Ļauj savam mājoklim elpot
Atļauj savam mājoklim un tā iemītniekiem brīvi elpot ar VELUX jumta logiem.

  1. Boost vitality

    Svaigs gaiss ļaus jums justies daudz enerģiskākam

  2. Enhance cognition

    Vēdinātas telpas palīdzēs jums labāk domāt

  3. Improve health

    Sakārtota vide palīdzēs jums saglabāt veselību

Mēs esam iekštelpu paaudze

Mēs esam iekštelpu paaudze

Mūsdienās 90% no sava laika mēs pavadam iekštelpās, kas noved pie samazinātām garīgām un fiziskām spējām. 

Ieelpojiet dziļi un apskatiet mūsu piedāvājumu

5 soļi iekštelpu klimata uzlabošanai

Noklikšķiniet uz punktiem, lai uzzinātu vairāk

Improve your indoor climate with VELUX products
Dienasgaisma

Dienasgaisma ir būtiska mūsu vispārējai veselībai un labsajūtai - tā tiek uzskatīta par dabisko antidepresantu, palīdz līdzsvarot mūsu ķermeņa “miega, darba, ikdienas” 24 stundu ritmu. Pētījumi apliecina, ka pietiekama dienasgaisma veicina pareizu vielmaiņas darbību, uzlabo modrību, garastāvokli, paaugstina koncentrēšanās spējas un produktivitāti līdz pat 15 %, mazina nogurumu un atvieglo slodzi uz acīm.

Izvēdinātas telpas

Ieteicams telpas vēdināt vismaz 10 minūtes 3–4 reizes dienā, lai samazinātu gaisa piesārņojuma līmeni. Līdz pat 90% no sava laika mēs pavadām telpās (⅔ no šī laika - mājās), kur nav nedz pietiekams daudzums dienasgaismas, nedz svaiga gaisa. Iekštelpās gaiss var būt līdz pat piecām reizēm piesārņotāks un iekštelpu klimats spēlē daudz lielāku lomu mūsu veselībā un labklājībā, nekā vairums no mums to iedomājas. To piesārņo neskaitāmi avoti un tas satur gāzes, toksiskas daļiņas, bioloģiskās atliekvielas un ūdens tvaikus, kas var kaitēt veselībai. Gaisa piesārņojums un augsts CO2 līmenis iekštelpās var izraisīt tādas problēmas kā galvassāpes, miega traucējumus, astmu, alerģijas, nogurumu un grūtības koncentrēties. Ventilācijas mērķis ir atsvaidzināt iekštelpu gaisu, lai ēkās tiktu nodrošināta laba gaisa kvalitāte un termiskais komforts.

Samazināts mitruma līmenis

Veicot dažādus saimniecības darbus, piemēram, gatavojot ēdienu, uzkopjot istabas, žāvējot veļu iekštelpās, telpu gaisā palielinās mitruma līmenis. Mitrums veicina pelējuma veidošanos un tas savukārt izraisa dažādas veselības problēmas. Viens no izplatītākajiem mitruma avotiem - veļas žāvēšana iekštelpās.  65% eiropiešu vismaz reizi nedēļā veļu žāvē iekštelpās. Tādā veidā tiek radīts mitrums, kas savukārt veicina veselībai kaitīga pelējuma veidošanos. Ja veļu nav iespējas žāvēt veļas žāvētājā vai ārā, ieteicams to novietot pie atvērta loga. Tādējādi pa logu tiks izvadīta daļa liekā mitruma.

Temperatūra telpā

Daudzi cilvēki saista termisko komfortu tieši ar gaisa temperatūru, taču tas nav vienīgais faktors, kas to ietekmē. Apvienojoties vairākiem faktoriem, telpās veidojas temperatūra. Mūsu komfortu ietekmē ne tikai temperatūra telpās, bet arī apģērbs un aktivitātes, ko tajā brīdī veicam. Lai gan iekštelpās būtu jābūt komfortablai temperatūrai, tā bieži vien ir vai nu par zemu, vai par augstu. Optimāla gaisa temperatūra telpās vidēji 22°C. Telpu iekšējā klimata kontroli nodrošina arī logu slēdži un žalūzijas. Tie pasargā telpas no pārmērīgas saules gaismas un karstuma, palīdz uzturēt tās vēsumā un samazina saules radīto siltumu. Saulessargi var samazināt telpā ieplūstošo siltumu par līdz pat par 73%.

Skaņas izolācija

Skaņas izolācija ir svarīga ēkas funkcija - tā pasargā no nevēlama āra trokšņa, kas attiecīgi var atstāt negatīvu iespaidu uz mūsu veselību, garastāvokli un koncentrēšanās spējām. Tāpēc privātuma un labsajūtas nodrošināšanai svarīga ir skaņas izolācija gan starp istabām, gan blakus esošajiem mājokļiem (kaimiņiem). Liela uzmanība jāpievērš guļamistabas skaņas izolācijai, lai netraucētu naktsmieru, uzlabotu garīgo un fizisko veselību. Labs nakts miers var palīdzēt regulēt cukura līmeni asinīs, uzturēt spēcīgu imūnsistēmu, mazināt iekaisumus, uzlabot atmiņu un garastāvokli. Ir dažādi trokšņu veidi - sadzīves, satiksmes, lietus u.tml. Velux ir izstrādājis jumta logus ar skaņas izolācijas stiklojumu, kas spēj samazināt lietus troksni u.c. trokšņus. Salīdzinājumā ar fasādes logiem, jumta logiem ārējā trokšņa līmenis ir 5 decibelus zemāks.

5 soļi iekštelpu klimata uzlabošanai

Noklikšķiniet uz punktiem, lai uzzinātu vairāk

Cik maksā svaigs gaiss?

Dodieties uz VELUX jumta logu kalkulatoru un pārbaudiet ieguldījuma summu, kas nepieciešama veselīgam startam vai gaisa uzlabošanai

Vai jūs esiet atvērti gaišākai un svaigākai nākotnei?
Saņemiet padomu no mūsu profesionāļu komandas, lai visefektīvākā veidā uzlabotu jūsu iekštelpu klimatu