{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
vietas plāns
Arhitekts: Babiss C. Tekeoglo (Babis C. Tekeoglou), BCT Architekt

Iedzīvotāju skaitam pieaugot, ir nepieciešams vairāk dzīvokļu, tāpēc jaunas dzīves telpas izveidē izšķiroša loma ir atjaunošanai, tādējādi arī izvairoties no neierobežotas urbanizētās teritorijas izplešanās.

Daudzi bēniņi, it īpaši 50. līdz 70. gados būvētās ēkās, vēl nesen bija nenovērtēts resurss, bet tagad tie tiek pārveidoti par dzīvokļiem. Blīvāka vide atbilst renovācijas pieprasījumam, veidojot lieliskas dizaina iespējas.

Babisa C. Tekeoglo (Babis C. Tekeoglou) birojs saņēma pasūtījumu trīs daudzdzīvokļu bloku atjaunošanai. Katrā no tiem ir 16 kāpņu telpas, tie ir celti 30. gados un atrodas Hamburgas ziemeļu nomalē. Ēku jumti tika iznīcināti Otrā pasaules kara laikā; veicot pagaidu remontu, zem jumta tika izbūvēti daži dzīvokļi, lai nodrošinātu dzīvojamo platību nobombardētajā pilsētā. Uzdevums bija projektēt vidējas klases īres dzīvokļus bēniņos, kā arī atjaunot zemākos stāvus. Katrā daudzdzīvokļu blokā tika izveidoti divpadsmit 75 kvadrātmetrus lieli dzīvokļi un astoņi uz pusi mazāki studijas tipa dzīvokļi.

Mājokļu bloki Hamburgā ar VELUX jumta logiemArhitekts: Babiss C. Tekeoglo (Babis C. Tekeoglou), BCT Architekt. Foto: VELUX

Babiss C. Tekeoglo (Babis C. Tekeoglou)

BCT Architekt arhitekts

Ņemot vērā manu specializāciju bēniņu atjaunošanā, esmu veicis daudzus projektus sadarbībā ar VELUX. Īpašas telpu formas kopā ar spilgtu dienas gaismu sniedz pārsteidzošas dizaina iespējas

Arhitekts: Babiss C. Tekeoglo (Babis C. Tekeoglou), BCT Architekt. Foto: VELUX

Ticot mansarda telpu skaistumam, Babiss C. Tekeoglo (Babis C. Tekeoglou) nolēma saglabāt to sākotnējās īpašības.

Katru dzīvokli papildināja sešus metrus garš mansards ar balkoniem priekšā. VELUX jumta logi no divslīpju jumta abām pusēm nodrošina spilgtu dienas gaismu visas dienas garumā, kā arī dabisku horizontālo ventilāciju. Efektīvas, proporcionālas telpas ar vizuālām atsaucēm starp tām un saules gaismas pārpilnība ir īsta greznība citādi pieticīgajos dzīvokļos.

Grafika

Arhitekts: Babiss C. Tekeoglo (Babis C. Tekeoglou), BCT Architekt. Foto: VELUX

Lorichstrasse projektā arhitekta sadarbība ar VELUX neaprobežojās tikai ar jumta logiem. VELUX nodrošināja vizualizācijas un dienas gaismas analīzi un sadarbībā ar profesionāliem uzstādītājiem atbalstīja ekspozīcijas dzīvokļa izveidi, kurā tika pārbaudītas plašas produktu iespējas.

Lai gan ne visas VELUX vizualizācijās attēlotās idejas tika realizētas, dialogs iedvesmoja un pozitīvi ietekmēja projekta noformējumu.

Šajā gadījumā izmantotie VELUX produkti
VELUX jumta logs (GPU)
Sīkāka informācija par produktu
VELUX tālvadības jumta logs (GGU)
Sīkāka informācija par produktu

Detalizēta informācija par projektu

Projekts: Mājokļu bloki
Atrašanās vieta: Hamburga, Vācija 
Arhitekts: Babiss C. Tekeoglo (Babis C. Tekeoglou), BCT Architekt, Hamburga 
Gads: 2019. gads
Foto: VELUX