International VELUX Award

otrdiena, 2016. gada 29. novembris

Noteikti IVA uzvarētāji

IVA uzvarētāji

VELUX paziņo IVA uzvarētājus

VELUX ar patiesu prieku paziņo divus starptautiskos uzvarētājus konkursā International VELUX Award 2016 arhitektūras studentiem:

"Redistribution of Light", autori: Kwang Hoon Lee, Hyuk Sung Kwon un Yu Min Park, Korejas Republika. Projekts tika atzīts par uzvarētāju kategorijā - Dienas gaisma ēkās - un tajā tika pētītas platības Seulā, kas atrodas daļēji pazemē un tikai izveidotas 1970. gadā kā patvertnes, bet pieaugot iedzīvotāju blīvumam, šobrīd tiek izmantotas kā nelegālas apmešanās vietas. Projekts pēta, kā šajās telpās nodrošināt dabīgo gaismu diennakts gaišajā laikā un pietiekošu mākslīgo apgaismojumu tumšajā periodā. 

Žūrija darbu novērtēja kā realizējamu, autori piedāvā vienkāršu risinājumu nopietnai problēmai. Projekts ir lieliski ilustrēts un projekta prezentācija, kā arī ideja bija pārliecinoša. 


"Light for the Blind", autori: Jiafeng Li, Chenlu Wang, Guiding Yao, Jiebei Yang, Lushan Ao, Xiaoqi Chen un Jiawen Li, Ķīna. Projekts tika atzīts par uzvarētāju kategorijā - Dienas gaismas pētījumi - tajā tika pētīta Sintēze, neiroloģisks fenomens, kad stimulējot vienu sensoru vai kognitīvo ceļu tiek radīta automātiska pieredze sekundes laikā. Projekta ideja ir mainīt, kā cilvēki uztver gaismu - no tās uztveršanas ar acīm pret izjušanu ar rokām. Projektā tiek apskatīts, kā neredzīgie cilvēki varētu izjust gaismu un izbaudīt tā skaistumu un ēnu spēli, līdzīgi kā lasot braila rakstu ar pirkstiem. 

Žūrija projektu novērtēja kā inteliģentu un augsti novērtēja, kā ideja tiek attīstīta. Piedāvātā ideja ir skaidri izklāstīta un skaisti noprezentēta. 

International VELUX Award konkurss vēlas iedvesmot arhitektūras studentus apskatīt dienas gaismu kā veselības, labsajūtas un prieka avotu. 

Par konkursu

International VELUX Award 2016 konkursa tēma bija "Rītdienas gaisma". Konkursa aizsākumi meklējami 2004. gadā un tajā tiek aicināti piedalīties arhitektūras studenti no visas Pasaules, lai pētītu dienas gaismu ēkās un tās ietekmi uz cilvēkiem.

Žūrijas locekļi – Omar Gandhi, Christine Murray, Zbigniew Reszka, Francesco Veenstra un Per Arnold Andersen.


Sīkāka informācija: 
Triin Lehtmets
VELUX arhitekte
Mob +372 5077657
triin.lehtmets@velux.com 


IVA redistribution of light
IVA light for the blind