{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Dizains: Floreat Homes. Foto: Torbens Eskerods (Torben Eskerod)

Apvienotā Karaliste ir viena no valstīm, kurā rindu mājas pastāv tūkstošos variantu. Jaunuzbūvētajā Redbrūkas ciemā (attīstītājs: Floreat Homes — profesionāls vietējais ēku būvnieks) ir pieejami vairāki rindu māju veidi. Redbrūkas ciemu ieskauj parki, un tas atrodas tieši blakus Šrūsberi pilsētas centram.

Katru dzīvojamā rajona māju ieskauj bagātīgs dārzs. Redbrūkas ciems eleganti saplūst ar apkārtni — mājām diskrētas, tradicionālas formas, kas apšūtas ar sarkaniem ķieģeļiem, un kores jumti, kas ir iecienīti to omulīgā izskata dēļ.

Lai saglabātu konkurētspēju nekustamo īpašumu tirgū, uzņēmumam Floreat Homes bija jāizstrādā koncepcija, kas atbilst arvien mainīgo ģimeņu vajadzībām un jaunām kopdzīves formām.

Mājai ir trīs līdzīga lieluma guļamistabas (apmēram 12 kvadrātmetri), lai tās varētu izmantot dažādos veidos. Viena atrodas pirmajā stāvā blakus vannas istabai, un to var modernizēt, lai iegūtu atsevišķu ieeju. Dzīvojamā istaba nav savienota ne ar vienu citu zonu, kas garantē elastīgumu. Mājas lielākā istaba ir virtuve, kas apvienota ar ēdamzonu. Velvētie griesti un no tā izrietošais bagātīgais telpas augstums piešķir telpai draudzīgu, gaišu izskatu, kā bieži trūkst lielām, garām telpām.

Rindu mājas pie Šrūsbera ar VELUX logiemDizains: Floreat Homes. Foto: Torbens Eskerods (Torben Eskerod)

Dizains: Floreat Homes. Foto: Torbens Eskerods (Torben Eskerod)

Tā kā aiz virtuves ir praktiska glabātava, jumta logi bija labākais risinājums, lai nodrošinātu optimālu dabisko apgaismojumu tur, kur tas visvairāk vajadzīgs. Jumta logi ir īpaši piemēroti lietainā klimatā, jo tie nodrošina vismaz divreiz vairāk gaismas nekā vertikāli tāda paša izmēra logi. Turklāt tos izmanto, lai ventilētu visu telpu.

Racionālajam izkārtojumam ir dažas citas greznas iezīmes. Vannas istaba ar VELUX jumta logu un gaismas pārpilnām kāpnēm padara māju vizuāli lielāku un plašāku. Fakti apstiprina izskatu: stratēģiskais logu izvietojums ļauj optimāli mainīt gaisa plūsmu mājā, padarot to ne tikai mājīgu, bet arī veselīgu.

Grafika

Dizains: Floreat Homes. Foto: Torbens Eskerods (Torben Eskerod)

Katrs pirmā stāva kvadrātmetrs tiek optimāli izmantots un garantē maksimālu elastību.

Jumta logs virs kāpnēm izgaismo pašu mājas centrālo daļu — zonu, kurā parasti trūkst dienas gaismas. Kompaktais otrais stāvs sastāv tikai no absolūti nepieciešamā — divām guļamistabām un vannas istabas.

Bet tas pārsniedz cerēto — par to gādā gaismas pārpilnā, ietilpīgā un modernā vannas istaba.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti
VELUX tālvadības jumta logs (GGU)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts: Rindu mājas
Atrašanās vieta: Šrūsberi, Apvienotā Karaliste 
Arhitekts: Floreat Homes
Gads: 2019. gads
Foto: Torbens Eskerods (Torben Eskerod)