Jaunceltnes projekts, kurā parādīti VELUX jumta logi — vēsturiska ēka netālu no Esenes
{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Arhitekts: Sigurd Larsen Design & Architecture, Berlīne

Dortmanhofa ir izcila ēka: atrodas uz slavenās Zeche Zollverein teritorijas, kas ir pazīstama ar savu kultūras lomu un izcilo moderno arhitektūru, tomēr kopš tās celtniecības 1791. gadā tā ir izmantota mājokļiem un lauksaimniecības vajadzībām.

Tikmēr zem viena jumta ir viens no nedaudzajiem šāda veida dzīvokļiem, kas apvieno dzīvokļus un šķūni, kuru savieno centrālā ieeja.

Divi mūziķi iemīlējās ēkā, meklējot dzīvesvietu, spēlējot mūziku un uzņemot viesus, un nolēma tur piepildīt savus mājas sapņus. Uzdevums nebija viegls, jo viss komplekss ir pakļauts stingriem aizsardzības likumiem.

Viņu novatorisko biroju meklējumi noved pie Zigurda Larsena (Sigurd Larsen), kura dāņu “Roofhouse” — viss fokusēts no gaismas no augšas — tika starptautiski novērtēts un apbalvots.

Ierobežojumi bija daudz grūtāki nekā vidēji projektā, jo kompleksam un fasādēm bija jāpaliek neskartām. Atļautā ierobežojumi bija ļoti stingri, process, iesaistot daudzas iestādes, ilga divus gadus.

Vietējie noteikumi atļāva pievienot tikai divus mazus jumta logus, bez ārējās izolācijas un bez papildu atverēm.

Izaicinājums ir radījis ārkārtas, novatorisku risinājumu, jo gan arhitekti, gan klienti atzina vēsturiskās ēkas skaistumu.

Jaunceltnes projekts, kurā parādīti VELUX jumta logi — vēsturiska ēka netālu no Esenes
Arhitekts: Sigurd Larsen Design & Architecture, Berlīne; Foto: Kristiāns Fletčers (Christian Flatscher)

Zigurds Larsens (Sigurd Larsen)

arhitekts: Sigurd Larsen Design & Architecture, Berlīne

Vēsturisko ēku veido vairākas ieejas un iekšējie savienojumi, kas ļāva vienlaikus veikt dažādas lauksaimniecības darbības. Šīs iezīmes ir saglabātas, ļaujot ģimenes dzīvei, radošumam un darbam līdzāspastāvēt līdzīgā garā

Arhitekts: Sigurd Larsen Design & Architecture, Berlīne; Foto: Kristiāns Fletčers (Christian Flatscher)

Arhitekti neizolēja visu kompleksu, tikai tās daļas, kas domātas dzīvošanai. Tā iemesli nebija pilnīgi ekonomiski un ekoloģiski: šis risinājums arī ļāva saglabāt redzamas vecas, skaistas konstrukcijas. Tā kā ir saglabāts oriģināls, skaists tumšā akmens grīdas segums, māju apsilda ar pāris tradicionāliem sildītājiem.

Pateicoties modernajiem logiem, jaunā daļa ziemā ir siltāka nekā vecā, kamēr novecojušais, karstais gaiss tiek izvadīts caur jumtu. VELUX logu stāvoklis ar lielu tilpumu nodrošina optimālu gaisa cirkulāciju.

Izstrādātie kompleksi izrādījās ideāls risinājums visiem jautājumiem: mūzikas istabās nebija nepieciešami papildu akustiskie pasākumi, jo neviena siena nav paralēla.

Ugunsdrošības jautājums tika atrisināts, uz koka konstrukcijām pievienojot ugunsdrošu Fermacell apšuvumu.

Grafika

Arhitekts: Sigurd Larsen Design & Architecture, Berlīne; Foto: Kristiāns Fletčers (Christian Flatscher)

Projekti vēsturiskā kompleksā atgādina miniatūru ciematu: pagalmi un iekšpagalmi starp kompleksiem pieļauj daudzveidīgus veidus starp telpām, siltākajos mēnešos palielinot dzīvojamo platību.

Klientiem bija nepieciešama mūzikas istaba ar vietu mazai auditorijai, dzīvoklis, kā arī atsevišķs bloks viesiem.

Tika saglabāta labirintam līdzīga mājas konstrukcija ar visiem tās īsceļiem. Šķūnis un siena kaudze tika aizstāta ar pārsteidzošām, jaunām telpām, tomēr daudzi seni elementi — pat barošanas siles — tika paturētas un integrētas sienās.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti
VELUX jumta logs (GGL)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Gads:  Dortmanhofā, 1791. gads, iekšējais pagarinājums pabeigts 2020. gadā
Atrašanās vieta: Esene, Vācija
Arhitekts:  Sigurd Larsen Design & Architecture, Berlīne
Platība:  350 kvadrātmetri
Foto: Kristiāns Fletčers (Christian Flatscher)