{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Arhitektūra: Element Design GmbH. Foto: Kasja Jackovska (Kasia Jackowska)

Konceptu pavadīt dienu ainaviskā apvidū, tomēr ērtā nometnē, izgudroja Millstätter See Tourismus GmbH ģenerālmenedžere Marija Vilhelma (Maria Wilhelm) kopā ar Element Design GmbH dizaineru Rodžeru Ešbahu (Roger Aeschbach) no Bāzeles un viņu komandas ikgadējam tūrisma inovāciju konkursam, ko organizēja Austrijas valdība. Projekts kopā ar pieciem citiem vairāk nekā astoņdesmit iesniegto darbu konkurencē tika apbalvots un dāsni finansēts.

Milštates ezera reģions kopā ar citiem Austrijas Karintijas reģiona brīvdienu galamērķiem ir pazīstams ar gleznainajiem skatiem: dziļi zilajiem ūdeņiem, kurus ieskauj meži un kalni.

Septiņi mazi, divvietīgi numuriņi atrodas izcilās vietās ap ezeru: daži tieši pie krasta, citi kalna galā. No visiem paveras lielisks skats. Reģionu konkurence ir liela, tāpat ir vajadzīgi skaidri, progresīvi tūrisma koncepti. Koncentrēšanās uz apzinātu dabas iepazīšanu ar mīļotajiem cilvēkiem ir Milštates ezera reģiona preču zīme, kas tiek izmantota dažādos Millstätter See Tourismus izstrādātajos projektos kopā ar elementu dizainu. Nometnes projekts ir daļa no plašāka koncepta, kas sasaista dažādus tūrisma nozares dalībniekus.

 Brīvdienu namiņi pie Milštates ezera ar VELUX jumta logiemArhitektūra: Element Design GmbH. Foto: Kasja Jackovska (Kasia Jackowska)

Marija Vilhelma (Maria Wilhelm)

Millstätter See Tourismus GmbH ģenerālmenedžere

Visvērtīgākais, ko jūs varat kādam dot, ir laiks un uzmanība, un visromantiskākā lieta ir kopā skatīties uz zvaigznēm, pavadīt laiku ārā un atgriezties naktī minimālistiskā, labi projektētā telpā bez rotājumiem, izņemot skatu uz apkārtni un debesīm, un pilnīgi nekādas tehnoloģijas.

Arhitektūra: Element Design GmbH. Foto: Kasja Jackovska (Kasia Jackowska)

Pieticīgu dizainu ar slīpu jumtu, vienu pilnībā stiklotu fasādi un jumta logus, kas paveras uz debesīm, izpildīja Bāzeles birojs Elementdesign, kas nodarbojās ar tūrisma un muzeju telpiskajiem konceptiem. Formas pamatā ir “primitīvs namiņš”, kas ir iedomāts, romantisks pirmā mājokļa koncepts — minimāla pajumte cilvēkiem dabā.

Numuriņos ir tikai pamata mēbeles. Faktiski viens elements der lielākajai daļai funkciju: gulta, atvilktnes, vieta, kur nolikt ceļasomas, un plaukts brillēm, lampiņai vai grāmatām.

Interjers ir klāts ar brīnišķīgi smaržojošiem lapegles dēļiem.

Grafika

Arhitektūra: Element Design GmbH. Foto: Kasja Jackovska (Kasia Jackowska)

Sienām un jumtam ir vienkārša koka konstrukcija un priedes apšuvums. Tie ir labi izolēti un aizmugures daļā ventilējami, kas vasarā nodrošina labu klimatu un ziemā ar elektriskiem sildītājiem — labu iekštelpu temperatūru.

Tā kā priedes apšuvums ieskauj visu ēku un visa konstrukcija ir plānāka nekā standarta korpusā, tipiskus risinājumus nevarēja izmantot.

Pateicoties saliekamo koka elementu izmantošanai, viena namiņa, ieskaitot iebūvētās mēbeles, būvniecība ilga tikai divas nedēļas. Pirmais namiņš tika atvērts sabiedrībai 2017. gada maijā, pārējie — vasaras laikā.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti
VELUX jumta logs (GGL)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts: Mobili brīvdienu namiņi
Atrašanās vieta: Karintija (Austrija) 
Arhitekts: Element Design GmbH
Gads: 2017. gads
Foto: Kasja Jackovska (Kasia Jackowska)