NEPIECIEŠAMĪBA: CITĀDA PIEEJA DZĪVEI IEKŠTELPĀS


Mēs spējam sevi nošķirt no nedrošības un diskomforta sajūtām, ko gūstam ikdienas vidē, tomēr ar to ir par maz.


90% sava laika mēs pavadām telpās. Mūsu mājas ir tik labi izolētas, ka tajās neiekļūst pietiekams daudzums svaiga gaisa un dienasgaismas. Mūsdienās 84 miljoni eiropiešu dzīvo mitrās un pelējuma skartās ēkās. Šādi apstākļi var kaitēt gan veselībai, gan garīgajai labsajūtai. Nepietiekams daudzums svaiga gaisa iekštelpās var veicināt dažādas slimības, piemēram, galvassāpes, acu iekaisumu, alerģijas, astmu vai pat ievērojami nopietnākas saslimšanas. Dzīvojot mitrās un pelējuma skartās mājās, pastāv par 40% lielāks risks saslimt ar astmu. 

Tiešas saules gaismas trūkums izraisa veselības problēmas, piemēram, D vitamīna deficītu, kas var izraisīt noguruma sajūtu un sliktu garastāvokli. Eksperti lēš, ka līdz pat 30% pasaules iedzīvotāju cieš no dažāda līmeņa sezonas garīgās veselības traucējumiem (SGVT) jeb tā dēvētās ziemas depresijas. Precīzi SGVT iemesli vēl nav pilnībā izprasti, tomēr bieži vien tie tiek saistīti ar saules gaismas trūkumu.
Ja situācija netiks uzlabota, problēmas kļūs nopietnākas. Tādēļ ir tik svarīgi mums visiem nopietni padomāt par vidi mūsu telpās. Gan privātpersonu un arhitektu, gan uzņēmumu un valsts iestāžu pienākums ir darīt visu iespējamo, lai ikvienā mājā nodrošinātu veselīgu vidi. Mums ir jāsāk būvēt citādi un jāmaina dzīves veids.

Vieni risinājumi ir vienkārši, bet citi — sarežģīti vai pat tādi, kuru īstenošanai nepieciešamas pārmaiņas sabiedrībā. Tomēr nekas nav neiespējams! Tikai mums ir nekavējoties un kopīgi jāsāk rīkoties.

VEIDOSIM VESELĪGĀKU VIDI IEKŠTELPĀS

Jau vairāk nekā 75 gadus Velux uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti, mājās, darba vietās un skolās nodrošinot pietiekamu daudzumu gaismas un svaiga gaisa. Ieguvumus veselībai apstiprina zinātniskie pētījumi. Tomēr mēs vēl neesam pilnībā apzinājušies to, ka dienasgaisma un svaigs gaiss ir ne tikai patīkams, bet tie ir arī vissvarīgākie elementi.
Par laimi mēs neesam vieni. Kopīgi ar starptautiskiem tirgū vadošajiem būvniecības un projektēšanas uzņēmumiem mēs veidojam labākas mājas. Mūsu risinājumi nespēj novērst visas iekštelpu paaudzes problēmas, tomēr tie var palīdzēt ieviest ievērojamus uzlabojumus.


GAISS IEKŠTELPĀS VAR BŪT PIECKĀRT PIESĀRŅOTĀKS NEKĀ GAISS ĀRPUS TĀM

Neatkarīgi no tā, kur jūs dzīvojat, gandrīz vienmēr ir ieteicams laiku pa laikam atvērt logu, lai telpas vēdinātu un ielaistu tajās svaigu gaisu.

DIENASGAISMAS TRŪKUMS PADARA MŪS PAR 15% BĒDĪGĀKUS

Dienasgaismas spēku nevar radīt mākslīgi. Saules gaisma labvēlīgi ietekmē veselību un novērš enerģijas trūkumu.