maikls Nēbauers (Michael Nöbauer)

Šremsas ciematā dubļu vannas tuvumā atrodas koka māja — tās pieticīgā fasāde, kas vērsta uz ielas pusi, iekļaujas blakus esošajā ainavā un neatklāj ēkas sarežģīto iekštelpu plānojumu. Kliente — vecāka gadagājuma kundze, kas pēc gadu ilgas dzīves ārvalstīs atgriezās dzimtajā ciematā Austrijā, — vēlējās vietu, kurā izbaudīt pensijas gadus.

Lai apmierinātu klientes vēlmi pēc slīpa jumta un efektīvi izmantotu telpu tieši zem tā, Maikls Nēbauers (Michael Nöbauer) nāca klajā ar ideju pirmajā stāvā izveidot galeriju. Tika izstrādāts dizains ar daudzfunkciju telpu, kurā var izvietot klientes gleznas. To var izmantot kā bibliotēkas stūrīti vai pagaidu guļamistabu viesiem. Zem kāpnēm ir paslēpta funkcionāla virtuve, kas ved uz augšējo līmeni. Saimniece mājās negatavo bieži, taču vēlējās pietiekami daudz vietas, kur vakariņot ar draugiem, tāpēc Maikls Nēbauers (Michael Nöbauer) nāca klajā ar ideju par papildu leti, kas izbīdāma no kāpņu apakšas. Viņš arī izstrādāja visus iebūvētos koka krēslus, plauktus un skapīšus, rūpīgi izvēloties katru furnitūru.

Ģimenes māja Šremsā ar VELUX jumta logiemArhitekts: Maikls Nēbauers (Michael Nöbauer). Foto: Patrīcija Veiskirhnere (Patricia Weisskirchner)

Maikls Nēbauers (Michael Nöbauer)

Arhitekts

VELUX ne tikai garantē vislabāko produktu kvalitāti, bet arī nodrošina rīkus, lai klienti varētu labāk izprast jumta logu priekšrocības. Izmantojot Daylight Visualizer simulācijas, var salīdzināt telpas izkārtojumu ar jumta logu vai bez tā, kā arī redzēt no augšas ieplūstošās gaismas burvību.

Arhitekts: Maikls Nēbauers (Michael Nöbauer). Foto: Patrīcija Veiskirhnere (Patricia Weisskirchner)

Maikls Nēbauers (Michael Nöbauer) ir sadarbojies ar VELUX iepriekšējos projektos un labi zina šīs sadarbības priekšrocības. Viņš bieži izrāda klientiem netālu esošās mājas, kuras viņš projektējis ar jumta logiem, atverot un aizverot saulessargus, lai apliecinātu savu pārliecību, ka dienas gaisma ievērojami uzlabo telpas atmosfēru.

Lai plānošanas laikā gūtu precīzāku priekšstatu par projektu, viņš izmanto VELUX piedāvātos simulācijas rīkus. Arhitekts uzskata, ka daudz labāk par viedokļu apmaiņu dialogā ar klientiem ir parādīt viņiem uzskatāmu piemēru. Viņš arī apspriež dienas gaismas izkliedes diagrammas ar klientiem, kuri interesējas par tehnoloģijām: viņi vienmēr ir pārsteigti par to, cik tumšas ir vidēja lieluma istabas.

Jumta logi nodrošina pilnīgu privātumu un nepārtraukti mainīgo saules gaismas rotaļu telpās. Šīs mājas iekšienē ikviens aizmirst par kaimiņu ēkām un pievēršas mežam līdzīgajam dārzam.

Grafika

Arhitekts: Maikls Nēbauers (Michael Nöbauer). Foto: Patrīcija Veiskirhnere (Patricia Weisskirchner)

Ēka atrodas netālu no ielas slīpas nogāzes virsotnē. Platās kāpnes savieno māju ar dārzu un ceļu, kas ved tieši uz dubļu vannu. Netika nocirsts neviens koks. Nēbauera prakses preču zīme ir cieņa pret dabu — tika saglabāti neskarti koki un slīpais reljefs, un būvniecībā izmantotie materiāli tika iegūti no vietējās apkārtnes. Priekšpagalmā un virtuves virsmā izmantotie granīta bloki tika iegādāti no netālu esošā akmens karjera, un visus koka elementus, ieskaitot fasādei izmantotos lapegles šķindeļus, sagādāja vietējie galdnieki, kas strādā ar reģionā pieejamo koksni.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti
VELUX jumta logs (GGL)
Sīkāka informācija par produktu
VELUX tālvadības jumta logs (GGL)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts: Ģimenes māja
Atrašanās vieta: Šremsa (Austrija) 
Arhitekts: Architekt DI, Maikls Nēbauers (Michael Nöbauer) 
Gads: 2019. gads
Foto: Patrīcija Veiskirhnere (Patricia Weisskirchner)