Jaunceltnes projekts, kurā demonstrēti VELUX jumta logi — ģimenes māja netālu no Vīnes
{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Arhitekts: Backraum Architektur. Foto: Romāna Fērnkranza (Romana Fürnkranz)

Ciemats uz austrumiem no Vīnes, pietiekami tuvu, lai būtu pievilcīga vieta cilvēkiem, kuri vēlas māju ar dārzu, tomēr dod priekšroku uzturēties lielas pilsētas tuvumā.

Jauna ģimene pēc vairāku gadu pavadīšanas lielajās pilsētās un ārvalstīs, neskatoties uz diezgan nepievilcīgo vidi, nolēma atgriezties Glicendorfā, lai bērns izaugtu kopā ar ģimenēm.

Viņi nopirka trīsstūrveida zemes gabalu starp būvlaukumu un diezgan nepievilcīgām villām, nolēma uzcelt māju un saukt to par savām mājām, kā arī atrada plānotāju, kurš izpildīja viņu vēlmes.

Andreass Etzenstorfers (Andreas Etzenstorfer) ir Vīnes arhitekts, vietas ar nosaukumu “Backraum” dibinātājs un īpašnieks.

Viņa dzīvā interese par apkārtējo pasauli noveda pie pētījumiem par tradicionālo lauku mājokļu tipoloģiju. Termins “Hintaus” apzīmē ceļu starp šķūņiem fermu aizmugurē un laukiem, paralēli galvenajai ielai.

Tā bija vieta, kur kādreiz tika novietoti lauksaimniecības darbarīki, un bērni spēlējās un dzīvnieki brīvi pārvietojās.

Šķūņiem bija tradicionāli iegarenas formas, ko diktēja koka konstrukcija.

Tikai pēc zemes nopirkšanas klienti uzzināja, kādās mājās dzīvo viņu jaunie kaimiņi. Zemesgabala ziemeļu malā stāv taisnstūrveida, iegarena māja, kuras forma ir no tradicionālajām šķūņu formām.

Jaunceltnes projekts, kurā demonstrēti VELUX jumta logi — ģimenes māja netālu no Vīnes
Arhitekts: Backraum Architektur. Foto: Romāna Fērnkranza (Romana Fürnkranz)

Andreass Etzenstorfers (Andreas Etzenstorfer)

Arhitekts uzņēmumā Backraum Architektur

Pēc tam, kad esmu uzcēlis tik daudz māju ar jumta logiem, man ir zināma pieredze un ideja par to, kāds būs gala rezultāts. Izmantojot Daylight Visualizer un mūsu VELUX eksperta zināšanas, es pilnībā pārliecinos, ka telpa tiks optimāli apgaismota

Arhitekts: Backraum Architektur. Foto: Romāna Fērnkranza (Romana Fürnkranz)

Optimāli apgaismota telpa atbilst ne tikai normām; diez vai ir kāds skaistums bez dzejiskas noskaņas.

Klientu ideja par dzīvi šķūnī sasaucās ar Andreasa Etzenstorfera (Andreas Etzenstorfer) bērnības atmiņām. Viņš atminas lēcienu uz smaržīgā siena kaudzes, putekļu gaisā redzamos saules starus.

Vecajos šķūņos un bēniņos dažreiz atsevišķi keramikas jumta dakstiņi tika aizstāti ar stikla materiālu, kā rezultātā interjerā vienmēr mainījās saulainu punktu raksts. Viņš vēlējās projektā iekļaut šo burvību.

Grafika

Arhitekts: Backraum Architektur. Foto: Romāna Fērnkranza (Romana Fürnkranz)

Tā kā jumts virs nosegtās verandas nav izolēts, atsedzot jumta konstrukciju, tā bija vieta, kur Eternit dakstiņus miksēt ar tāda paša izmēra akrila stikla gabaliņiem.

Spīdošās rombveida ikonas klīst pa sienām: to novietojums iezīmē saules stāvokli, norādot dienas laiku un gadalaiku, smalki un spēcīgi savienojoties iekšpusē un ārpusē.

Andreass Etzenstorfers (Andreas Etzenstorfer) uzskata, ka nedaudz tehnoloģiju padara mūsu dzīvi labāku: māja ir aprīkota ar automātiskām ventilācijas sistēmām, kas ļauj uzturēt optimālu klimatu interjerā.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti
VELUX tālvadības jumta logs (GGL)
Sīkāka informācija par produktu
VELUX jumta logs (GGL)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts:  Ģimenes māja
Atrašanās vieta: Vīnes metropoles apgabals, Austrija
Arhitekts:  Backraum Architektur
Gads: 2019.–2020. gads
Platība:  130 kvadrātmetri
Foto: Romāna Fērnkranza (Romana Fürnkranz)