{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Arhitekts: Franz Karner Arch. Dipl.Ing. Dr. techn.

Neilenbaha, kas atrodas vienas stundas brauciena attālumā no Vīnes, ir maza pilsēta, ko ieskauj mierīgi kalni un lauki. Plašais skats uz tiem bija galvenais arhitekta Franca Karnera (Franz Karner) mājas dizaina elements. Vienkāršais komplekss tika izvietots gar slīpās puses malu. Pa terases logiem ir redzama netālu esošā vecā pils, savukārt rietumu pusē skats sniedzas 13 kilometrus tālu līdz horizontam.

Nelielajam dzīvokļa tipa namiņam, kurā ir plaša viesistabas zona, guļamistaba un vannas istaba, ir atsevišķa ieeja, kas savieno to ar garu darbnīcu un noliktavas ēku. Visi trīs kompleksi ir izvietoti uz koka platformas pļavā.

Fasādes logi atrodas vietās, no kurām paveras iespaidīgs skats, un dažas sienas kreisajā pusē tiek izmantotas glabāšanai. Jumta logi bija ideāls risinājums, lai māju apgādātu ar dienas gaismu tur, kur tas ir visvairāk vajadzīgs.

Iekšpuse nemanāmi saplūst ar terasi, tāpēc viesistabas zona vasaras mēnešos paplašinās. Turklāt ideāli konstruētā māja bez šķēršļiem, pēc dizainera vārdiem, ir “iespējami maza, bet pietiekami liela”. Francs Karners (Franz Karner) raksturo māju kā vienistabas telpu ar dažādām zonām, kas aprīkotas ar iebūvētām mēbelēm. Viņa pirmā izglītība ir galdnieks, tāpēc viņš ir uzzīmējis katru mājas stūrīti.

Māja Neilenbahā ar VELUX jumta logiemArhitekts: Franz Karner Arch. Dipl.Ing. Dr. techn. Foto: Patrīcija Veiskirhnere (Patricia Weisskirchner)

Francs Karners (Franz Karner)

Arhitekts

Mēs iedrošinām savus studentus jau pašā sākumā domāt par ilgtspējību. Kursa laikā viņi atklāj dienas gaismas nozīmi ilgtspējīgā dizainā un uzzina, kā to izmērīt savos projektos ar Daylight Visualizer.

Arhitekts: Franz Karner Arch. Dipl.Ing. Dr. techn. Foto: Patrīcija Veiskirhnere (Patricia Weisskirchner)

VELUX jumta logiem šajā dzīvesveidā ir būtiska loma: tie ne tikai ielaiž gaismu, bet arī nodrošina ātru gaisa apmaiņu telpās. Virs plīts ir liela jumta atvere, kas virtuvi savieno ar āru. Pa to debesīs paceļas karstais gaiss un ēdienu gatavošanas smaržas. Pa šo lielo atveri māja arī efektīvi atdziest pēc garām, karstām vasaras dienām.

Grafika

Arhitekts: Franz Karner Arch. Dipl.Ing. Dr. techn. Foto: Patrīcija Veiskirhnere (Patricia Weisskirchner)

Projektējot savu māju, arhitekts veica dienas gaismas simulāciju, kā to dara viņa studenti. Tā kā arhitektam ir liela pieredze — viņš jau septiņus gadus sadarbojas ar VELUX —, dienas gaisma ēkā izrādījās tāda, kādu viņš to bija iedomājies. Arī ēkas interjers izskatās tieši tāds, kāds tas tika paredzēts Daylight Visualizer attēlos. Pusotru gadu rūpīgi plānojot un izvēloties koka konstrukciju, būvniecībai bija jāvelta tikai pieci mēneši. Patiesībā ēkas ārējo sienu uzstādīšana prasīja tikai dažas dienas. Franca Karnera (Franz Karner) darba kārtība šajā projektā ļoti atšķiras no daudzo arhitektu darba: viņš nevēlējās atstāt pēdas uz visiem laikiem. Viņš izveidoja gaismas pārpilnu un omulīgu mājokli, kas kalpos ilgi, tērējot minimālu enerģijas daudzumu saskaņā ar abu iemītnieku vajadzībām.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti
VELUX virsgaismas logs (CVP)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts: Ģimenes māja
Atrašanās vieta: Neilenbaha, Austrija 
Arhitekts: Francs Karners (Franz Karner)
Gads: 2015. gads
Foto: Patrīcija Veiskirhnere (Patricia Weisskirchner) / Francs Karners (Franz Karner)